Sestdien Bauskā notiks astotais tautas deju kolektīvu konkurss “Bigas krūze 2024”

23. martā plkst. 16:00 jau astoto reizi Bauskas Kultūras centrā sabrauks tautas deju kolektīvi no visas Latvijas, lai piedalītos konkursā – sadejošanā “Bigas krūze 2024”. Šogad dejas priekā un meistarībā dalīsies vidējās paaudzes deju kolektīvi.

Pasākums “Bigas krūze” tiek organizēts divās daļās – konkurss un sadancis, tāpēc apstiprinātajiem dalībniekiem arī šoreiz jāsagatavo trīs dejas. Viena deja no tā saucamā latviešu tautas deju Zelta fonda, kas iestudēta ne vēlāk kā līdz pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu vidum, kā arī divas kolektīva brīvi izvēlētas dejas. Divas no dejām dalībnieki izpildīs konkursa laikā, bet trešo deju pasākuma otrajā daļā jeb sadancī, kas norisināsies paralēli žūrijas apspriedei. Bauskas novadu konkursā pārstāvēs Bauskas Kultūras centra VPDK “Biguļi” un Ceraukstes pagasta VPDK “Dzirnavnieki”.

Konkursantu sniegumu vērtēs žūrija. Tajā šogad darbosies režisors Edvīns Hegenbarts, Bauskas Kultūras centra tautas deju ansambļa “Jandāls” mākslinieciskā vadītāja Tamāra Maskalāne un Dziesmu un deju svētku virsvadītāja, profesore un horeogrāfe Rita Spalva.

Sadancis “Bigas krūze” aizsākts 2015. gadā, godinot ilggadējo Bauskas tautas deju vadītāju, Bauskas rajona virsvadītāju un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti. Tā kā Birutu ikdienā mīļi dēvēja par Bigu, konkurss nes viņas vārdu, bet sadejošanas galvenā balva – tērauda krūze ar Bārtas vainaga elementiem – veidota pamatīga, jo tāda savā raksturā bijusi arī pati Biga. Tieši programmā iekļautās Zelta fonda dejas ir tās, kas piešķir šim pasākumam tā īpašo garu, jo arī Birutas Hegenbartes mīļākā deja bijusi viena no Zelta fondā iekļautajām horeogrāfijām – Harija Sūnas deja “Pie Daugavas”.

Konkursā – sadejošanā “Bigas krūze” ik gadu pamīšus piedalās vidējās paaudzes (D un E grupas) un senioru deju kolektīvi (F grupa). Tā kā pēdējā konkursa, kas tika aizvadīts 2023. gada janvārī, dalībnieki bija senioru deju kolektīvi, šogad konkursanti būs vidējās paaudzes deju kolektīvi jeb D un E grupas kolektīvi.

Iepriekšējo konkursu uzvarētāji:

  • 2015. gadā – Īslīces VPDK “Līdums” (vadītājs Arvils Noviks)
  • 2016. gadā – Bauskas Kultūras centra SDK “SenBiguļi” (vadītāja Santa Zemīte)
  • 2017. gadā – VEF Kultūras pils VPDK “Gatve – otrā iespēja” (vadītāja Gunta Raipala)
  • 2018. gadā – Jelgavas Kultūras nama VPDK “Laipa” (vadītāja Mārīte Skrinda)
  • 2019. gadā – Bauskas Kultūras centra SDK “SenBiguļi” (vadītāja Santa Zemīte)
  • 2020. gadā – Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” VPDK “Laipa” (vadītāja Mārīte Skrinda)
  • 2023. gadā – Jelgavas novada Lielplatones pagasta SDK “Mārtiņš” (vadītāja Lāsma Ivanova)

Ieeja bez maksas.

Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.

Ziņa publicēta 2024. gada 19. martā

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*