Svini Lieldienas kopā ar Bauskas Kultūras centru

Lieldienu sagaidīšana Bauskas Kultūras centrā iesāksies 6. aprīlī ar Liepājas Leļļu teātra viesizrādi “Lote un Lieldienas. Krāsu detektīvs”. Pirmajās Lieldienās, 9. aprīlī, no plkst. 11:00 līdz plkst. 15:00 Bauskas Kultūras centra pagalmā (Kalna iela 18) tiks iekārtota LIELDIENU PIETURA ar krāsu labirintu, fotomirkļiem un spēlēm kopā ar Zaķa Garauša kungu, taču Otrajās Lieldienās, 10. aprīlī, Bauskas Tautas teātris bērnus aicinās uz kopīgām rotaļām iestudējumā “Neparastais groziņš”.
Liepājas Leļļu teātra viesizrāde “Lote un Lieldienas. Krāsu detektīvs”

6. aprīlī plkst. 18.00 Bauskas Kultūras centrā ar Lieldienu svinētājiem tiksies igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka radītā suņu meitene Lote no Izgudrotāju ciema. Zinātkārā un attapīgā Lote uzņemsies detektīva cienīgu uzdevumu un Liepājas Leļļu teātra izrādē “Lote un Lieldienas. Krāsu detektīvs” (režisore Lelde Kaupuža) glābs Lieldienu zaķi no graujošas katastrofas.

“Lieldienu zaķim ir pazudušas visas krāsas. Viņš pamostas rītā, kad jāsāk olu krāsošana, bet, ak nelaime, – visas krāsas ir melnas! Lieldienu zaķis zvana komisāram Reksim, bet komisārs Reksis ir izbraucis un nevar palīdzēt. Bet tieši tajā brīdī ciemos piesakās Lote…,” tā gaidāmos piedzīvojumus ieskicē izrādes režisore Lelde Kaupuža. Te arī viss sākas. Krāsu meklēšana izvēršas par īstu detektīvu, bet spriedzi saasina Lieldienu tuvošanās, jo, kas gan tās par Lieldienām bez olu krāsošanas? Kur atrast krāsas? Kurš tās paņēmis? To spēj noskaidrot tikai īsti detektīvi.

Biļešu cenas – 8 un 10 eiro. “Goda ģimene/3+ kartes īpašniekiem”, kā arī personās ar invaliditāti – 7 eiro. Biļetes uz izrādi iespējams iegādāties visās “Biļešu Paradīze” kasēs un tiešsaistē: ŠEIT

LIELDIENU PIETURA Bauskas Kultūras centra pagalmā

Pirmajās Lieldienās, 9. aprīlī, no plkst. 11:00 līdz plkst. 15:00 Bauskas Kultūras centra urbāno pagalmu (Kalna iela 18) plānots pārvērst par vietu pilsētā, kur ģimenēm un draugu kompānijām piestāt, lai nofotografētos starp pavasara ziediem vai kopā ar Zaķi Garausi, piedalītos kādā no Zaķa kunga sarūpētajām aktivitātēm vai vienkārši baudītu plaukstošā pagalma noskaņu.

LIELDIENU PIETURAS apmeklētāju modrību Zaķis Garausis pārbaudīs ar dārgumu meklēšanas spēli, citādās smilškastēs aicinot atrast paslēptas dārglietas. Neizpaliks arī olu ripināšanas sacensības, tāpēc LIELDIENU PIETURAS viesi aicināti līdzi ņemt pašu rotātas Lieldienu oliņas košās krāsās. Tāpat pagalmā tiks ierīkotas šūpoles.

Ieeja pagalmā ir bez maksas.

Bauskas Tautas teātra izrāde “Neparastais groziņš”

Otrajās Lieldienās, 10. aprīlī, plkst. 13:00 Bauskas Kultūras centrā notiks pirmizrāde Bauskas Tautas teātra iestudējumam svētku tematikā “Neparastais groziņš” (režisore Diāna Freiberga – Pastare). Iestudējums veidots pēc Andra Ūdra lugas ar tādu pašu nosaukumu. Stāsta centrā ir divi cālēni, kas atraduši pilnu grozu ar krāsainām olām un lugas gaitā cenšas noskaidrot, kam tad šīs oliņas pieder un kas no tām varētu izšķilties. Arī izrādes apmeklētāji aicināti līdzi ņemt katrs trīs krāsainas Lieldienu olas rotaļām.

“Citējot kādu lugas “Neparastais groziņš” varoni, ideja par iestudējumu radās “pavisam vienkārši”. Kādu laiku Bauskas Tautas teātra repertuārā nav bijusi izrāde, kas domāta tieši bērniem. Tā kā degungalā ir Lieldienas, radās ideja tieši par Lieldienu lugu bērniem. Šī ir mana pirmā izrāde kā režisorei, tāpēc izvēlējos to veidot savā ziņā vienkāršu,” stāsta iestudējuma režisore Diāna Freiberga – Pastare.

Režisore min, ka tā nebūs vienkārši izrāde, pēc kuras vecāki pieceļas un aizved bērnus mājās. Teatrālo satikšanos papildinās rotaļas ar lugas varoņiem, tāpēc katrs izrādes skatītājs ir aicināts līdzi ņemt trīs paša krāsotas Lieldienu olas. Izrādes scenogrāfijai izvēlēts maksimāls minimālisms, lai ar krāšņiem fona rekvizītiem netiktu novērsta uzmanība no notikumiem, kas apvij izrādes sižetisko līniju. Arī skatītājiem viņa novēl: “Ļaujieties būt mazliet nenopietni, šad un tad atbrīvojiet savu iekšējo bērnu un ļaujieties rotaļām!”

Ieeja bez maksas.

Ziņa publicēta 2023. gada 27. martā

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*