Pagalmu un putras svētkos apmeklētājus gaidīs 19 pagalmiņi

Bauskas vecpilsētā 7. septembrī norisināsies IX Pagalmu svētki un VII Putras godēšana, kur 19 vecpilsētas pagalmiņos būs iespēja iesaistīties dažādās aizraujošās norisēs, nobaudīt gardas putras un piedalīties loterijā. Savukārt Bauskas rātslaukumā Zemgales dižtirgus pulcēs mājražotājus, amatniekus, dizaina un citu noderīgu preču tirgotājus no visas Latvijas.

Pagalmu un Putras svētku mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību kultūrvēsturiskajam mantojumam Bauskas vecpilsētā, aizdomāties par tā saglabāšanas nozīmību, kā arī atgriezt vecpilsētā rosību. Šogad vecpilsētā rosība būs 19 pagalmiņos, kuru saimnieki apmeklētājiem būs sarūpējuši radošas, aktīvas un izklaidējošas nodarbes.

PII “Zīlīte” pagalmā būs iespēja apskatīt lelles un rotaļu auto no retro līdz mūsdienām, Bauskas Centrālās bibliotēkas pagalmā gaidāmas dažādas izdarības ar grāmatām – foto akcija, brīvais mikrofons, prāta mežģi un citas aktivitātes, Strautnieku ielā skatu laukumā pie Mēmeles upes būs iespējams iesaistīties Bauskas Mednieku un makšķernieku biedrības aktivitātēs. Mākslinieku dārzā koncertā “Sanāciet, sadziediet un sadejojiet” uzstāsies Bauskas novada amatiermākslas kolektīvi – TDA “Jandāls”, TDA “Jandāls” studija, Bauskas Valsts ģimnāzijas TDK “Odziņa”, deju kopa “Rota”, koris “Skalve”, Brunavas balsis/Jurgita un bērni un Vecsaules pagasta senioru vokālais ansamblis “Uguntiņas”, teatrālas izdarības veiks amatierteātris “Dadži”. Veterinārās aptiekas “Cortex” pagalmā viesosies Faira un Draiskulis no “Dabas Zirgiem” Plakanciemā – šeit ikviens varēs uzdot sev interesējušos jautājumus par zirgiem, kā arī uzzināt patiesību par dažādajiem to mītiem.

Tirdzniecības nama “Kvēle” pagalmā plkst. 12.00 vasaras izskaņas koncertā uzstāsies vokālā studija “Pigoriņi”, savukārt Veļas mājas pagalmā plkst. 13.00 svinīgi tiks atklāti biedrības “Meistars Gothards” projekti “Uzplaukšana” un “Ziedēšana”, bet mazākos svētku apmeklētājus priecēs lielie ziepju burbuļi. Tāpat arī citos pagalmiņos gaidāmas dažādas interesantas nodarbes, kas būs aizraujošas gan lieliem, gan maziem svētku apmeklētājiem.

Tikmēr Bauskas novada pašvaldība aicina visus svētku apmeklētājus uz satikšanos atpūtas laukumā Dambja ielā, lai kopīgi svinētu svētkus un iepazīstinātu ar informāciju par pašvaldības aktuālākajiem projektiem. “Accelerate SUNShINE” informatīvajā teltī “Dod mājai otru dzīvi” interesentiem būs lieliska iespēja uzzināt vairāk par visaptverošu daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu un tās ieguvumiem ēku iedzīvotājiem. Projekta “Pasākumi Bauskas novada sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros notiks sarunas par bērnu imunitāti, kā arī būs iespēja pārbaudīt asinsspiedienu, ķermeņa masas indeksu (ĶMI) un glikozes līmeni asinīs. Projekta “Zaļās infrastruktūras pilnveidošana zemieņu upju ainavā (ENGRAVE)” ietvaros pasākuma laikā tiks prezentēta projekta ideja un mērķi, kā arī īstenojamās aktivitātes Bauskas novadā. Pasākuma apmeklētājiem tiks sniegta iespēja iepazīties ar multifunkcionālās iekārtas – amfībijas modeli TRUXOR 5045 regulārai upju pļaušanai Bauskas novada pašvaldībā.

Tāpat kā pērn arī šogad apmeklētāji būs aicināti sniegt palīdzīgu roku līdzcilvēkiem, iesaistoties svētku ietvaros plānotās akcijās. Pestīšanas armijas Bauskas korpusa pagalmā gaidāma ziedojumu akcija “Būsim līdzās”, kur apmeklētāji aicināti ziedot tīras un nesaplēstas bērnu un mazuļu drēbītes, rotaļlietas, grāmatas un citas noderīgas mantas. Savukārt Sociālā dienesta pagalmā notiks radošas aktivitātes “Par un ap ābolu”, kur ikviens būs aicināts iesaistīties kādā no ābolu ievārījuma sagatavošanas posmiem akcijā “100 burciņas labdarībai”.

No pulksten 13.00 vairākos pagalmiņos būs iespējams nobaudīt dažādas putras – bukstiņbiezputru ar speķi, uzpūteni, auzu pārslu putru ar raibumiem, rīsu putru ar žāvētiem augļiem un citas. Savukārt Bauskas Mednieku un makšķernieku biedrība cienās ar gardu zivju zupu.

