Pēc divu gadu pārtraukuma dejotāji pulcēsies deju kolektīvu konkursā “Bigas krūze”

Pēc divu gadu pārtraukuma 14. janvārī no plkst. 16:00 senioru deju kolektīvi no Bauskas un Jelgavas novada pulcēsies Bauskas Kultūras centrā, lai jau septīto reizi sacenstos par konkursa – sadejošanas “Bigas krūze” ceļojošo balvu – gandrīz deviņus kilogramus smago tērauda krūzi.

Konkursam apstiprinātajiem dalībniekiem arī šajā reizē jāsagatavo trīs dejas. Viena deja no tā saucamā latviešu tautas deju Zelta fonda, kas iestudēta ne vēlāk kā līdz pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu vidum, kā arī divas kolektīva brīvi izvēlētas dejas. Tomēr tieši Zelta fonda dejas ir tās, kas piešķir šim pasākumam tā īpašo garu, jo arī Birutas Hegenbartes mīļākā deja bijusi viena no Zelta fondā iekļautajām horeogrāfijām – Harija Sūnas deja “Pie Daugavas”. Tāpat šī gada konkursā akcents tiek likts arī uz vasarā gaidāmo Dziesmu un deju svētku obligāto repertuāru.

Šogad konkursā piedalīsies septiņi senioru deju kolektīvi (SDK) no Bauskas un Jelgavas novada – Svitenes tautas nama SDK “Šurpu turpu” (vadītāja Aiga Vangale), Ozolnieku tautas nama SDK “Ozolnieki” (vadītāja Mārīte Skrinda), Lielplatones pagasta SDK “Mārtiņš” (vadītāja Lāsma Ivanova), Vecumnieku tautas nama SDK “Ozols” (vadītāja Agita Seglicka), Iecavas kultūras nama SDK “Iecavnieks” (vadītāja Inga Paškevica), SDK “SenValle” no Vecumniekiem (vadītāja Astrīda Celmiņa) un Bauskas Kultūras centra SDK “SenBiguļi” (vadītāja Santa Zemīte). Pasākumā ar trīs dejām piedalīsies arī 2020. gada konkursa laureāti – Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” VPDK “Laipa” dejotāji (vadītāja Mārīte Skrinda), taču viņu uzstāšanās netiks vērtēta.

Konkursantu sniegumu vērtēs žūrija. Tajā šogad darbosies Bauskas Bērnu un jauniešu centra deju kopas “Mēmelīte” vadītāja un horeogrāfe Ligita Irbīte, režisors Edvīns Hegenbarts un Īslīces kultūras nama VPDK “Līdums” un JDK “Līdums” vadītājs un horeogrāfs Arvils Noviks.

Sadancis “Bigas krūze” aizsākts 2015. gadā, godinot ilggadējo Bauskas tautas deju vadītāju, Bauskas rajona virsvadītāju un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti. Tā kā Birutu ikdienā mīļi dēvēja par Bigu, konkurss nes viņas vārdu, bet sadejošanas galvenā balva – tērauda krūze ar Bārtas vainaga elementiem – veidota pamatīga, jo tāda sava raksturā bijusi arī pati Biga.

Konkursā – sadejošanā “Bigas krūze” ik gadu pamīšus piedalās vidējās paaudzes (D un E grupas) un senioru deju kolektīvi (F grupa). Tā kā pēdējā konkursa, kas tika aizvadīts 2020. gada janvārī, dalībnieki bija vidējās paaudzes deju kolektīvi, šogad konkursanti būs seniori jeb F grupas kolektīvi.

Iepriekšējo konkursu uzvarētāji:

  • 2015. gadā – Īslīces VPDK “Līdums” (vadītājs Arvils Noviks)
  • 2016. gadā – Bauskas Kultūras centra SDK “SenBiguļi” (vadītāja Santa Zemīte)
  • 2017. gadā – VEF Kultūras pils VPDK “Gatve – otrā iespēja” (vadītāja Gunta Raipala)
  • 2018. gadā – Jelgavas Kultūras nama VPDK “Laipa” (vadītāja Mārīte Skrinda)
  • 2019. gadā – Bauskas Kultūras centra SDK “SenBiguļi” (vadītāja Santa Zemīte)
  • 2020. gadā – Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” VPDK “Laipa” (vadītāja Mārīte Skrinda)

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Pasākumu apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un publicitātes materiālos.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*