Trešais “Bauska TASTE” festivāls pulcē 10 000 apmeklētāju

Ar vērienīgiem mākslinieku koncertiem, jauno talantu iepazīšanu, aizraujošām laika pavadīšanas iespējām, iespaidīgām dekorācijām un ievērojamu apmeklētāju skaitu pavadīts jau trešais “Bauska TASTE” festivāls.

Neatņemama “Bauska TASTE” sastāvdaļa ir teritorijas noformējums, ko šogad festivāla komanda bija radījusi vēl vērienīgāku nekā pērn. Jau pie “Bauska TASTE” ieejas apmeklētāji devās cauri portālam jeb iespaidīgiem ieejas vārtiem, fotografējās pie festivāla burtiem, kas šogad bija ieguvuši vietu teritorijā un purpura krāsu, kā arī jūsmoja par lentēm, karodziņiem, gaismu virtenēm un citiem dizaina risinājumiem.

Festivāla tradīcija, kas tika īstenota arī šogad, ir Bauskas rogainings, kuru rīko sporta un aktīvās atpūtas apvienība “Magnēts”. “Šogad man bija īpašs prieks, ka rogainingā startēja arī vietējie un ģimenes. Laikam beidzos sadūšojās, kas ir ļoti jauki. Tāpat priecēja laikapstākļi un pats pasākums – atmosfēra, dekorācijas, kas visam piedod krāsu. Festivālam jūtama izaugsme,” priecājas apvienības vadītājs Henrijs Freimanis.

Arī šogad festivāla teritorija bija sadalīta vairākās zonās – ēdināšanas, atpūtas, aktivitāšu un citās, ko novērtēja festivāla apmeklētāji. “Priecē, ka teritorijā atrodami arī mierīgi stūrīši, kur bērniem izgulēties, kamēr citur notiek ballīte,” stāsta Anita no Rīgas, kura ieradusies, lai dzirdētu projektu “Mesa” un grupu “Autobuss debesīs”. Līdzīgās domās ir rīdzinieks Edgars: “Man patīk, ka šeit ir daudz nodarbes bērniem un ka ir ērtas atpūtas vietas ar šūpuļtīkliem, arī muzikālais izpildījums ir līmenī – mākslinieki atpazīstami, ir kam dungot līdzi.” Mazāko apmeklētāju zonā mazbērnus pieskatīja omīte Vija. Viņa smejot teic, ka festivālā esot pat par daudz labi: “Esmu šeit pirmo reizi, bet ļoti priecājos, ka arī omītei ar mazbērniem šeit ir daudz ko pasākt, viss ir labi pārdomāts un var lieliski pavadīt laiku un kārtīgi atpūsties.”

Gan atpūtās, gan cītīgi strādāja festivāla brīvprātīgo komanda 38 aktīvu, entuziastisku un radošu cilvēku sastāvā. Kristiāna Paula Lībiete “Bauska TASTE” norisei palīdz jau otro gadu, jo pēc pērnā gada festivāla sapratusi, ka arī nākamajā vēlas būt tā komandā: “Tā kā pagājušajā gadā redzēju festivāla tapšanas aizkulises, tad zināju, ka šogad vairs nevaru nākt kā apmeklētājs, jo nespēšu vairs pasākumu vērtēt objektīvi. Esmu iepazinusi organizatorus, citus brīvprātīgos un man patīk savstarpējā kopības sajūta, darbi rīt brīvi un organiski. Ja būs iespēja palīdzēt festivālam arī nākamgad, tad noteikti atkal pieteikšos.”

Festivāla mākslinieciskā programma arī šogad rūpīgi izvēlēta, gādājot par apmeklētāju dažādajām gaumēm un interesēm. Šogad programma bija plaša – festivālā varēja dzirdēt projektu “Mesa”, “The Sound Poets”, “Dzelzs vilks”, “Autobuss debesīs”, “Triana Park”, “Otra puse”, Ingus Pētersons, Deniss Pashkevich & Funk Therapy Collective, “Latvian Blues Band”, “Laika suns”, “Kreisais krasts”, “Brīvrunu projekts”, Nakts & Ervīns Ruža, radio SWH raidījuma “Priekšnams” jaunos talantus, kā arī citus māksliniekus.

