Lāčplēša diena Bauskā 2023

11. novembrī plkst. 16:00 pie Brīvības pieminekļa “Par Latvijas brīvību kritušiem” Brīvības bulvārī notiks piemiņas brīdis, lai godinātu Latvijas brīvības cīņās kritušos varoņus.

Pasākumā piedalīsies jauktā kora “Mežotne” vīru grupa (diriģente Mārīte Jonkus) un Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. Kājinieku bataljons. Piemiņas brīdi vadīs Bauskas Tautas teātra aktieris Dāvis Zāģers, bet spēka vārdus sanākušajiem veltīs Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis un mācītājs Aivars Siliņš. Dodot Jaunsardzes solījumu, Bauskas novada Jaunsardzes rindas papildinās jaunie biedri, kas ir gatavi būt par spēcīgiem mūriem savas dzimtenes aizstāvēšanā.

Pasākuma noslēgumā tiks organizēts kopīgs lāpu gājiens no Brīvības bulvāra līdz Bauskas Rātslaukumam. Lāpu gājiena dalībniekiem lūgums uz norisi ierasties ar savām lāpām. Aicinām ņemt vērā, ka gājiena dēļ no plkst. 16:50-17:20 pilsētā noteikti satiksmes ierobežojumi. Paužot cieņu mūsu tautas varoņiem, iedzīvotāji visas dienas garumā aicināti pie pieminekļa nolikt svecītes un ziedus.

Pēc lāpu gājiena uz Bauskas Kultūras centra lielā ekrāna tiks demonstrēta spēlfilma “Mana brīvība” (režisore Ilze Kunga-Melgaile). Pirms seansa plkst. 17:30 apmeklētāji aicināti uz sarunu ar vienu no filmas radošās komandas pārstāvjiem – Dailes teātra aktieri Gintu Grāveli. Seansa sākums plkst. 18:00.

Filma atklāj pārmaiņu laiku Latvijā, kad brīvdomīgā un harizmātiskā Alīcija aktīvi iesaistās Tautas frontē un kļūst par Atmodas laika zvaigzni. Tomēr sasniegumi nes līdzi arī sarežģījumus un skarbas izvēles privātajā dzīvē. Filma ir balstīta uz vēsturiskiem notikumiem, kas vēsta par pagājušā gadsimta 80. gadu beigām Latvijā, kad gaisā jaušamas pārmaiņu vēsmas. Galvenās varones prototips ir viena no Atmodas laika spožākajām zvaigznēm – žurnāliste un politiķe Ita Kozakeviča, filmā Alīcija. Filma ir izvirzīta Oskara balvas nomināciju konkursam no Latvijas. Biļetes cena – 3 eiro. Biļetes uz filmas seansu iespējams iegādāties visās “Biļešu Paradīzes” kasēs un tiešsaistē: ŠEIT

Pasākumu apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un publicitātes materiālos.

Ziņa publicēta 2023. gada 6. novembrī

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*