Vērienīgi aizvadīts pirmais “Bauska TasTe” festivāls

Bauskas Pilskalna parkā 5. un 6. augustā pirmo reizi notika pirmais mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls visai ģimenei “Bauska TasTe”.

 

Festivālu atklāja orientēšanās sacensību organizētāja “Magnēts” rīkotā rogaininga starts, kad uz Bauskas pusi vienoti devās vairāki simti cilvēku. “Viss notika ļoti raiti un pasākums noteikti ir izdevies. Rogaininga dalībnieki, kuri palika uz festivālu, ir ļoti priecīgi un atzinīgi vērtē tā norises,” stāsta sacensību vadītājs Henrijs Freimanis.

Muzikāli festivālu pirmie ieskandināja vokālās studijas “Pigoriņi” dalībnieki, pēc kuriem uz skatuves pēc vairāku gadu pārtraukuma kāpa pašmāju grupa “AK69”. “Patiesībā mēs nekad neesam pārstājuši spēlēt – mēs joprojām esam draugi, bet “Bauska TasTe” bija iemesls tikties muzikāli. Kad sākām mēģināt, sapratām, ka viss ir kārtībā, jo visu uzreiz atcerējāmies. Pēc koncerta bija nostaļģijas sajūta, jo uz skatuves atgriezāmies ar populārākajām dziesmām. Lai arī kādu laiku kopā neesam spēlējuši, sajūta ir svaiga. Svarīgi ir būt formā un gataviem – šobrīd tas bija eksperiments, kas pierādīja, ka mēs varam un esam gatavi spēlēt,” iespaidos dalās Oskars Mustermanis, grupas “AK69” solists.

Pēc “AK69” uzstājās biežs viesis Bauskā – Fēlikss Ķiģelis, savukārt pēc viņa muzicēja dziedātājs Normunds Rutulis. Viņu priecēja atgriešanās Bauskā: “Pēc koncerta man ir ļoti labas sajūtas, jo publika ir atsaucīga un kopējā atmosfēra arī ir laba. Galvenais, lai uz skatuves ir laba sinerģija, jo tad to sajūt arī skatītājs.” N. Rutulis norāda, ka Bauska ir iemantojusi kantrī festivāla slavu, bet “Bauska TasTe” pierāda, ka varam būt dažādi: “Plašs muzikāls piedāvājums un laba organizācija. Pirmajā gadā esat uzlikuši augstu latiņu.”

Festivāla “Bauska TasTe” turpinājumā uz lielās skatuves uzstājās tādi Latvijā pazīstami mūziķi kā “Dakota”, “Carnival Youth”, “Jumprava”, “Skyforger” un “Pērkons”. Savukārt radio SWH raidījuma “Priekšnams” skatuvē uzstājās jauni un daudzsološi mākslinieki – “Mùr”, Anete Spure un Artūrs Pūpols, Jānis Irbe, “2tie”, Miks Galvanovskis un “Fools on Parade”.

Grupa “2tie” festivāla “Bauska TasTe” apmeklētājus priecēja ar latvisku regeju. Juris Mols, grupas vokālists un mūzikas autors, ir priecīgs, ka izdevies uzstāties Bauskā: “Labs, kulturāls pasākums. Jūtamies šeit droši un esam apmierināti ar dalību festivālā.” Savukārt grupa “Fools on Parade” spēlēja pasaulslavenu roku. Lai arī sākotnēji grupa izveidota kā joks, lai nokārtotu eksāmenus mūzikas skolā, “Fools on Parade” jau spēlē divus gadus. “Šis ir veiksmīgākais koncerts mūsu darbības vēsturē – visi esam slapji, noguruši un ar labi padarīta darba sajūtu,” stāsta grupas vokālists Niks Velmers. “Fools on Parade” puiši norāda, ka baušķenieki viņus ir īpaši uzlādējuši, kas ļāvis neapstāties līdz koncerta izskaņai.

Radio SWH projektu vadītājs Vladis Goldbergs norāda, ka šobrīd “Priekšnams” mūziķi ir sava ceļa sākumā un ka jaunajiem māksliniekiem ir svarīgi uzstāties: “Pat ja koncertu apmeklē maz cilvēku, tas ir labi, jo tad viegli var nolasīt klausītāju reakciju. Jaunie mūziķi zina, ka cilvēki sākumā ies garām un ka viņiem jāspēlē tā, lai kāds apstātos un ieklausītos. Savukārt, kad šie mākslinieki būs slaveni, jūs varēsiet būt lepni, jo būsiet stāvējuši pie šūpuļa.” V. Golgbergs uzskata, ka “Bauska TasTe” ir cita principa pasākums – šeit ir notikšana, kas bagātīga visiem.

Festivālu apmeklēja Sanita Roģe no Madonas. Viņa izvēlējusies tādu ceļu mērot, jo vēlējusies dzirdēt ko jaunu: “Man patīk tas, ka šeit ir tikai latviešu mūziķi, kā arī jāatzīst, ka nedaudz apnikuši lielie festivāli. Gribēju dzirdēt visus “Bauska TasTe” māksliniekus, jo, piemēram, nekad vēl neesmu redzējusi tādus mūziķus kā “Skyforger” un “Jumprava”. Esmu apmierināta, ka atbraucu šeit.”

