Latvijas rokmūzikas ceļš filmā “Septiņdesmitie. Spožums un posts”

Bauskas Kultūras centrā 16. februārī plkst. 18.00 būs skatāma triloģijas “Savējie sapratīs” otrā filma “Septiņdesmitie. Spožums un posts”.

Filma stāsta par pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem, kas mūzikā iezīmējās ar jaunās paaudzes rokmūziķu parādīšanos Latvijā.

Iedvesmojoties no sešdesmito gadu pasaules mūzikas grandiem, kā arī Latvijā atzinību guvušām pašmāju rokgrupām kā “Katedrāle”, “Eolika”, “2XBBM”, “Melody Makers” un citām, parādās jaunas grupas – “Menuets”, “Santa”, “Jolant”, “Stroncijs 90”,  vēlāk “Līvi”, “Sīpoli”, “Modo”.

Izmantojot latviešu dzejnieku darbus, tapa arvien vairāk oriģinālkompozīcijas, kas ar zemtekstu palīdzību vēstīja par mūziķiem svarīgām, nacionālām tēmām. Pašiem neapzinoties, mūziķi radīja roka kompozīcijas, kas cēla latviešu pašapziņu un veicināja nacionālās identitātes saglabāšanu.

Trīs dokumentālās filmas “Sešdesmitie. Sākums”, “Septiņdesmitie. Spožums un posts” un “Astoņdesmitie. Jauna ēra” stāsta par 60. – 80. gadu latviešu rokmūziķiem, kas, spītējot cenzūrai un aizliegumiem, atļāvās publiski paust mūsu alkas pēc brīvības un neatkarības. Cenzūra rūdīja mūziķus, padarot mūziku pārdomātāku, radošāku un spēcīgāku.

“Septiņdesmitie. Spožums un posts” varoņi: Zigismunds Lorencs, Pits Andersons, Valerijs Saifudinovs, Jānis Vanadziņš, Juris un Leons Sējāni, Andris Kronbergs, Adrians Kukuvass, Raimonds Bartaševičs, Imants Kalniņš, Raimonds Pauls, Vladimirs Smirnovs, Viktors Lapčenoks, Vjačeslavs Mitrohins, Zigmars Liepiņš, Vilnis Šmīdbergs, Niks Matvejevs, Mārtiņš Brauns, Juris Pavītols, Jānis Grodums, Valdis Skujiņš, Igo, Aivars Hermanis, Ausma Groduma, Linards Muciņš, Dace Grundmane, John McEuen (ASV), Rein Laaneorg (Igaunija), Allan Ladvas (Igaunija) un citi.

Ieeja bez maksas.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*