Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Biguļi”

Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Biguļi”

VADĪTĀJA     SANTA ZEMĪTE
TĀLRUNIS  26584575 
NODARBĪBAS PIRMDIENĀS, CETURTDIENĀS  PLKST. 19.30 – 22.00

BAUSKAS KULTŪRAS CENTRĀ vai BAUSKAS BĒRNU UN JAUNIEŠU CENTRĀ


Viss sākās 1981. gadā, kad grupa Starpkolhozu konservu fabrikas (SKF) darbinieku, kuri vēlējās brīvo laiku veltīt dejai, gāja pie vadības ar lūgumu ļaut  viņiem  darboties uzņēmuma paspārnē. Sākumā vadītājs ir Edvīns Hegenberts (juniors), pēc tam viņa darbu turpināja Gunta Putāne un Biruta Hegenbarte, kas par vadītāju kļuva 1984. gadā. Tagadējo nosaukumu “Biguļi” pieņēma, iestājoties  Bauskas tautas nama pašdarbnieku saimē. Ar šo nosaukumu “Biguļi” kolektīvs izteic neformālo  un uzticības pilno attieksmi pret vadītāju Birutu, ko mīļi uzrunāja par Bigu. Vārdam “bigulis” latviešu valodā ir arī cita nozīme, kas arī ir ļoti tuva kolektīvam. Tas ir krāsns kruķis, ar kuru sabaksta ogles un atjauno degšanu. Gluži kā deja un kontaktēšanās ar domubiedriem uzkurina emocijas un atjauno dzīvesprieku.

***

1985. gadā kolektīvs skaitliski ir tā izaudzis, ka, virsvadītājas Ingrīdas Saulītes rosināti, dalībnieki apgūst, gan vidējās paaudzes, gan jauniešu repertuāru un abās kategorijās izcīna pirmo vietu skatēs, un pilnā sastāvā piedalās  Dziesmu un deju svētkos.

Arī 1987. gads ir nozīmīgs radošajā biogrāfijā, kad “Biguļi”  kļūst par Vissavienības Tautas daiļrades  festivāla laureātiem.

1998. gadā iegūta II vieta XXII Vispārējos latviešu dziesmu un XII deju svētkos.

***

Pēc  skumjām pārmaiņām, kad 2005. gada sākumā aiziet no dzīves ilggadējā vadītāja Biruta Hegenbarte, kuras vadībā deju kolektīvs piedzīvojis ziedu laikus, 5 gadus kolektīvu vadīja Gunta Sirmele un kopš 2010. gada “Biguļu” horeogrāfe ir Santa Zemīte.

Visā savā pastāvēšanas laikā „Biguļi” ir viesojušies arī daudzās ārvalstīs, piedaloties deju festivālos un izcīnot godalgotas vietas. Visspilgtākās atmiņas ir saglabājušās no Bulgārijas, Slovākijas, Norvēģijā, Igaunijas u.c.

“Biguļi” dejotāji dejā  vienmēr izpauž raksturu un viņiem ir svarīgs gan solis, gan tēls. Viņi tic, visiem zināmajai patiesībai – Dancojot nevar novecot!

Esam vienmēr labā omā, deju kurpes liekot somā. Raitā solī kopā nākam, dejot – to mēs labi mākam!

VADĪTĀJA Santa Zemīte
Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*