Skatuves dēļus rūpīgi slīpē koncertos, izrādēs un skatēs

Foto: Lelde Feldmane-Zajarska

Bauskas Kultūras centrā turpinās amatiermākslas kolektīvu koncertu sērija – 7.martā uz dvēseliski piepildītu koncertu “Mīlestības jūra” klausītājus aicina jauktais koris “Mežotne”, bet nedēļu vēlāk, 14.martā, ikgadējā deju koncertā “Viens ar otru” latviešu tautas dejas cienītājus gaidīs senioru deju kolektīvs “SenBiguļi”.

Janvārī un februārī uz kultūras centra skatuves teju ik pa nedēļai viens otru nomainīja konkurss “Bigas krūze”, Tautas deju ansambļu (TDA) koncerts “Divi, divi, kas tie divi”, vidējās paaudzes deju kolektīvu (VPDK) sadancis “Tie bij’ lieli dancotāji”, senioru koru koncerts “Kopā esam, kopā būsim”, deju koncerts “”Vēlreiz” Meteņos” un jauniešu deju kolektīvu pasākums “Ak, mēs abi divi”.

Gada sākums Bauskas Kultūras centrā tradicionāli iezīmējas ar pašu kolektīvu pasākumiem. Tomēr līdz ar pavasari, klāt ir skates, un gan dziedātājiem, gan dejotājiem ir laiks salikt pēdējos akcentus, izslīpēt vēl beidzamās nianses pirms gada nozīmīgajām uzstāšanās reizēm žūrijas priekšā.

Jau 14.martā uz vokālo ansambļu skati Vecumnieku novadā dosies Bauskas vokālie ansambļi, tai cītīgi gatavojas arī abi kultūras centra ansambļi “Eliksīrs” un “Adoramus”. Otrajam gan vēl pirms atbildīgās skates gaidāms ne mazāk svarīgs notikums 12.martā, kad “Adoramus” meiteņu sastāvs startēs vokālās mūzikas konkursa “Balsis” 2.kārtā, Rīgā. Ansambļa vadītāja Diāna Siliņa stāsta, ka 21.februārī iegūts augstākās pakāpes novērtējums konkursa 1.kārtā Bauskā. “Adoramus” meitenes konkursā piedalījās kā A grupas vokālais ansamblis 10.-12.klašu grupā, un lieliskais vokālais sniegums pavēris ceļu tālāk uz nākamo konkursa kārtu un arī dalību Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pasākumos.

Marta pēdējā nedēļas nogalē Ogrē norisināsies XI Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā piedalīsies arī kultūras centra pūtēju orķestris “Bauska”. Kolektīvs konkursā izpildīs četrus skaņdarbus jauno diriģenšu Leldes Ertas un Evijas Dāves vadībā. Lai arī jaunās kolektīva vadītājas ir enerģiskas un idejām bagātas, diemžēl pūtēju orķestris šobrīd piedzīvo krīzi – dalībnieku skaits kolektīvā ir kritiski sarucis, un orķestris ļoti gaida sev pievienojamies mūziķus visās pūšaminstrumentu grupās, lai varētu arī turpmāk priecēt baušķeniekus svētkos un koncertos!

18.aprīlī Bauskas Kultūras centrā norisināsies Bauskas koru apriņķa skate. Tā kā kori gatavojas galvenajiem 2020.gada koru nozares pasākumiem – jūnijā gaidāmajiem Kurzemes Dziesmu svētkiem Dobelē un Senioru koru svētkiem Dikļos – šogad skates programmā viens no izpildāmajiem skaņdarbiem būs no šo svētku repertuāra, pārējie divi brīvas izvēles skaņdarbi, no kuriem viens izpildāms bez instrumentāla pavadījuma, jeb a cappella. Skati vērtēs koru mūzikas ekspertu komisija, un Bauskas koru apriņķa diriģents Uģis Matvejs min, ka patlaban uzrunāti ir diriģenti Māris Sirmais un Kaspars Ādamsons.

