Liepājas Leļļu teātra pasaka par draudzību un mīlestību Bauskas Kultūras centrā

Cik viegli būt draugam un kādu no sirds mīlēt? Vai viegli draudzību nosargāt? Patiesa draudzība un mīlestība uzliek daudz pārbaudījumu, to atklāj pasaku meistara Hansa Kristiana Andersena  vēstītais  par Sniega karalieni, puisēnu Kaju un viņa draudzeni Gerdu. Bērnus vieno ārkārtīgi stipra un sirsnīga draudzība, tomēr Sniega karaliene to nolēmusi sašķelt. Viss norit pēc karalienes plāna — Kajs pazūd un Gerda dodas viņu meklēt. Ceļā meiteni gaida neskaitāmi pārbaudījumi – jāpretojas kārdinājumam palikt ziedu fejas valstībā, tāpat kā kļūt par daļu no princeses Elzas un viņas prinča greznās dzīves, jāizkļūst no laupītāju gūsta. Taču visnopietnākais pārbaudījums ir vēl priekšā. Kāds? To skatītājus aicinām uzzināt 22. februārī plkst. 18.30 Bauskas Kultūras centrā apmeklējot Liepājas Leļļu teātra izrādi “Sniega karaliene”.  

Izrādes “Sniega karaliene” režisore Laila Kirmuška skatītājus ievedīs kādā neparastā muzeja ekspozīcijā, no kuras vienīgā izeja ir sekot gidam un piedalīties īpašā spēlē ar neparedzamiem, tikai mīlestībai raksturīgiem noteikumiem. Izrādes “Sniega karaliene” dramatizējumu pēc slavenā dāņu rakstnieka Hansa Kristiana Andersena pasakas motīviem veidojis Valdis Pavlovskis, mūzikā ietērpis Kristaps Krievkalns, scenogrāfijas autore ir Gita Peta, kura veidojusi arī mīmiskās lelles sadarbībā ar Daci Rožlapu. Lomās – Vija Mežale, Madara Enkuzena, Denisa Braša un Aleksandrs Jonovs.

“Draudzība ir jākopj, tad tā uzplaukst. Īsta draudzība sniedz drošību un palīdz atklāt un ieraudzīt sevi. Atklāt savu spēku un līdzcilvēku nozīmību. Un šī doma ir izrādes vadmotīvs. Gerda dodas glābt Kaju, nezinot, kas viņu sagaida, un kurp jādodas. Bet viņas mīlestība un ticība draudzībai paver visas takas, ceļā sastaptie cilvēki un dzīvnieki ne mirkli nešauboties palīdz. “Satiekot Gerdu kā savu skatuves tēlu izrādē “Sniega karaliene” sākumā man bija grūti saprast, kā tādam mazam bērnam var būt tik liela drosme un pārliecība, ka visi ceļi šķiras. Bet iepazīstot viņu arvien vairāk, sapratu, ka viņas spēks slēpjas patiesumā, sirsnībā, smaidā, dzīvajos smieklos un laipnajās acīs, viņas vēlmē un prasmē visā ieraudzīt mīļo un pašai mīļumu izstarot. Kā tas notika, nezinu — vai šīs vērtības Gerdai devu es, vai arī viņa tās atklāja man? Bet pilnīgi noteikti abas ar Gerdu draudzības spēku dosim tālāk ikvienam skatītājam”, savās pārdomās dalās aktrise un Gerdas lomas atveidotāja Madara Enkuzena.

Izrādē darbojas četri aktieri, bet katram jāatveido vairāki tēli. Aleksandrs Jonovs, kuru izrādes sākumā redzam kā apsargu vēlāk kļūst par galma vārnu Karro, pēc tam laupītāju un nemanāmi pieliek roku, lai uz skatuves kustētos ikeviena būtne un lieta. Arī aktrise Vija Mežale katrā savā uznācienā atklāj leļļu aktiera un lelles saspēles prieku — kā Kajs, laupītājmeitene, princis un puķu feja. Bet uzburt dziļu pārdzīvojumu un katra tēla emocionālo izaugsmi un transformācijas nav viegla lieta, tas  no aktiera prasa dziļu izpratni un ļoti precīzu darbu ar lelli.

Sniega karaliene, vecmāmiņa, princese, vārna Karro, arī pļavas ziedi un šerpā laupītāja- tik raiba un plaša tēlu un viņu raksturu palete vienā izrādē jāatveido aktrisei Denisai Brašai. “Tikko esmu iejutusies vienā tēlā, tā jālec jau uz nākamo. Gribētos katrā tēlā pabūt ilgāk”, atzīst aktrise. “Taču interesantais ir tas, ka pilnīgi visus tēlus vada mīlestība. Protams, katrs mans varonis to saprot citādi, piemēram, vecmàmiņas mīlestība ir silta, nesavtīga un dodoša, laupītāju vadones mīlestība – dzīvespriecīga, bet raupja, princeses mīlestība mazliet naiva, bet tomēr vēlīga, savukārt Sniega karalienes mīlestība- visu ņemoša un pieprasoša. Cenšos visu šo sajūtu gammu un savu spēles prieku dot skatītājam,” saka aktrise Denisa Braša.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešu Paradīze” klātienes kasēs un internetā: ŠEIT. Biļetes cena 10-12 eiro. Biļete nepieciešama katram izrādes apmeklētājam no 2 gadu vecuma neatkarīgi no tā, vai bērns sēž atsevišķā krēslā vai pieaugušajam klēpī.

Pasākumu organizē: Liepājas Leļļu teātris

Ziņa publicēta 2024. gada 26. janvārī

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*