• Afiša
  • %s
  • Otrajā septembra sestdienā aicina uz CIERI Bauskas vecpilsētā

Otrajā septembra sestdienā aicina uz CIERI Bauskas vecpilsētā

11. septembrī no plkst. 20:00 līdz plkst. 24:00 lieli un mazi pilsētas iedzīvotāji pirmo reizi tiks aicināti uz CIERI – nesteidzīgu pastaigu Bauskas vecpilsētā. Šogad tā būs veltīta vecpilsētas industriālā mantojuma izzināšanai, rotājot bijušo ražotņu namus ar Bauskā vēl nebijušu gaismas noformējumu.

“Ierasti septembra otrajā sestdienā baušķenieki pulcējās Vecpilsētas pagalmu svētkos, tomēr pēdējo gadu pieredze lika manīt, ka ierastais pagalmu svētku koncepts sevi pamazām bija izsmēlis – pagalmiņu īpašnieki sāk nogurt no viesu uzņemšanas, kas pagalmos laipni tika gaidīti desmit gadu garumā, un nu daļa no pagalmu saimniekiem labprātāk kļūtu par svētku baudītājiem. Ņemot vērā aktuālos MK noteikumus, pulcēšanās pagalmos bez zaļajiem sertifikātiem šobrīd nemaz nav iespējama. Meklējot jaunus veidus, lai visiem iedzīvotājiem sniegtu svētku sajūtu, vārdnīcā atradām vārdu “ciere” jeb “pastaiga” – pastaiga, lai aktualizētu un stāstītu, kādu iespējams pat iepazīstinātu ar Bauskas vecpilsētas arhitektūras un kultūras pieminekļiem,” par jaunās tradīcijas izvēli stāsta Bauskas Kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš.

CIERE tiks veidota kā nesteidzīga orientēšanās pastaiga pa Bauskas vecpilsētas bruģi, kuras galvenais mērķis ir izklaidējošā veidā iepazīt vietējo pilsētvides mantojumu. Šī gada pastaigā ar īpašu gaismas noformējumu tiks akcentēts vecpilsētas industriālais mantojums un tā plašā vēsture, taču CIERES virstēmu katru gadu plānots mainīt, lai parādītu mūsu vecpilsētu no dažādiem skatupunktiem. Pēc maršruta veikšanas CIERES dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt savu veiksmi un piedalīties balvu izlozē. Jaunais svētku formāts putras godēšanu neparedz.

Šajā dienā paralēli CIEREI no plkst. 17:00 Bauskas Rātslaukumā norisināsies arī tradicionālais “Zemgales dižtirgus”.

Aicinām CIERES dalībniekus būt atbildīgiem un ievērot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Aktuālajai informācijai un jaunumiem par CIERI seko līdzi Bauskas Kultūras centra sociālajās platformās “facebook” un “instagram”.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*