Latvijas valsts simtgades norises Bauskā un novadā

Latvijas valsts proklamēšanas 100. gadadienā, 18. novembrī, Bauskā un novadā gaidāmas dažādas Latvijas valsts svētku norises.

Jau rīta agrumā, plkst. 08.11 notiks Latvijas rīta ieskandināšana, kad Mežotnes pilskalnā tiks sagaidīts saullēkts un svinīgi pacelts Latvijas valsts karogs, apliecinot tautas kopību un piederību Latvijas tautai. Latvijas rīta ieskandināšanā piedalīsies Rundāles sieviešu koris “Runda” un Bauskas novada folkloras kopa “Laukam pāri”. Iedzīvotāju ērtībām uz Latvijas rīta ieskandināšanu kursēs autobuss, kas 18. novembra rītā pulksten 07.10 aties no Bauskas novada domes stāvlaukuma, un pēc pasākuma apmeklētājus nogādās atpakaļ Bauskā. Tāpat autobuss aties arī pulksten 7.00 no Rundāles novada domes.

Pulksten 10.00 Bauskas Svētā Gara baznīcā tiks pieminēti Latvijas vēstures līkloči svinīgā Dievkalpojumā “Svētbrīdis Latvijai”, piedaloties vokālajam ansamblim “Adoramus”.

Šajā pašā dienā pulksten 18.00 Bauskas Kultūras centrā skanēs Latvijas valsts Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltīts svinīgs koncerts “Šodien par visu augstāk Māte Latvija zvaigznes ceļ”. Koncertā piedalīsies Bauskas Kultūras centra kolektīvi – jauktais koris “Mežotne” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mēmele”.

Pēc svinīgā koncerta Bauskas Kultūras centrā ikviens ir aicināts doties uz Bauskas rātslaukumu, lai koncertā “Mana zeme Latvija” sadziedātos ar kori “Mežotne” un pavadošo grupu “Labi cilvēki”. Koncerta izskaņā plkst. 21.00 visā pasaulē, tostarp Bauskā, tiks izdziedāta Latvijas valsts himna, pēc kuras sekos svētku uguņošana.

Savukārt pulksten 21.20 sāksies lustīgas Latvijas valsts simtgades svinības rātslaukumā, dziedot un dejojot kopā ar Fēliksu Ķiģeli un grupu “Bekars”, bet 23.30 arī Bauskā notiks Latvijas valsts simtgades naktij veltīta latviešu mūzikas diskotēkā kopā ar apvienību “Funky Gang”.

Informējam, ka šajā dienā no pulksten 15.00 līdz 03.00 naktī tiks slēgta Rīgas iela posmā no Saules ielas līdz Kalna ielai, kā arī Pasta iela posmā no Plūdoņa ielas līdz Rīgas ielai, bet laikā no plkst. 19.30 līdz 21.45 tiks slēgta Mēmeles iela. Savukārt uguņošanas laikā no pulksten 21.05 līdz 21.25 tiks slēgts A7 lielceļa posms no krustojuma uz Mēmeles ielu līdz krustojumam uz Plūdoņa ielu.

Latvijas valsts simtgades svinības tiks ieskandinātas arī dažādos pasākumos Bauskas novada pagastos:

16. novembrī plkst. 17.30 Vecsaules saietu namā Latvijas valsts simtgades svinībām veltīts svētku koncerts “Mūsu veltījums Latvijai”. Koncertā piedalīsies Vecsaules pagasta amatiermākslas kolektīvi un dziedātājs Ainars Bumbieris. Apmeklētāji aicināti pie Vecsaules saietu nama iedegt līdzi paņemtās svecītes, lai kopīgi veidotu Latvijas kontūru.

16. novembrī plkst. 19.00 Īslīces kultūras namā norisināsies Latvijas Valsts Simtgadei veltīts koncerts “100 mirkļi laikā”. Koncertā piedalīsies TDA “Jaunība”, Bauskas BJC deju kopa “Mēmelīte”, vokālā studija “Pigoriņi”, Īslīces pamatskolas pirmsskolas grupas un Īslīces Kultūras nama kolektīvi.

16. novembrī plkst. 21.00 Ozolaines klubā svētku balle kopā ar grupu “Starpbrīdis”.

17. novembrī plkst. 13.00 Mežotnē, DFC “Strēlnieki” notiks Latvijas valsts svētku svinīgais sarīkojums ar iedzīvotāju godināšanu “No sirds Latvijai un savam pagastam – 2018” un Ainara Bumbiera koncerts. Šajā pašā dienā plkst. 20.00 DFC “Strēlnieki” norisināsies Latvijas valsts svētku balle.

17. novembrī plkst. 14.00 parkā pie Grenctāles kultūras nama gaidāma Latvijas Valsts Simtgades svinību ieskandināšana. Apmeklētājiem būs iespēja sasildīties nobaudot uz ugunskura vārītu zupu.

17. novembrī plkst. 19.00 Ceraukstes tautas namā Latvijas Valsts Simtgadei veltīts akustiskās mūzikas koncerts “Esi man tā” kopā ar Ivetu Baumani, Robertu Pētersonu un Viesturu Samtu. Koncertā piedalās arī VPDK “Dzirnavnieki”, folkloras kopa “Laukam pāri”, pirmsskolas bērnu deju grupa “Sprigulīši” un bērnu vokālais ansamblis “Sākumiņš”.

17. novembrī plkst. 21.00 Īslīces kultūras namā norisināsies balle par godu Latvijas valsts simtgadei kopā ar grupu “SunSuns”.

17. novembrī plkst. 22.00 Ceraukstes tautas namā notiks atpūtas vakars pie galdiņiem kopā ar grupu “Uzmini nu!”.

17. novembrī plkst. 19.00 Codes pamatskolā Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas koncerts „Latvija staro simtgadē” un balle. Koncertā piedalās komponists Māris Lasmanis, dziedātājs Andris Daņiļenko, dzejnieks Normunds Beļskis. Svinības turpinās grupa „Eksperiments”. Koncerts un balle bezmaksas.

18. novembrī plkst. 18.00 kultūras centrā “Kamarde” skanēs Latvijas Valsts Simtgades svinībām veltīts sirsnīgs pašmāju kolektīvu koncerts kopā ar mūziķiem Gundaru Dzenovksi, Ilvaru Manfeldu un Edgaru Galzonu. Svētku dalībnieki un apmeklētāji aicināti uzvilkt baltu kreklu vai blūzi par godu Latvijas jubilejai. Pēc koncerta programmas ikviens būs aicināts nobaudīt kūku, lai pēc tam pulksten 20.00 dotos ārpus nama telpām piedzīvot svētku pārsteigumu. Svinību turpinājumā bezmaksas balle.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*