SĒRU VĒSTS / Atvadīšanās no grupas “Dakota” līdera Edvīna Zariņa

28. janvāra vēlā pievakarē izskanēja leģendārās grupas “Dakota” līdera Edvīna Zariņa (09.11.1954. – 28.01.2022.) mūža dziesma.

Edvīns dzimis 1954. gada 9. novembrī Rīgā. Diemžēl, agrā vecumā zaudējis māti, tāpēc puikas audzināšanu uzņēmās vecāmāte. Lai gan bērnībā Edvīnu ļoti aizrāva dažādi sporta veidi, liktenīgā satikšanās ar mūziku viņa dzīves ceļā ņēma virsroku. Pirmās mūzikas skaņas apgūtas jau četru gadu vecumā, bet pēcāk Rīgas 1. bērnu mūzikas skolā zēns mācās vijoļspēli. Ģitāra Edvīna rokās nonāca tīņu gados, kad arī radās mīlestība pret rokmūziku, “Krīdensiem” un Džonu Fogertiju, ar kura balsi Edvīns tiek salīdzināts vēl šodien.  

Pirmie nopietnie soļi mūzikas laukā sperti, spēlējot “Tramvaju un trolejbusu pārvaldes” kluba ansamblī. Pēc dienesta padomju armijā, Čiekurkalna puiku Edvīnu ceļi atved uz Bausku. Tiek iemīlēta ne tikai pilsēta, bet satikta arī Edvīna mūža mīlestība Karmena. Edvīns Bauskā nodibina ģimeni un pasaulē sagaida meitu Lindu. Ir gādīgs tētis arī Agnesei, Ērikam un Santai, gadiem ejot, kļūst par mīļu opi saviem mazbērniem.

Protams, mūzika ir klātesoša visā Edvīna Zariņa mūža ritējumā. Kopā ar Bauskā nodibināto grupu “Dālderi” īsā laikā tiek sasniegtas popularitātes virsotnes. Dziesma “Dzeltenie aizkari” kļūst par latviešu populārās mūzikas hitu un tolaik tiek dēvēta arī par neoficiālo Bauskas himnu. Īpašu atzinību grupa “Dālderi” gūst, uzsākot sadarbību ar maestro Raimondu Paulu, kuras laikā grupai tiek uzticēts ierakstīt dziesmas mūziklam “Nāc pie puikām”.

Edvīna Zariņa talanta cienītāji īpaši viņu atcerēsies ar grupu “Dakota”, kuru Edvīns dibina pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Edvīna sarakstītās dziesmas “Kurtizāņu ugunskurs”, “Mazliet cerību”, “Aizej tad, kad snigs” un citas mūžīgi paliks Latvijas mūzikas zelta fondā. Ar savām komponētajām dziesmām, īpašo un neatkārojamo balss tembru un tikai Zaram raksturīgo ģitārspēli, Edvīns Zariņš ir un paliks Latviešu mūzikas leģenda.

Bauskas Kultūras centrs izsaka visdziļāko līdzjūtību mūziķa ģimenei un tuviniekiem. Skumju brīdī esam kopā ar jums.

Mūziķa talanta cienītāji no Edvīna Zariņa aicināti atvadīties piektdien, 4. februārī, Bauskas Kultūras centrā laikā no plkst. 12:00 līdz plkst. 14:00. 

Zemes klēpī Edvīns Zariņš tiks guldīts Ķīķerkalna kapos, Ceraukstes pagastā, Bauskas novadā plkst. 14:30.

Pieminot Edvīna aiziešanu, ikviens aicināts nolikt atmiņu svecīti mūziķim izveidotajā piemiņas vietā, kas iekārtota Karpa dārzā.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*