Lai piedalītos loterijā, pasākuma apmeklētājiem jāiegūst deviņi spiedogi uz pasākuma kartes, no kuriem pieci ir apmeklētāju brīva izvēle, bet četri pagalmiņi jāapmeklē obligāti – PII “Zīlīte”, Sociālais dienests, atpūtas laukums Dambja ielā un Bibliotēkas pagalms. Spiedogotās kartes līdz pulksten 15.00 jāiemet loterijas kastē Bauskas rātsnamā, izlozes sākums plkst. 15.05.

Līdztekus dažādajām norisēm pagalmiņos Bauskas rātslaukumā atradīsies Zemgales dižtirgus, kur būs iespējams iegādāties linu tērpus, dažādus aksesuārus un rotaslietas,  koka un keramikas izstrādājumus  virtuvei,  klūgu pinumus un grozus, svaigi ceptu maizi,  gaļas kūpinājumus, sīpolpuķu stādus, medu, zāļu tējas un citas preces. Rātslaukumā rosīsies arī apskates saimniecības “Vaidelotes” saimniece Daira Jātniece, un darbosies mākslinieka Ivara Mailīša greznais karuselis “Lidojums uz siltajām zemēm”.

Pateicamies AS “Dobeles dzirnavnieks”, kas svētkus atbalsta ar gardajām putrām un dāvanām loterijas balvu fondam, kā arī grāmatu veikalam “Globuss”, kas loterijas veiksminiekiem sarūpējis dāvanu kartes.

PROGRAMMA

PII «Zīlīte» pagalmā (Plūdoņa ielā 60)

plkst. 11 – 15 – «Lelles un rotaļu auto no retro līdz mūsdienām». Kolekcionāra Jāņa Bites privātās kolekcijas izstāde «Rotaļlietu stāsti».

PUTRAS GODĒŠANA – RĪSU PUTRA AR ŽĀVĒTIEM AUGĻIEM

Bauskas pilsētas pamatskolas pagalmā (Rīgas ielā 32)

plkst. 11 – 15 – «Bauskas pilsētas pamatskolai 100».

Pestīšanas Armijas Bauskas korpusa pagalmā (Plūdoņa ielā 50)

plkst. 11 – 15 – «Sirdi Dievam, roku cilvēkam». Pestīšanas Armija Latvijā, ekspozīcija telpās. Viesos kristīgie klauniņi no Talsiem. No 12.00 – 14.00 lielā pagalma spēle ģimenei, izpletņa spēles, «aklās vistiņas», boulings bērniem, puzle «Uzzini vairāk par Pestīšanas Armiju». Darbosies tējnīca un ziedojumu akcija «Būsim līdzās».

PUTRAS GODĒŠANA – NORVĒĢU PUTRA

Tirdzniecības nama «Kvēle» un «Ģimenes studija» pagalmā (Plūdoņa ielā 48)

plkst. 11 – 15 – «Esi vesels!» – veselīgas, sportiskas un izzinošas aktivitātes visai ģimenei no “Ģimenes studijas”.

plkst. 10 – 14 – Tirdzniecības nams «Kvēle» atver lielo drēbju skapi.

plkst. 11 – 15 – Bauskas novada jauniešu aktivitātes.

plkst. 12 – Vokālās studijas «Pigoriņi» vasaras izskaņas koncerts.

PII «Pasaulīte» pagalmā (Saules ielā 8)

plkst. 11 – 15 – «Ciemos pie Dižozola Rūķa» – iespēja baudīt rūķu viesmīlību un gardo cienastu «Rūķu saldo putru».

Trušu pilsētiņa «Pilsmuižkungi» vecpilsētā – trušu pilsētiņas iemītnieki garauši un to draugi gaidīs ciemiņus bērnudārza pagalmā.

PUTRAS GODĒŠANA – MANNAS PUTRA AR IEVĀRĪJUMU

Mākslinieku dārzā (Saules ielā 4)

plkst. 11 – 15 – «Kultūras pagalms» – Bauskas novada amatiermākslas kolektīvu koncertprogramma “Sanāciet, sadziediet un sadancojiet”.

PUTRAS GODĒŠANA – AUZU PĀRSLU PUTRA AR RAIBUMIEM

SIA «Cortex» veterinārās aptiekas pagalmā (Plūdoņa ielā 36/1)

plkst. 11 – 15 – «Zirgi. Mīti un realitāte.» Viesos Dabas zirgi. Jautājumu un atbilžu stūrītis.
PUTRAS GODĒŠANA- ZIRGA SPĒKS AR ZIRGĀBOLU ZAPTI

Rātslaukumā (Rātslaukumā 1)

plkst. 10 – 16 – «Zemgales dižtirgus» – medus, maize, vīns un citi gardi labumi, kā arī dizaina un saimniecības lietas Latvijas mājražotāju un amatnieku piedāvājumā.

plkst. 11 – 15 – «Graudi – garam un vēderam!» – rosās apskates saimniecības «Vaidelotes» saimniece Daira Jātniece.

