VII Pagalmu svētki un V Putras godēšana

Šī gada 9. septembrī Bauskas vecpilsētā norisināsies VII Pagalmu svētki un V Putras godēšana. Svētkos varēs iepazīties ar vecpilsētas pagalmiem, piedalīties aizraujošās aktivitātēs, uzzināt daudz kā jauna, kā arī nobaudīt dažādu garšu putras.

„Pirms septiņiem gadiem tika radīti svētki ar ieceri pievērst sabiedrības uzmanību kultūrvēsturiskajam mantojumam Bauskas vecpilsētā, aizdomāties par tā saglabāšanas nozīmību, atgriezt vecpilsētā rosību. Šodien ar prieku secinām, ka, pateicoties iedzīvotāju atsaucībai un vēlmei līdzdarboties, Pagalmu svētki un Putras godēšana Bauskas vecpilsētā ir kļuvusi par svētku dienu mums visiem,” gandarījumā dalās svētku organizatore, biedrības „Bauskas vecpilsēta” valdes priekšsēdētāja Ieva Bronko – Pastore

Šogad pagalmu svētki sāksies jau pulksten 11.00, kad baušķenieki un pilsētas viesi būs aicināti apmeklēt 16 Bauskas vecpilsētas pagalmus. Dienas gaitā tajos notiks dažnedažādas aktivitātes, kur VII Pagalmu svētku apmeklētāji varēs izmēģināt spēkavīru izklaides, apskatīt trušu pilsētiņas iemītniekus, uzzināt daudz kā jauna par pienu, klausīties Latvijas stāstnieku pasakās, uzklausīt puķkopības padomus, aplūkot vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa “Latvijas toņi un pustoņi” izstādi, ielūkoties Bauskas Sv. Sakramenta katoļu baznīcā un baznīcas dārzā, kā arī iesaistīties citās svētku norisēs.

Bauskas bērnu un jauniešu centra Dzeltenās mājas pagalmā pulksten 12.00 tiks atklāta biedrības “Meistars Gothards” projekta “Uzziedam kopā” izstāde. “Projekta ideja radās pērn decembrī, kad manai mammai palīdzējām izdekorēt uzņēmumu ar rozēm, kuras noskatītas internetā, bet pielāgotas latviešu pārliecībai, ka materiāli jāizmanto otrreizēji. Daļai cilvēku interese par krāšņumu ir pastiprināta, līdz ar to apsvērām, ka tā būtu brīnišķīga dāvana – nevīstošas rozes,” stāsta projekta “Uzziedam kopā” idejas autore un māksliniece Laura Ikerte. Izstādi varēs apskatīt Rīgas ielā, kur ar krāšņajiem ziediem būs izrotātas ēku fasādes. Projekta tapšanā ir iesaistījušies vairāk nekā 100 dažādu tautību un vecumu cilvēku no Bauskas un astoņiem novada pagastiem, lai kopīgi radītu nevīstošu rožu aleju pilsētai un tās viesiem. Projektu finansiāli atbalsta LR Kultūras ministrija un Zemgales NVO centrs.

Svētkos jau trešo gadu piedalās arī SIA “Cortex” veterinārās klīnikas pagalms. “Mums ir mājīgs pagalms, esam vecpilsētas patrioti un mums ir idejas, ko parādīt. Dalība svētkos prasa zināmus ieguldījumus, izdomu un laiku, tiek iesaistīti arī draugi un radi. Tomēr svētku dienā, kad pagalms ir pilns ar smaidīgiem apmeklētajiem, rātslaukums mutuļo un pa Plūdoņa ielu nevar izbraukt automašīna, mani piemeklē laimes sajūta – jā, tādai jābūt vecpilsētai,” stāsta SIA “Cortex” valdes priekšsēdētāja Dace Balode. Veterinārās klīnikas darbinieki par nākamo svētku programmu domā jau laicīgi. Par pamatu tiek ņemts klīnikas darbības profils – viss, kas saistīts ar veterināriju un dzīvniekiem. SIA “Cortex” pagalmā viesi vienmēr var uzzināt ko jaunu un interesantu, kā arī nedaudz ielūkoties veterinārās klīnikas ikdienā.

Bauskas biznesa bibliotēkas vadītāja Ērika Pelcere informē, ka bibliotēkas pagalmā viesus pārsteigs noslēpumainais burvju zebenieks. Būs iespēja iejusties atjautīgā pircēja lomā, pierādīt savu meistarību kā veiklajam celtniekam, kā arī  pārsteigt ar savām novērošanas spējām. Varēs piedalīties arī fiziskajās aktivitātēs, papildus demonstrējot savas zināšanas. Bērni varēs darboties meistardarbnīcās un uzspēlēt kādu biznesa spēli.

Jau piekto gadu svētku ietvaros notiks arī putras godēšana. Pulksten 14.00 vairumā pagalmu tiks pasniegtas dažādas putras, kas arī šogad pārsteigs garšu dažādībā. Apmeklētāji varēs nobaudīt piena putru, kailgraudu putru ar speķi, norvēģu putru, putru ar rožlapiņu ievārījumu un citus putru veidus.

Līdztekus dažādajām aktivitātēm Bauskas rātslaukumā norisināsies “Zemgales dižtirgus”, kur pulcēsies mājražotāji un amatnieki no visas Latvijas.

Kā jau ierasts, arī šogad svētku apmeklētāji varēs piedalīties loterijā. Šogad gan jāiegūst tikai “Latvijas toņi un pustoņi” izstādes apmeklējumu apliecinošs spiedoga nospiedums uz pasākuma kartes, kas līdz plkst. 15.00 jāiemet loterijas kastē Bauskas tūrisma un informācijas centrā. Turpat ar savu balsojumu būs iespējams noteikt pagalmu, kas katram apmeklētājam visvairāk paticis.

Izzināsim Bauskas vecpilsētu un kopā radīsim svētkus pagalmos – uz tikšanos VII Pagalmu svētkos un V Putras godēšanā!

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*