Šonedēļ sākas 15. glezniecības plenērs “Bauskas vasara 2018”

No 25. jūlija līdz 3. augustam Bauskā norisināsies jau 15. glezniecības plenērs “Bauskas vasara”, kas šogad pulcēs deviņus profesionālus māksliniekus, kuriem ir saistība ar Bauskas apkārtni – dzimuši, ilgstoši dzīvojuši vai radoši darbojušies mūspusē.

Plenērā piedalīsies Bauskas mākslinieki – gleznotāji, akvarelisti, abstrakcionisti, reālisti, kā arī citu stilu pārstāvji – Aija Ušerovska, Aina Putniņa, Dārta Stafecka, Egīls Skuja, Īra Rozentāle, Laura Matilde Ikerte, Mārīte Šulce, Olita Dzelzkalēja un Signe Pansova. Iespējams, plenēram pievienosies arī jau pasaulē atzīti mākslinieki, kādreizējie baušķenieki un Bauskas mākslas skolas absolventi Atis Jākobsons un Kate Krolle.

Latvijas valsts simtgades plenērā mākslinieki gleznos sev saistošus pilsētas pagalmus, namus, ielas un cilvēkus vai uz audekla atklās savas tā brīža sajūtas un emocijas. Tas baušķeniekiem ļaus palūkoties uz pilsētu ar mākslinieka acīm un, iespējams, no jauna ieraudzīt vietas, kam ikdienā uzmanība vairs netiek pievērsta.

Pagājušā gada nogalē biedrības “Meistars Gothards” dalībnieces Inga Krolle un Velda Miziša īstenoja ZPR un A/S Latvijas Valsts meži atbalstītu projektu “Pētījums – Bauskas apkārtnes vizuālās mākslas mākslinieki no 19. gs. līdz mūsdienām”. Papildinot šo projektu, Bauskas muzejs maijā izveidoja triju Bauskas 20. gs. sākuma mākslinieku darbu izstādi “Tāpat kā pirms 90 gadiem”. Arī šis plenērs ir kā papildinājums pētniecības darbam, jo visiem tā dalībniekiem ir saistība ar Bauskas apkārtni. Lielākā daļa mākslinieku dzīvo Latvijā, vairāki no viņiem ir mākslas pedagogi Bauskas un tuvējos novados. Egīls Skuja dzīvo un savu radošo darbību veic Biržos, bet regulāri piedalās plenēros un izstādēs Latvijā. Pirms vairākiem gadiem viņa darbu izstāde bijusi skatāma arī Bauskas muzejā. Savukārt gleznotājas Īras Rozentāles darbi atrodas daudzu valstu gleznu kolekcijās. Pagājušā gada nogalē viņa laidusi klajā albumu „Īra Rozentāle – glezniecība”. Māksliniece pazīstama arī kā Svitenes glezniecības simpoziju organizatore un Rundāles novada mākslas kolekcijas veidotāja.

Plenēra “Bauskas vasara 2018” laikā radīto labāko darbu izstāde tiks atklāta 2. augustā plkst.16.00 Bauskas Kultūras centrā. Izstāde būs apskatāma līdz 1. septembrim. Plenēra noslēgumā katrs mākslinieks vienu savu darbu dāvās Bauskas muzejam, tādējādi papildinot muzeja gleznu kolekcijas krājumu.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*