Multimediālā deju izrāde “Abas malas” – viens no kulminācijas pasākumiem Latvijas simtgadē

“Abas Malas” ir deju lielizrāde, kurā ar mūsdienu tehnoloģijām un mūziku satiekas pagātnes, tagadnes deja, vēsture, mūsu bijušais, esošais, Latvijas dzimšanas dienā izstāstot stāstu par ikvienu no mums. Lieluzvedums skatāms šī gada 17., 18., 19. novembrī, Arēnā Rīga plkst 18.00.

Mūzika un deja satiek mūsdienu mākslas tehnoloģijas, radot iespēju piedzīvot Latvijas stāstu vēl nebijušā gaismā. Katrs lielizrādes vizuālās izteiksmes elements – horeogrāfija, scenogrāfija, gaismu režija, TV kameru darbs un projekcijas – ir veidots kā viens vienots veselums. Telpiskas ilūzijas radīšana, dejas papildinājums ar tematiskām lielizmēra ilustrācijām ir tikai daži no elementiem, kas paceļ deju lielizrādes novērotāja piedzīvojumu citā līmenī. Tā nav vēstures stunda, bet personīgs pārdzīvojums un iespēja būt par nozīmīgu daļu no lielizrādes “Abas Malas”, esot arī skatītājam. Tas ir simts gadus sens stāsts par mums pašiem – Latvijas cilvēkiem – un mūsu zemi, kuras dzīslās plūst laika upe Daugava, ko uz īpaši radītas 2000 kvadrātmetru lielas mākslas projekciju skatuves izdejo vairāk nekā 450 baleta, laikmetīgās un tautas deju dejotāji.

Oriģināla scenogrāfija, kas ar savu liekto un skaldīto virsmu gan ļaus radīt daudzveidīgu deju virsmu dažādos līmeņos, gan projekciju un attēla iespēju paplašinājumu. Kustību partitūra, kura atbilstoši stāstam kopā ar dažādu žanru profesionāliem un tautas deju kolektīvu dejotājiem ļaus piedzīvot tagadni un aizkļūt pagātnē, savā dzimšanas dienā ļausies lidojumam laikā, kur dažādu notikumu, apstākļu, varas maiņu kopums ļaus saredzēt īstus un viltotus priekus, pielaikot un sajust latviešu, vācu un krievu šineļu smagumu, piedzīvot izsūtīšanu, aizbraukšanu, atgriešanos, brīvības iegūšanu, zaudēšanu, atgūšanu un “apmaldīšanos” jauniegūtajās iespējās. Oriģinālmūzika, kas radīta, iedvesmojoties no konkrētu laika periodu vēsturiski muzikālā materiāla, dos emocionālo noskaņu un kustību stāstā, papildinot to ar vizuālo materiālu, projekcijām ļaus līdz-pārdzīvot bijušo un sniegs cerību saskatīt un novērtēt mums esošo.

Deju lielizrāde “Abas Malas” ir unikāls un vēl nebijis projekts Latvijā gan tehniskās realizācijas, gan mākslinieciskās ieceres kontekstā. Uzveduma video projekcijas un gaismas ir ne tikai vidi veidojošs elements, bet līdzvērtīga daļa šajā kustību stāstā, tāpat kā mūzika. Lai realizētu māksliniecisko ieceri – pirmo reizi Latvijā tiks vienotā sistēmā saslēgti 27 projektori, kas uz iepriekš izstrādātas programmatūras bāzes ļaus noklāt ar attēlu visu “Arēna Rīga” deju laukumu un nodrošināt to visas deju izrādes garumā.

Deju lielizrāde “Abas Malas” “Arēnā Rīga” būs skatāma 2018. gada 18. novembrī un 19. novembrī, kad paredzēta Latvijas Televīzijas tiešraide.

2018. gada 17. novembrī paredzēts ģenerālmēģinājums ar publiku, uz kuru ir pieejamas biļetes par pazeminātu maksu

BIĻEŠU IEGĀDE UN CENAS

Multimediālā deju lielizrāde “Arēnā Rīga” notiks 18. un 19. novembrī, tāpat skatītāji aicināti apmeklēt arī lielizrādes ģenerālmēģinājumu – ar publiku, kas notiks 17. novembrī. Biļetes organizatori aicina iegādāties jau laikus Biļešu Serviss kasēs. Biļetes pieejamas četrās cenu grupās- pa 8, 18, 28 un 38 eiro, savukārt biļetes uz ģenerālmēģinājumu maksā no 5 līdz 28 eiro.

Atlaides tiek piemērotas:

Iegādājoties biļetes “Biļešu Serviss” kasēs, tostarp Circle K kasēs, un interneta portālā www.bilesuserviss.lv, apkalpošanas maksa netiek piemērota, bet visām biļetēm tiek piemēroti + 0, 60 EUR kā norises vietas maksa.

Biļešu atlaides tiek piemērotas šādām personu grupām:

10 % – daudzbērnu ģimenēm, uzrādot Latvijas Goda ģimenes
apliecību “3+ Ģimenes karte” vai daudzbērnu ģimenes statusu apliecinošu
dokumentu;
10 % – pensionāriem, uzrādot pensionāra apliecību;
10 % – personām ar I, II vai III invaliditātes grupu, uzrādot
invaliditātes apliecību;
10 % – politiski represētajām personām, uzrādot politiski represētās
personas apliecību;
10 % – grupām, ja vienā pirkuma reizē tiek iegādātas vairāk nekā
10 biļetes;
20 % – grupām, ja vienā pirkuma reizē tiek iegādātas vairāk nekā
30 biļetes.

Atlaides netiek summētas!

Biļetes vairumā ir iespējams arī rezervēt un izpirkt, rakstot uz rezervacijas@bilesuserviss.lv vai info@bilesuserviss.lv.

Bērniem līdz 6 gadu vecumam (ieskaitot), neaizņemot atsevišķu sēdvietu, sēžot vecākiem klēpī, ieeja ir bez maksas.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*