Lieldienās aicina doties pa “Pa pēdām” zaķim Oto

Lieldienās Bauskas Kultūras centrs iedzīvotājiem piedāvā iespēju apmeklēt pastaigu taku ar spēles elementiem “Pa pēdām”, kas no 3. līdz 5. aprīlim būs iekārtota Korfa dārza teritorijā.

Lai arī Lieldienas jau otro gadu nākas aizvadīt drošā distancē, svētkus neviens nav atcēlis. Pielāgojoties esošajai situācijai, Bauskas Kultūras centra radošā komanda Korfa dārzā iekārtos pastaigu taku, aicinot ģimenes kādā no svētku dienām doties svaigā gaisā, lai uzzinātu par atgadījumu, ko savā pazemes darbnīcā piedzīvojis Lieldienu zaķis Oto, izpildītu tā sarūpētos uzdevumus vai vienkārši ļautos kopīgām sarunām ģimenes lokā.

Pa plašo Korfa dārza teritoriju tiks izvietotas koka planšetes, uz kurām atradīsies pasakas fragments, tāpēc, tikai rūpīgi sekojot zaķa pēdu norādēm un apstājoties pie visiem 12 kontrolpunktiem, apmeklētāji varēs uzzināt pilno zaķa Oto nedienu stāstu. Pastaigas sākumā atradīsies QR kods, kuru noskenējot apmeklētāji savos viedtālruņos varēs atvērt failu ar uzdevumiem un pasakas audio ierakstu, ko ierunājis pats Lieldienu zaķis Oto, kļūstot par katra takas apmeklētāja īpašo audio gidu. Staigātājus aicinām ņemt līdzi austiņas, lai ar sava viedtālruņa atskaņoto pasakas fragmentu netraucētu citus pastaigu takas dalībniekus.

Tā kā uzdevumu izpilde varētu būt saistošāka tiem bērniem, kas vēl tic Lieldienu zaķa brīnumam, ir padomāts, lai pastaigu taku būtu interesanti apmeklēt arī tiem, kas Lieldienu zaķa noslēpumu diemžēl jau ir atklājuši, kā arī tiem, kas savā ikdienā cenšas reducēt digitālo tehnoloģiju patēriņu vai vienkārši tās neizmanto. Katras planšetes pasakas fragmentu rotās ilustrācija un kāds domu rosinošs jautājums, ko pārspriest ģimenes lokā, tāpēc spēles elementus var izlaist un taku izstaigāt kā izstādi.

Pastaigu taka darbosies trīs dienas, no 3. līdz 5. aprīlim, un to iespējams apmeklēt bez maksas jebkurā mājsaimniecībai vēlamā laikā. Aicinām apmeklētājus būt sociāli atbildīgiem, pastaigas laikā ieturēt 2 metru distanci no citām mājsaimniecībām un ievērot citus valstī noteiktos  epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Saudzēsim sevi un viens otru, lai nākamos svētkus varētu svinēt visi kopā!

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*