Senioru korim “Sarma” 2020. ir arī jubilejas gads, un oktobrī muzikālais kolektīvs aicinās draugus un kormūzikas cienītājus uz svētku koncertu kultūras centrā. Koris cer realizēt ieceri savā jubilejas koncertā uzstāties kopā ar pūtēju orķestri! Raudzīsim, vai plāns būs realizējies 24.oktobrī!

Skaists deju notikums 6.jūnijā gaidāms Jelgavā, kad starp teju simts deju kopām arī Bauskas deju kolektīvi izdejos Zemgales novada deju svētku “Dievs. Daba. Darbs” programmu. Jau kopš pagājušā gada deju kolektīvi regulāri tiekas kopmēģinājumos un intensīvi strādā arī individuāli, lai aprīlī un maijā savu gatavību lielajam vasaras deju notikumam atrādītu skatēs žūrijai. Pirmās skates 18.aprīlī Jelgavā aizvadīs mūsu TDA “Jandāls” un VPDK “Mēmele”; 19.aprīlī Jēkabnieku kultūras namā Svētē skates programmu līdz ar citiem senioru deju kolektīviem izdejos “SenBiguļi”, bet tajā pašā dienā Līvbērzes kultūras namā skate VPDK “Biguļi”. Kopā ar citiem jauniešu deju kolektīviem 9.maijā Dobelē skates programmu žūrijai parādīs Bauskas Kultūras centra TDA “Jandāls” studija.

Abi kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvi šogad gatavojas saviem jubilejas koncertiem – 2.maijā VPDK “Biguļi” caur deju atcerēsies paši un citiem pastāstīs par savu mīlestību uz skatuvi un latviešu tautas deju jau 40 gadu garumā koncertā “Citi putni”, bet 16.maijā VPDK “Mēmele” savās 20 skatuves gadu svinībās iegriezīs pamatīgas tirgus lustes pie Mēmeles!

Eiropas deju kopa “Vēlreiz” jau nodejojusi savu tradicionālo Meteņu laika koncertu, taču vēl pirms gatavošanās senioru deju festivālam “Annas danči”, kas šogad jūlijā jau devīto reizi pulcēs enerģiskus Eiropas deju kolektīvus no visas Latvijas, kolektīvs no 7. līdz 14. aprīlim dosies uz Starptautisko Senioru forumu Sanktpēterburgā, kur dejos šī pasākuma atklāšanas ceremonijā.

25.aprīlī Bauskas Kultūras centrā plānots arī līnijdeju grupas “Hot Boots” sadancis – šajā reizē tam par iemeslu ir Bauskas līnijdejotāju 18 gadu pastāvēšanas gadskārta.

Savukārt folkloras kopa “Trejupe” šajā vasarā vēlas iedibināt jaunu tradīciju – vasaras vidū uz skaistu un spēcīgu folkloras notikumu aicināt un sagaidīt folkloras draugus gan no tuvākas, gan tālākas apkārtnes, pievēršoties latviešu dzīvesziņas izpētei un godināšanai. Kopas vadītāja Daina Ārmane pauž, ka pasākums varētu norisināties pašā vasaras vidū, jūlijā, kā brīvdabas pasākums Mēmeles krastā pie Viļa Plūdoņa muzeja “Lejenieki”.

Aktīvi savu nu jau 61. sezonu aizvada arī Bauskas Tautas teātris. Repertuārā šobrīd ir četras izrādes, taču papildus izbraukuma izrāžu spēlēšanai, kolektīvs strādā arī pie jauniestudējumiem. Gada izskaņā, 28.novembrī, Bauskas Kultūras centrā norisināsies novada amatierteātru skate. Bauskas Tautas teātra iepriekšējās novada skatēs spēlētie iestudējumi – Aivas Birbeles “Koridors” 2016.gadā, Elīnas Zālītes “Ērika” 2017.gadā un “Laulību līgums”, kas bija Intas Baltgalves versija par Vladimira Gorbaņa lugu “Nezināmais lielums” 2018.gadā, virzīti dalībai arī Zemgales reģiona skatē.

Bauskas Kultūras centra amatiermākslas kolektīvi gaidīs savus skatītājus, klausītājus un atbalstītājus pasākumos, un priecāsies par ikvienu jaunu dalībnieku, kas vēlēsies bagātināt kolektīvu jau esošos sastāvus!

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*