Trešajā Bauskas vecpilsētas CIERĒ atklās pilsētas senās daļas leģendas

Otrā septembra sestdiena Bauskas vecpilsētā jau tradicionāli tiek aizvadīta svētku zīmē. Arī šī gada 9. septembrī no plkst. 17:00 Bauskas Rātslaukumā norisināsies lielais Zemgales Dižtirgus, taču no plkst. 20:00 līdz plkst. 24:00 pilsētas iedzīvotāji un viesi jau trešo reizi aicināti apmeklēt CIERI – nesteidzīgu pastaigu Bauskas vecpilsētā. Šoreiz gaismu un klausāmstāstu sinerģijā vecpilsētas ielās atbalsosies Bauskas senās daļas leģendas.

Ņemot vērā iepriekšējo gadu atsaucību, CIERE tiks veidota kā nesteidzīga orientēšanās pastaiga pa Bauskas vecpilsētas bruģi, kuras galvenais mērķis ir izklaidējošā veidā iepazīt vietējo pilsētvides mantojumu. Šī gada pastaigas maršrutu sastādīs deviņi nami vai vietas Bauskas vecpilsētā, kuri atklās kādu no Bauskas senās daļas leģendām. Katrā no pastaigas punktiem būs iespēja izlasīt īsu nama vai vietas vēsturisko aprakstu un noklausīties ar to saistītu leģendu. Namu vēsturiskie apraksti un leģendas tapuši sadarbībā ar Bauskas muzeja speciālistiem. Namu stāstu audio arī šogad ierunās novadnieks un aktieris Jēkabs Reinis. Tāpat vecpilsētu atdzīvinās dažādi mākslinieciski akcenti – dzīvās skulptūras, flautiste Klēra Kuļikauska, diskžokeju spēle un vēl. Svētku dienā visā pilsētā atspīdēs arī īpaši gaismas stari, kas tiks raidīti no Bauskas ūdenstorņa.

Arī šajā reizē apmeklētājiem vērīgi jālūkojas ne tikai uz izgaismoto ēku fasādēm, bet arī uz saviem purngaliem, jo katra spožā objekta tuvumā atradīsies vārds vai frāze, no kuriem pastaigas beigās iespējams izveidot kādu dzejisku izteikumu par Bausku. Tā kā arī šī gada pastaigu pavadīs sauklis “Cierē un laimē lidojumu ar gaisa balonu!”, pēc veiksmīga maršruta izpildes CIERES dalībniekiem būs iespēja piedalīties vilinošās balvas izlozē. Lai tiktu pie balvas, saliktās dzejas rindas ir jāuzraksta uz dalībnieka anketas un līdz plkst. 23:59 jāiemet kastē pie Bauskas rātsnama. Dalībnieka maršruta karti no plkst. 20:00 būs iespējams saņemt stendā pie Bauskas rātsnama. Izlozes anketa būs uzdrukāta uz maršruta kartes. Dalība orientēšanās pastaigā ir bez maksas.

Dodoties pastaigā, iesakām līdzi ņemt pildspalvu un lukturīti. Lukturītis var noderēt, lai tumsā atrastu meklētos vārdus vai frāzes, ko tad pēcāk ar pildspalvu piefiksēt uz kartes. Tāpat pildspalva būs nepieciešama, lai aizpildītu anketu un piedalītos izlozē. Vienu laimīgo, kuram kopā ar kompāniju tiks dāvāta iespēja apskatīt Bausku no putna lidojuma, tiešraidē izlozēsim īsu mirkli pēc CIERES noslēguma – 10. septembra plkst. 00:15. Tiešraide tiks translēta Bauskas Kultūras centra sociālās platformas “Facebook” lapā (facebook.com/kultura.bauska), un to vadīs Ansis Bogustovs.

9. septembrī paralēli CIEREI no plkst. 17:00 Bauskas Rātslaukumā norisināsies Zemgales Dižtirgus. Par norises muzikālo noformējumu līdz plkst. 20:00 rūpēsies grupa “Ziņģes brāļi”, bet ar sarunām par Bauskas vecpilsētu un tās bagātīgo mantojumu možu garu tirgus laukumā uzturēs Ansis Bogustovs. Līdz pat plkst. 23:00 Bauskas Rātslaukumā darbosies bezmaksas karuselis jaunākajiem svētku svinētājiem.

Pirmā CIERE Bauskas vecpilsētā tika aizvadīta 2021. gada septembrī, izgaismojot astoņus bijušo ražotņu namus, savukārt pērn cierētāji tika aicināti iepazīt ar Bauskas vecpilsētu saistītas personības. Ik gadu pasākums vecpilsētas ielās pulcina ne tikai staigātājus, bet arī ielu muzikantus. Tāpat par svētku atmosfēru rūpējas vecpilsētas patstāvīgie iedzīvotāji, rotājot savu namu logus ar dažādiem gaismu risinājumiem. Arī šogad namu iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties svētku radīšanā, savos logos ieliekot gaismiņas vai kā citādi kļūstot par daļu no Bauskas vecpilsētas spožā leģendu stāsta. Gaidot šī gada stāstu un gaismas spēļu simbiozi, aicinām atskatīties uz piedzīvoto: ŠEIT

Aktuālajai informācijai un jaunumiem par CIERI aicinām sekot līdzi Bauskas Kultūras centra ierakstiem sociālās platformas “Facebook” lapā un “Instagram” profilā.

Vēršam uzmanību, ka pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos publicitātes materiālos nākotnē.

Ziņa publicēta 2023. gada 25. augustā

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*