Patriotiskā mēneša norises Bauskas Kultūras centrā

Šī gada 18. novembrī apritēs Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadiena. Lai valsts svētku mēnesī godinātu mūsu tautas varoņus un spēcinātu vietējo iedzīvotāju patriotismu, 11. novembrī Bauskā tiks organizēts piemiņas brīdis Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu godināšanai un filmas “Mana brīvība” seanss, pirms kura notiks saruna ar aktieri Gintu Grāveli. 18. novembrī ikviens aicināts uz leģendārās rokgrupas “Līvi” koncertu Bauskas Rātslaukumā.

11. novembrī plkst. 16:00 pie Brīvības pieminekļa “Par Latvijas brīvību kritušiem” Brīvības bulvārī notiks piemiņas brīdis, lai godinātu Latvijas brīvības cīņās kritušos varoņus. Pasākumā piedalīsies jauktā kora “Mežotne” vīru grupa (diriģente Mārīte Jonkus) un Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. Kājinieku bataljons. Piemiņas brīdi vadīs Bauskas Tautas teātra aktieris Dāvis Zāģers, bet spēka vārdus sanākušajiem veltīs Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis un mācītājs Aivars Siliņš. Dodot Jaunsardzes solījumu, Bauskas novada Jaunsardzes rindas papildinās jaunie biedri, kas ir gatavi būt par spēcīgiem mūriem savas dzimtenes aizstāvēšanā.

Pasākuma noslēgumā tiks organizēts kopīgs lāpu gājiens no Brīvības bulvāra līdz Bauskas Rātslaukumam. Lāpu gājiena dalībniekiem lūgums uz norisi ierasties ar savām lāpām. Paužot cieņu mūsu tautas varoņiem, iedzīvotāji visas dienas garumā aicināti pie pieminekļa nolikt svecītes un ziedus. 

Aicinām ņemt vērā, ka gājiena dēļ no plkst. 16:50-17:20 pilsētā noteikti satiksmes ierobežojumi. Kalna iela slēgta posmā no Rīgas ielas līdz rotācijas aplim. Uzvaras iela slēgta posmā no Kalna ielas rotācijas apļa līdz Uzvaras ielas rotācijas aplim. Brīvības bulvāris slēgts no Skolas ielas līdz Uzvaras ielas rotācijas aplim. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

Pēc lāpu gājiena uz Bauskas Kultūras centra lielā ekrāna tiks demonstrēta spēlfilma “Mana brīvība” (režisore Ilze Kunga-Melgaile). Pirms seansa plkst. 17:30 apmeklētāji aicināti uz sarunu ar vienu no filmas radošās komandas pārstāvjiem – Dailes teātra aktieri Gintu Grāveli. Seansa sākums plkst. 18:00. Filma atklāj pārmaiņu laiku Latvijā, kad brīvdomīgā un harizmātiskā Alīcija aktīvi iesaistās Tautas frontē un kļūst par Atmodas laika zvaigzni. Tomēr sasniegumi nes līdzi arī sarežģījumus un skarbas izvēles privātajā dzīvē. Filma ir balstīta uz vēsturiskiem notikumiem, kas vēsta par pagājušā gadsimta 80. gadu beigām Latvijā, kad gaisā jaušamas pārmaiņu vēsmas. Galvenās varones prototips ir viena no Atmodas laika spožākajām zvaigznēm – žurnāliste un politiķe Ita Kozakeviča, filmā Alīcija. Filma ir izvirzīta Oskara balvas nomināciju konkursam no Latvijas. Biļetes cena – 3 eiro. Biļetes uz filmas seansu iespējams iegādāties visās “Biļešu Paradīzes” kasēs un tiešsaistē: ŠEIT

18. novembrī plkst. 20:00 Bauskas Rātslaukumā ar leģendārās rokgrupas “Līvi” koncertu tiks svinēta Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadiena. Koncertā izskanēs ne tikai grupas “Zelta fonda” dziesmas, bet arī pēdējā laikā radīti skaņdarbi. Grupa “Līvi” jau piecus gadus uzstājas nemainīgā un stiprā sastāvā: Ainars Virga – vokāls, ģitāra, Buks (Jānis Buķelis) – vokāls, Edgars Silacērps – bass, vokāls, Guntars Mucenieks – taustiņi, vokāls, Henrijs Mucenieks – ģitāra, vokāls, Alex – saksofons, SHimeRa – sitamie instrumenti. Ieeja koncertā ir bez maksas.

Aicinām iedzīvotājus ņemt vērā, ka 18. novembrī laika posmā no plkst. 17:00 līdz plkst. 24:00 vecpilsētas teritorijā noteikti satiksmes ierobežojumi. Rīgas iela būs slēgta posmā no Pasta ielas līdz Kalna ielai. Pasta iela būs slēgta posmā no Plūdoņa ielas līdz Rīgas ielai.

No 4. novembra Bauskas Kultūras centra Izstāžu zālē apskatāma tautas fotostudijas “Bauska” dalībnieku izstāde “Latvijai”. Izstāde bez maksas apskatāma Bauskas Kultūras centra klientu apkalpošanas centra darba laikā vai pirms/pēc pasākumiem.

Valsts svētku mēnesī iedegsim sveces gaismu savu mājvietu logos, rotāsimies ar sarkanbaltsarkanās krāsas lentīšu piespraudēm, skatoties filmas vai ieklausoties tuvinieku stāstos, atcerēsimies cilvēkus, kuri sekmējuši Latvijas valsts dibināšanu, un novērtēsim iespēju dzīvot brīvā, neatkarīgā un demokrātiskā Latvijā – mūsu mājās. Tev mūžam dzīvot, Latvija!

Pasākumu apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un publicitātes materiālos.

Ziņa publicēta 2023. gada 26. oktobrī

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*