Bauskā notiks septītais Senioru deju festivāls

Senioru deju festivāls “Annas danči” 21. jūlijā plkst. 16.00 norisināsies jau septīto gadu. Kā ierasts, festivāls pulcēs aizrautīgus un talantīgus senioru deju kolektīvus no visas Latvijas, kā arī tuvējos kaimiņus no Lietuvas.

Festivāla “Annas danči” organizatore Inese Smilškalne stāsta, ka šogad festivālam izstrādāta īpaša programma: “Tā kā šis ir Latvijas valsts simtgades gads, senioru deju kolektīvi apguvuši jaunas, latviskas dejas ar horeogrāfiju simtgadei. Nevienu gadu festivālā neesam dejojuši tīri latviskas dejas, kam par godu esam sarūpējuši arī stilizētus tērpus – linu kleitas un citus.” Kā ierasts, festivālā tiks izpildītas arī dažādas Eiropas dejas, piemēram, valsis un rumba.

Plkst. 15.30 norisināsies tradicionālais festivāla ieskaņas gājiens no Bauskas pils uz Bauskas Pilskalna parka estrādi, kur pulksten 16.00 svētki turpināsies ar koncertu.

Šogad festivālā piedalīsies 10 senioru deju kolektīvi – “Kamenes” no Iecavas novada, “Magnolijas” no Rundāles novada, “Virši zied” no Sesavas pagasta, “Valsis” un “Romantika” no Tukuma, “Garrozes” no Ozolnieku novada, “Madaras” no Salaspils, “Rudens rozes” no Jelgavas, “Vēlreiz” no Bauskas un “Jure” no Palangas.

“Deju kopa “Jure” festivālā piedalās jau trešo reizi. Tas ir ļoti jauks kolektīvs, un viņi arī apguvuši latviskās dejas, ko šogad izdejos “Annas dančos”,” priecājas festivāla organizatore Inese Smilškalne.

Senioru dejas sevī ietver Eiropas un pasaules tautu folkloras, modes un balles dejas, kā arī dejas sēdus. Senioru dejas ir vienkāršākas par latviešu tautas dejām, tās pārī var dejot kā vīrietis ar sievieti, tā divas dāmas. Bet galvenais – šis deju žanrs sniedz iespēju senioru vecuma cilvēkiem dzīvot un baudīt savām iespējām atbilstošu sociāli aktīvu dzīvi.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*