Mākslinieka Ivara Mailīša karuselis «Lidojums uz siltajām zemēm».

Bauskas tūrisma informācijas centrā

Akcija «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!», pašbilde pie Rātsnama ūdens lauvas.

LOTERIJAS KASTE

SVĒTKU NOSLĒGUMS plkst. 15.05 – noslēguma loterija.

Bibliotēkas pagalmā (Kalna ielā 18)

plkst. 11 – 15 – «Pārsteidz sevi, izlasi grāmatu! Dažādas izdarības ar grāmatām.» Fotoakcija ar grāmatām un to varoņiem, brīvais mikrofons, apslēptās bagātības, mobilā bibliotēka, prāta vingrojumi un citas nodarbes.

Ziedu veikala «Rozīte» pagalmā (Plūdoņa ielā 26)

plkst. 11 – 15 – «Ziedzāļu burvība un dziednieciskais spēks». Ar ziežu un smēru gatavošanas noslēpumiem dalās zāļu sieva Zeltīte Kaviere.

Amatnieku sētā (Bauskas BJC, Kalna ielā 14)

plkst. 11 – 15 – «Priecīgs Tu nāc, darboties sāc!»

PUTRAS GODĒŠANA – PRIECĪGĀ PUTRA

Bauskas muzeja pagalmā (Kalna ielā 6)

plkst. 11 – 15 – «Amatnieku meistarstiķi».

PUTRAS GODĒŠANA – BUKSTIŅBIEZPUTRA AR SPEĶI

Strautnieku ielā skatu laukumā pie Mēmeles upes

plkst. 11 – 15 – «Burbuļo, mutuļo, zivju zupu gatavo!» Bauskas Mednieku un makšķernieku biedrības aktivitātes.

Bauskas Svētā Gara baznīca (Plūdoņa ielā 13a)

plkst. 11 – 15 – Izstāde «Reformācijai 500». Latvijas Nacionālā arhīva un Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda kopdarbs.

plkst. 12 – 14 – «Manas pilsētas baznīcas dārzs?!» – sarunas par Baznīcas dārza labiekārtošanas koncepciju projekta „Mēs savam novadam” ietvaros.

Veļas mājas pagalmā (Katoļu ielā 2)

plkst. 11 – 14 – «Lielā veļas diena» – lielie ziepju burbuļi un rožu darināšanas darbnīca kopā ar mākslinieci Lauru Matildi Ikerti.

plkst. 13 – Biedrības «Meistars Gothards» projektu «Uzplaukšana» un «Ziedēšana» svinīga atklāšana. Projektus atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Zemgales Plānošanas reģions, Latvijas Valsts meži un Bauskas novada pašvaldība.

PUTRAS GODĒŠANA – UZPUTENIS

IU «Novads» pagalmā (Rīgas ielā 5d)

plkst. 11 – 15 – «Bauskai 410. Ciemos vecajā Ģērētavas pagalmā». Pārsteigums Ģērmaņiem un ģērmaņiem.

«Satiec stāstniekus!» – Zemgales stāstnieku festivāls Bauskā. Stāstniekus atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Latvijas Valsts meži.

Bauskas Sv. Sakramenta katoļu baznīcā (Katoļu ielā 2)

plkst. 11 – 15 – Svētku apmeklētāji laipni aicināti ielūkoties baznīcā un baznīcas dārzā.

Sociālā dienesta pagalmā (Rūpniecības ielā 7)

plkst. 11 – 15 – «410 āboli ābelē!». Biedrības «Aspazija» čaklo rokdarbnieču un Dienas aprūpes centra jauniešu rehabilitācijas grupas darbu izstāde. Iespēja iegādāties dažādus rokdarbu izstrādājumus, rotas un citus aksesuārus. Apmeklētāji aicināti iesaistīties radošās aktivitātēs «Par un ap ābolu» – sporta atrakcijā «Āboli ābelē», konkursā «Garā miza», sagatavot un vārīt ābolus ievārījumam «100 burciņas labdarībai», zīmēt etiķetes un rakstīt labus vārdus burciņu noformēšanai, spiest ābolu sulas un degustēt tās.

Atpūtas laukumā Dambja ielā

plkst. 11 – 15 – «Bauskas Motormuzejs – foto retro spēkratā!»

plkst. 11 – 15 – «Bauskas novads – veselai videi un sabiedrībai!». «ENGRAVE» jeb Latvijas – Lietuvas pārrobežu projekts «Zaļās infrastruktūras pilnveidošana zemieņu upju ainavā». Bauskas novada zaļās infrastruktūras pilnveidošanas risinājumi upju ainavā un pļāvēja-amfībijas prezentācija. Projekta «Pasākumi Bauskas novada sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei» ietvaros saruna par bērnu veselību un imunitāti, iespēja pārbaudīt savu veselību.

plkst. 11 – 15 – «Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programmas 2014. – 2020. gadam telts». Izmanto mobilo lietotni «LAT LIT VIETA», fotografē programmas objektus Bauskā un apkārtnē, un saņem balvas!

plkst. 11 – 15 – Zemessardzes aktivitātes.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*