SDK “SenBiguļi” nosvinējis piecu gadu jubileju koncertā “Viens ar otru”

Bauskas Kultūras centrā 11. maijā izdejots sirsnīgs Senioru deju kolektīva “SenBiguļi” piecu gadu jubilejas koncerts “Viens ar otru”.

Koncerta “Viens ar otru” iecere bija ar deju, fotogrāfijām un video materiāliem atklāt “SenBiguļu” stāstu – kā no vidējās paaudzes kolektīva dejotāji izauga par senioru deju kolektīvu. Tāpat koncerta laikā skatītāji tika iepazīstināti ar kolektīva kultūras ministres sarūpēto statistiku – dejotāju kopējo vecumu, laulību un mazbērnu skaitu, kā arī citiem sirsnīgiem faktiem.

Viscaur koncertam vijās “SenBiguļu” dejotāju dzīvesprieks un neizsīkstošā enerģija, tomēr lielākās ovācijas “Senbiguļu” vīri nopelnīja par deju “Vecais Taizels”, savukārt dāmas par deju “Es ar savu slotas kātu”.

“Mēs uzcītīgi gatavojāmies un esam ļoti apmierināti par aizvadīto koncertu. Tas nāca no sirds un pie koncerta bija daudz piedomāts, lai tas izdotos baudāms. Mums joprojām ir prieks satikties, turklāt daži dejo kopā jau no skolas laikiem, tādējādi dzīvei sanācis iziet cauri no ansambļa līdz pat senioru deju kolektīvam. Tāpat senioru priekšā jānoņem cepure, jo izdejojām daudz dejas, turklāt ne tās vieglākās,” stāsta Aira Staņķe, “SenBiguļu” prezidente.

Par aizvadīto koncertu un dejotāju sniegumu lepna ir kolektīva “SenBiguļi” vadītāja Santa Zemīte: “Viss izdevās – ciemos bija atbraukuši feini kolektīvi, arī paši dejotāji nodancoja godam. Noskaņojums ir labs. Skatoties, ko dara dejotāji, manī ir lepnums un gandarījums. Priecājos, ka izturēta spraiga darba nedēļa un visas koncerta dejas izpildītas ar augstu paceltu galvu. Ikviens bija centies, lai radītu svētkus. Mani pārsteidza ar man izveidotu grāmatu, kurā apkopotas fotogrāfijas un mani spilgtākie izteicieni. Šis bija labs sezonas nobeigums, bet jāturpina strādāt nākamajiem pasākumiem.”

Ieradušies sveikt “SenBiguļus” bija ieradušies SDK “Ziemeļblāzma” no Rīgas, SDK “Mārtiņš” no Lielplatones, SDK “Ulenbroks” no Stopiņiem, deju kopa “Rota” no Grenctāles, kā arī VPDK “Biguļi”.

Deju kolektīvs “SenBiguļi” izveidojies 2013./2014. gada amatiermākslas sezonā, uzreiz pēc XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem, dabiski “izaugot” no vidējās paaudzes deju kolektīva “Biguļi”. Bauskas novadā šis ir vienīgais senioru deju kolektīvs un tā kodolu veido dejotāji, kas uz skatuves dēļiem aizvadījuši vairāk par 25 sezonām.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*