Lāčplēša dienai veltīti pasākumi Bauskā un novadā

Godinot Latvijas brīvības cīņās kritušos, 11. novembrī Bauskā notiks vairāki Lāčplēša dienai veltīti pasākumi.

Svētdien, 11. novembrī plkst. 18.00, notiks Lāčplēša dienai veltīts piemiņas brīdis pie pieminekļa “Par Latvijas brīvību kritušiem”. Šeit izskanēs svinīgi piemiņas vārdi, kora “Mežotne” vīru grupa izdziedās leģionāru dziesmas, un Latvijas valsts aizstāvjiem cieņu izrādīs Zemessardzes 1. Rīgas Brigādes 53. Kājnieku bataljons, kā arī Bauskas un Rundāles novadu Jaunsardze.

Pēc piemiņas brīža ikviens aicināts piedalīties lāpu gājienā, kas vedīs no pieminekļa “Par Latvijas brīvību kritušiem” līdz Bauskas rātslaukumam. Tāpat aicinām mūspuses iedzīvotājus paust cieņu mūsu tautas varoņiem un Latvijas valstij, gājiena laikā pievienojoties lielizmēra Latvijas valsts karoga nešanai caur Bauskas ielām. Caur lāpu uguni paudīsim cieņu mūsu tautas varoņiem, kas krita, lai sniegtu iespēju mums dzīvot brīvā un neatkarīgā valstī.

Šajā pašā dienā plkst. 19.30 un plkst. 12.00 Bauskas Kultūras centrā tiks demonstrēta Latvijas valsts simtgadei veltīta spēlfilma “Tēvs nakts”, kas stāsta par Žaņa Lipkes ģimenes centieniem glābt ebrejus Otrā pasaules kara laikā un bērna pieaugšanu traģiskā vēstures situācijā. Filma veidota pēc patiesiem notikumiem. Visas ieejas kartes uz abiem filmas seansiem ir izņemtas!

Vecsaules pagastā 11. novembrī plkst. 18.00 Jaunsaules centrā sāksies Lāčplēša dienai veltīts lāpu gājiens, bet 18.30 Jaunsaules skolā tiks demonstrēta spēlfilma “Tēvs nakts”.

Savukārt Mežotnes pagastā 9. novembrī plkst. 17.00 Garozas muiža parkā notiks parka renovācijas svinīgā atklāšana, kas noslēgsies ar lāpu gājienu par godu Lāčplēša dienai.

Piemiņas dienā iedegsim sveces, godināsim cilvēkus, kuri sekmējuši Latvijas valsts dibināšanu, un novērtēsim mūsu mājas un dzimteni.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*