Tuvojas ikgadējā izstāde “Latvijas vīnogas 2018”

Jau šajā nedēļas nogalē – 22.un 23. septembrī viesmīlīgajā Bauskas pilī notiks Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības organizētā ikgadējā izstāde “Latvijas vīnogas 2018”. Visi interesenti laipni aicināti pils pagrabos ne vien apskatīt vairāk nekā 100 šķirņu dažādās Latvijas vietās audzētu vīnogu paraugu, bet piedalīties izglītojošā seminārā par vīnogu audzēšanu. 

Septembris katru gadu ir vīnogu ražas mēnesis, kad notiek izstādes, kurās tiek vērtēts, kāds šis gads ir bijis vīnkopjiem. Šis vīnogu gads bijis sevišķi īpašs vīnogu audzētājiem, tāpēc īpaši vilinoši ir doties klātienē apskatīt šī gada rūpīgā darba augļus – vīnogas.

“Šis gads Latvijā audzētajām vīnogām īpaši patika. Daudzas šķirnes jau ir novāktas, un izstādē varēs apskatīt vidējās un vēlās vīnogu šķirnes no visas Latvijas. Ja arī nākamās vasaras klimatisko izmaiņu rezultātā būs tik pat siltas, vīnogu audzēšana Latvijā varētu kļūt par arvien perspektīvāku nozari,” uzskata Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības priekšsēdētājs Ričards Ivanovs.

Izstādes apmeklētājus arī šogad priecēs plašs vīnogu šķirņu klāsts, ogu paraugi būs no dažādām Latvijas vietām un dažādos apstākļos audzētām vīnogām. Būs apskatāmas gan universālās un galda, gan potenciālās vīna vīnogas. Tāpat arī ogas, kas augušas dārzā, pie ēkas sienas, atklātā laukā vai siltumnīcā. Uzzināsiet, kuras ir izturīgākās, kuras vieglāk audzējamās šķirnes un kuras prasa pastiprinātu uzmanību. Izstādē varēs saņemt vīnogu audzētāju konsultācijas šķirņu izvēlē, vīnogu kopšanas un veselības stiprināšanas jautājumos, pasūtīt vīnogu stādus, kā arī iegādāties atsevišķu šķirņu ogas.

Tāpat visi interesenti izstādes ietvaros sestdien, 22. septembrī, no pulksten 13.00 aicināti piedalīties izglītojošā seminārā “Latvijas vīnogas 2018”, kurā varēs uzzināt par vīnogu audzēšanas tradīcijām un izaicinājumiem Latvijā.

Latvijas vīnogu izstāde apmeklētājiem būs atvērta sestdien, 22. septembrī, no pulksten 10:00 līdz 19:00 un svētdien, 23. septembrī, no pulksten 10:00 līdz 15:00.

Izstāde “Latvijas vīnogas 2018” notiek Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības īstenotā projekta “Latvijas vīna tūrisma attīstība” ietvaros. Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība dibināta 2006. gadā, taču tās saknes meklējamas jau 70. gados Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrībā, kur vīnkopis Edmunds Petrānis nodibināja Vīnkopju sekciju. 80. gados Gvido Dobeļa vadībā Vīnkopju sekcija pārtapa Vīnogu audzētāju klubā. Latvijas vīnogu izstāde regulāri tikusi organizēta jau kopš 1970. gadu beigām.

Kontakti:
Latvijas Vīnkopju un Vīndaru Biedrība
Ričards Ivanovs
Tālr. +371 28889910

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*