Meistarklase “Ādas maciņa izgatavošana” Bauskas pils muzejā

Sestdien, 2022. gada 5. novembrī, plkst. 12:00 un 15:00 Bauskas pils muzejā vēsturisko apavu un ādas priekšmetu atdarinātājas Gunas Zommeres vadībā notiks meistarklase “Ādas maciņa izgatavošana”, kuras laikā varēs gūt ieskatu par ādas apavu un maciņu izgatavošanu un izmantošanu viduslaikos un renesansē.

Meistarklase iesāksies ar teorētisku iepazīšanos ar ādas apaviem un ādas maciņu veidiem un izmantošanu, kam sekos praktiskā daļa, kurā ikviens varēs izgatavot ādas maciņu. Pasākumu papildinās ekspresizstāde ar 16. – 17. gs. ādas apavu rekonstrukcijām un apavu fragmentiem no Bauskas pils muzeja krājuma.

Viduslaikos un renesansē ādas meistari izgatavoja dažādus ikdienas priekšmetus no ādas, piemēram, ādas apavus, kā arī ādas maciņus, kas tika nesāti pie jostas un pildīja naudas maka, rokassomiņas vai pat ietilpīgākas somas funkciju.

Pasākumā vietu skaits ierobežots, tāpēc apmeklējumu nepieciešams iepriekš rezervēt pa tālruņa numuru 63923793, 63922280 mobilo telefonu 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv.

Meistarklase norisinās projekta “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris – Bauska“ ietvaros. Projekta galvenais mērķis ir palielināt apmeklētāju skaitu Bauskas pils muzejā un Raudondvaris muižā (Lietuva) tūrisma nesezonā un ziemas mēnešos. Bauskas pils muzejā 2022. gada ziemas un rudens mēnešos notikušas vairākas meistarklases: ādas maciņa izgatavošana, augu vainagu darināšana, kaligrāfijas, sgrafitto tehnika un alvas rotu izgatavošana.

Pasākumu organizē: Bauskas pils muzejs

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*