Saulaini pavadīti VII Pagalmu un V Putras godēšanas svētki

  1. Septembrī Bauskas vecpilsētā saulaini pavadīti VII Pagalmu un V Putras godēšanas svētki, kur iedzīvotāji un pilsētas viesi iepazinās ar Bauskas vecpilsētas pagalmiem, nobaudīja putru, kā arī apmeklēja pirmo Zemgales dižtirgu Bauskas Rātslaukumā.

Lai arī 9. septembra rīts bija drēgns, neilgi pēc svētku atklāšanas atspīdēja saule un priecēja svētku apmeklētājus ar labiem laikapstākļiem. Rātslaukumā bērni varēja doties izbraucienā ar mākslinieka Ivara Mailīša radītu karuseli, kas darināts, iedvesmojoties no Jāņa Jaunsudrabiņa grāmatas “Baltā grāmata”. Zemgales dižtirgū rosījās vairāk nekā 60 tirgotāju, kuri piedāvāja visdažādākās preces, sākot no dažādiem gardumiem, līdz pat apģērbiem un precēm saimniecībai. Savukārt svētku ietvaros darbojās 16 pagalmi, kuri pārsteidza ar aktivitāšu dažādību.

Svētkos pulcējās vairāki simti cilvēku – vairums tos jau apmeklējuši citus gadus, citi šeit viesojās pirmo reizi.

Rātslaukuma šūpolēs mazbērnus šūpināja Jānis un Daina Jākobsoni no Līduma. Viņi svētkos ir bijuši teju katru gadu, tāpēc arī šajos Pagalmu svētkos viņi vēlējās pagūt apskatīt pēc iespējas vairāk.

Jau ceturto gadu svētkus apmeklēja arī baušķeniece Inga. “Sākām no tirdziņa puses, iesim uz veterināro pagalmu, “Toņi un pustoņi” izstādi, gribam apskatīt arī Bauskas pamatskolu,” atklāj baušķeniece. Viņasprāt, svētki citus gadus bijuši aktīvāki un norisēm bagātāki.

Savukārt Dagnis Zandbergs no Ropažiem Pagalmu svētkus Bauskā apmeklēja pirmo reizi: “Superīgs pasākums! Ar dēlu esam izstaigājuši teju visus pagalmus un visvairāk mums patika Bauskas Centrālās bibliotēkas pagalms – tur bija daudz interesantu aktivitāšu.”

Vecpilsētas pagalmu saimnieki bija parūpējušies par dažādām nodarbēm – priekšnesumiem, meistarklasēm, rotaļām, kā arī prātu asinošiem uzdevumiem. Svētku apmeklētāji varēja apskatīt biedrības “Meistars Gothards” projekta “Uzziedam kopā” ietvaros darinātos ziedus, ar kuriem bija izdekorētas Rīgas ielas ēku fasādes. Savukārt projekta atklāšana norisinājās Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) Dzeltenās mājas pagalmā. Kā liecina svētku apmeklētāju balsojums, visvairāk tiem paticis CSDD Rīgas motormuzeja Bauskas filiāles pagalms, kas saņēmis 128 balsojuma pupas, ar 101 pupu otro vietu ieguva BJC Dzeltenās mājas pagalms, bet trešo vietu ar 86 pupām izpelnījās PII “Pasaulīte”. Par sev tīkamāko pagalmu svētku apmeklētāji varēja balsot Bauskas Tūrisma un informācijas centrā.

Veterinārās klīnikas SIA “Cortex” pagalma saimniece Dace Balode atklāj, ka šogad pagalmā pulcējušies ievērojami vairāk apmeklētāju nekā citus gadus: “Ja pērn likās, ka viesi atnāk tieši uz putras laiku, tad šogad apmeklētāju plūsma bija vienlīdz liela. Izvārījām vairākus katlus putras, kā arī bijām sagādājuši pāris pārsteigumus – mums bija muzikants un kazas. Divus iepriekšējos gadus mūsu pagalmā bija zirgi – šķita, ka tas vairs nav interesanti, tāpēc šogad izvēlējāmies citus dzīvniekus.”

Bauskas Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure uzskata, ka svētki ir izdevušies, kā arī pierādījies, ka cilvēkiem patīk jaunas lietas: “Man ir liels prieks, ka Zemgales dižtirgus patiešām bija dižs, cilvēki bija priecīgi, kā arī atzinīgi vērtēja ar ziediem izdekorēto Rīgas ielu.”

Bauskas vecpilsētas valdes priekšsēdētāja un svētku organizētāja Ieva Bronko-Pastore darbojās BJC Dzeltenās mājas pagalmā: “Tā kā vadīju meistardabnīcas, man nebija daudz laika, lai izstaigātu citus pagalmus, bet pēc cilvēku noskaņojuma izskatījās, ka visi ir priecīgi un ka svētki ir izdevušies.” Svētku organizētāja saka lielu paldies svētku apmeklētājiem, kā arī visiem pagalmu saimniekiem, jo bez šiem cilvēkiem svētki nebūtu iespējami.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*