“Bauska TasTe” apmeklētāja Agnese Strazdiņa norāda, ka festivāls “Bauska TasTe” ir ģimenisks pasākums: “Teritorija ir skaisti noformēta, kā arī tai ir labs sadalījums. Prieks, ka festivālā ir atsevišķi atdalīta smēķētava. Tagad vairs netraucē cigarešu dūmi.”

Līdztekus mūzikai festivālā bija arī dažādas citas norises – prātu asināt varēja pie spēļu entuziastiem no “Brain Games”, izpriecāties piepūšamajās atrakcijās, izpausties radošajās darbnīcās, apskatīt Bausku lidojumā ar helikopteru, apmeklēt viduslaiku ciemu, vērot paukošanās turnīru, izmēģināt loka šaušanu, antigravitācijas jogu, kā arī citas aktivitātes.

Festivāla otro dienu ieskandināja raidījuma “Priekšnams” grupa, kas nupat divas nedēļas pēc kārtas bija raidījuma TOP10 pirmajā vietā, “Blue Jean Serenade”. Pēc viņiem uzstājās pašmāju puišu grupa “Bekars”. Grupas dalībnieki Matīss Kataņenko, Armands Rutkovskis, Varis Jātnieks un Jānis Biezais stāsta: “Vienmēr, kad spēlējam dziesmu “Jāpaliek gaišāk”, mākoņi paveras un sāk spīdēt saule – tā arī šoreiz. Esam pacilāti, ka mums ir bijusi iespēja uzstāties festivālā, jo apmeklētāji bija ļoti atsaucīgi un dziedāja līdz.” Pēc grupas “Bekars” ar atraktīvu priekšnesumu uzstājās apvienība no Cēsīm “Franco Franco”, bet Intaru Busuli un Abonementa orķestri iesildīja baušķenieks Pēteris Upelnieks ar grupu. “Man bija sajūta, ka tiem, kam vajadzēja, tie dzirdēja, patīkami relaksējās, šūpojās mūzikas pavadībā un dzīvoja līdzi. Parādīju baušķeniekiem ar ko nodarbojos, ko spēlēju. Sajūtu ziņā festivāls noteikti ir izdevies, jo jau ienākot teritorijā varēja just sirsnību un to, ka ieguldīts liels darbs,” stāsta P. Upelnieks.

No Rundāles uz Bausku bija atbraukuši Edmunds, Karīna un Henrijs Timinski. Viņiem festivāls “Bauska TasTe” ļoti paticis un izmēģinājuši teju visas atrakcijas. Festivālu lielākoties ģimene vēlējās apmeklēt Intara Busuļa koncerta dēļ.

Festivālu apmeklēja arī Sandis un Sandra Kazlauski. Viņi bija apmeklējuši teju visu mūziķu uzstāšanās, priecājās par festivāla norisēm, tomēr pauda neapmierinātību par garajām rindām pie ēdinātājiem.

“Bauska TasTe” ar krāšņu koncertu noslēdza Intars Busulis un Abonementa orķestris. I. Busulim bija liels prieks, ka Bauskas iedzīvotāji un pilsētas viesi viņu ir tik labi atbalstījuši un uzņēmuši. Uzstājoties I. Busulis pauda, ka viņam ir sajūta, ka pēc koncerta būšot laba pēcgarša. Pēc uzstāšanās viņš to apstiprināja: “Koncerts bija fantastisks. Darījām visu, lai būtu forši, un tā arī bija. Ceru, ka mūsu koncerts un šis vakars festivāla apmeklētājiem paliks atmiņā.”

Par mūzikas kvalitāti rūpējās skaņotājs Lauris Muzikants. “Festivāla muzikālais noformējums bija ļoti baudāms. Šeit bija gan Vislatvijas mēroga mūziķi, gan kvalitatīvi vietējie izpildītāji. Organizatoriem vēl ir jāpiedomā pie ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem un citām lietām, kas nāk ar gadu pieredzi. Pozitīvi vērtējams, ka festivālam bija simboliska ieejas maksa, jo par visu, ko kāds ir radījis, ir jāmaksā. Turklāt, ja festivālam ir ieejas maksa, tad pasākumu ir vieglāk kontrolēt. Arī aizskatuvē bija laba organizācija – skaņotājiem nebija ne mirkli jāraizējas, jo viss notika laikā, kas ir problēma daudzos pasākumos,” stāsta L. Muzikants.

“Bauska TasTe” organizatore, Bauskas Kultūras centra pasākumu producente Līga Stankeviča atklāj, ka pēc festivāla jūtas pacilāti: “Tas ir lidojums, kurā esmu nonākusi negaidot, ka tas būs tik jaudīgs. Esam ieguldījuši milzīgu darbu projektā, kas sākotnēji šķita tikai kā nereāla ideja. Liels paldies Bauskas Kultūras centra direktoram Jānim Dūmiņam par uzticību un atbalstu. Ja nebūtu bijis Jānis, tad, iespējams, cits direktors nebūtu ļāvis tik ambiciozu ideju radīt un piepildīt. Labie vārdi pēc “Bauska TasTe” ir pierādījuši, ka Bauskai festivāls ir vajadzīgs un nākamgad tas noteikti būs. Konceptuāli neko daudz nemainīsim, kā arī centīsimies pieturēties pie tā, kas jau izdevies.”

Sakām lielu paldies mūsu atbalstītājiem, māksliniekiem, apmeklētājiem un visiem tiem, kas piedalījās festivāla radīšanā. Visi kopā esam izveidojuši jaunus un skaistus svētkus, kuros tiksimies arī nākamgad!

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*