Sirsnīgi aizvadīti Bauskas novada svētki

2.jūlijā Ceraukstes pagasta atpūtas kompleksā “Rožmalas” tika atzīmēti Bauskas novada svētki.

Ar skanīgu un norises vietai atbilstoši saukli “Dzirnaviņas priecājas, nāk deviņi malējiņi” līdzās Ribbes dzirnavām tika ieskandināti un tā noskaņās atzīmēti Bauskas novada svētki. “Man ir liels prieks, ka cilvēki nenobijās no šaubīgajiem laikapstākļiem – lai gan lija, saulīte mūs arī priecēja. Svētkos visi apmeklētāji bija smaidīgi – gan lieli, gan mazi,” priecājas Ceraukstes pagasta kultūras pasākumu organizatore, Bauskas novada svētku rīkotāja Inita Gilberte.

Kā amatiermākslas kolektīvu koncertprogrammā pierādīja deju kopas “Vēlreiz” dāmas, ne mainīgie laikapstākļi, ne pārsteidzošās lietus gāzes netraucēja svētku norisei, – viņu deju solis bija nemainīgi lustīgs. Amatiermākslas kolektīvu koncertprogrammu ieskandināja pūtēju orķestris “Bauska”, atraktīvi izdejoja TDA “Jandāls”, VPDK “Biguļi”, SDK “SenBiguļi”, Ceraukstes SDK “Sendienas”, deju kopa “Rota”, Īslīces VPDK “Līdums”, Īslīces JDK, Codes JDK “Code”, “Dance fusion” vēderdejotājas, Gailīšu pagasta vēderdeju grupa “Nazira”, EDG “Jasmīna”, VPDK “Dzirnava”, SDK “Vēlreiz”, VPDK “Ducis”, kā arī Vecsaules, Gailīšu, Mežotnes pagastu un Bauskas līnijdejotāji. Ar muzikāliem priekšnesumiem novada svētku apmeklētājus priecēja VA “Eliksīrs”, Ceraukstes bērnu vokālais ansamblis “Sākumiņš”, Aprīļa pilienu studijas “Sapnītis” un “DoReMi”, Codes vokālais ansamblis “Mežrozītes”, Vecsaules senioru sieviešu vokālais ansamblis “Uguntiņas”, VA “Mēs”, Arianda Puriņa un Daiga Vīlipa, kā arī novada kori – “Kamarde”, “Grenctāle”, “Mēmele”, “Mežotne”, Īslīces “Skalve” un “Četri vēji”, kā arī “Dzīle” un “Sarma” no Bauskas.

Pēc amatiermākslas kolektīvu koncertprogrammas uzstājās Rīgas teātru aktieri ar muzikālo izrādi “Īsa pamācība mīlēšanā”. Bērnus aizrāva “Pārsteigumu karuselis”, sanākušos ar dziesmām un humoristiskiem konkursiem izklaidēja Dailes teātra dziedošo aktieru grupa “Ilga”, kuras sastāvā uzstājās Lauris Subatnieks, Gundars Silakaktiņš un Aldis Siliņš. Svētkus noslēdza kantrī grupa “Klaidonis”.

Par ilggadēju darbu Bauskas novada lauksaimniecības nozares attīstībā un par aktīvu iesaisti sociālajā uzņēmējdarbībā un teritorijas sakopšanā Bauskas novada pašvaldības apbalvojumu “Mūža ieguldījums” saņēma zemnieku saimniecības “Kaigari” dibinātājs Jānis Dzelzkalējs.

Par tradīciju ir kļuvusi nākamā gada novada svētku norises vietas izloze. Šogad veiksmīgā loze nonāca pie tā pagasta, kura pārvaldes vadītājs izvilka kliņģera gabaliņu ar ieceptu svētku monētu. Pie īpašā kliņģera gabaliņa tika Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska. “Man tik ļoti neveicas loterijās, ka es nemaz neiedomājos, ka nākamā gada svētku norises vieta varētu būt Vecsaule. Tā kā nākamgad ierastais Bauskas novada svētku laiks sakrīt ar Latvijas valsts simtgadi, Dziesmu un deju svētkiem, arī folkloras festivālu “Baltica”, mums ir jāizvēlas vispiemērotākais datums svētku norisei. Pašlaik prioritāte ir izvēlēties norises vietu, jo Vecsaulē nav kur uzņemt viesus tādā apjomā. Šobrīd domājam par Vecsaules un Jaunsaules skolu teritorijām,” stāsta L. Vasiļauska. Šī gada Bauskas novada svētku organizētāja Inita Gilberte nākamā gada rīkotājiem vēl uzcītību: “Lai svētki Vecsaule sākas jau tagad – darbi ir jāsāk laicīgi, un tad viss būs kārtībā. Novēlu Vecsaules pagasta Kultūras pasākumu organizatorei Rasmai Maldutei un kolēģiem spēku un izturību.”

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*