Roberts Levins no grupas “B-Optimist”, kas uzstājās uz “Priekšnams” skatuves, ir apmierināts ar dalību festivālā: “Pirmo reizi bijām festivālā “Bauska TASTE”, kas, izrādās, ir ļoti kupli apmeklēts pasākums. Laba organizācija, skatuve, skaņa, viss tīrs, kopts un lielisks atbalsts no publikas.” Arī Andris Rozenbergs no apvienības “Sapņu fragmenti” festivālu vērtē pozitīvi: “Mūs viss apmierināja, labi tikām galā. Patīkama pirmā viesošanās šajā festivālā, forši, ka šāds pasākums tiek organizēts, jo tas ceļ arī pašu pilsētu.” Savukārt ģitārists Kārlis Josts svētdien uz skatuves kāpa divreiz – kopā ar grupām “Laika suns” un “The Sound Poets”. Arī viņš ir priecīgs par pieredzēto: “Viss bija labi kā vienā, tā otrā uzstāšanās reizē. Bauskas Pilskalna parks ir ārkārtīgi skaista vieta, kurā spēlēt, to īpaši izjutām grupas “The Sound Poets” uzstāšanās laikā – visi bijām ļoti aizkustināti. Abas grupas uzņēma silti, par ko mums ir liels prieks.” Kā ierasts, arī šogad uz skatuvēm kāpa mākslinieki no Bauskas – “Without Borders”, kā arī Nakts jeb Andris Skukausks un Ervīns Ruža. “Man pašam pasākums personīgi iet pie sirds, tāpēc tas bija vēl lielāks kaifs redzēt cilvēkus, atbalstītājus. Neko pielikt, ne atņemt,” atzīst A. Skukausks.

Gandarīti par aizvadīto festivālu ir ne tikai mākslinieki, apmeklētāji un brīvprātīgie, bet arī organizatori – Bauskas Kultūras centra radošā komanda. “Festivālam mēs iedodam mūsu labākās versijas – mēs atgriežamies pie sava kodola un darām lietas, vadoties pēc pieredzes un sajūtām. Dažādi satikšanās krustpunkti mūs ir aizveduši līdz skaistam notikumam Bauskas Pilskalna parkā un varu droši teikt, ka esam radījuši un piedzīvojuši patīkamāko turbulences veidolu. Paldies par saviļņojošo stāstu, ko sarakstījām un piedzīvojām kopā,” gandarīta par paveikto ir “Bauska TASTE” producente Līga Stankeviča.

Bauskas Kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš ir pateicīgs visiem festivālā “Bauska TASTE” iesaistītajiem, ar kuriem kopā ir radīts vērienīgs notikums Bauskā: “Paldies visiem 10 tūkstoš apmeklētājiem, kuri šo nedēļas nogali izvēlējās pavadīt mūsu festivālā. Vislielākais prieks, ka “Bauska TASTE” apmeklētāji arvien vairāk izprot organizatoru un apsardzes noteikumus, kas ļauj pavadīt pasākumu ar tik daudziem apmeklētājiem bez nopietniem incidentiem. Esmu pateicīgs Bauskas Kultūras centra un festivāla darbiniekiem, brīvprātīgajiem, atbalstītājiem, skatuves, skaņas, gaismas, video, apsardzes un ēdinātāju komandai – visiem, visiem, kuri kopā ar mums rada šo augusta pirmo nedēļu, lai mūsu apmeklētājiem būtu neaizmirstami svētki, lieliska atpūta, un mums visiem gandarījuma sajūta par lieliski pavadītu darbu.”

Video: Sky Route Films

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*