Zāļu dienas ielīgošana Bauskā

Tuvojoties vasaras saulgriežiem, kad dabā viss ir spēcinošas enerģijas piepildīts  un pļavas ir ziedu pilnas, 19. jūnijā no plkst. 18.00 līdz plkst. 21.00 Korfa dārzā varēs piedzīvot īstu Līgo svētku sajūtu – skanēs latviešu folkloras mūzika un gaisā virmos jāņuzāļu smarža.

Pasākums priecēs apmeklētājus ar dažādām aizraujošām aktivitātēm – koka spēlēm, loku šaušanu, foto pieturu,  poniju un poniciklu izjādēm un siera siešanu kopā ar Dairu Jātnieci. Arī Bauskas muzeja Tautas lietišķās mākslas studija “Bauska” viesosies pasākumā ar gaidāmajiem svētkiem atbilstošām norisēm. Apmeklētāji varēs iemēģināt roku, aužot stellēs, pīt vainagus no dabas veltēm, iegādāties lietišķās mākslas studijas darbiņus un visās varavīksnes krāsās latviešu tautastērpa elementus.

Mazāko apmeklētāju izklaides kompānija “Smaidu darbnīca” rūpēsies, lai bērni ir priecīgi un radošas darbošanās netrūkst. Kopā ar rūķiem no YouTube bērnu raidījuma “KAS TAS IR?” būs iespēja iepazīt vasaras saulgriežu tradīcijas un piedalīties rūķu sagatavotās aktivitātēs – pagatavot saulgriežu svečturi un iepīt savus sapņus pašu gatavotā sapņu ķērājā. Papildus jau minētajām nodarbēm, rūķi būs parūpējušies par kopīgu izklaidi ģimenēm – būs iespēja uzspēlēt kādu no lielajām dārza spēlēm un izmēģināt lielo burbuļu priekus.

Līdztekus šīm aktivitātēm karikatūru un saržu mākslinieks Bruno Bahs zīmēs atklātnītes Līgo svētku tematikā, kā arī darbosies saulgriežu sietspiedes darbnīca “Nāc apdrukāt pats savu kreklu!”. Līdzi jāņem gaišas krāsas kokvilnas krekls vai auduma maisiņš, uz kura būs iespēja uzspiest unikālu, Bauskas Kultūras centra izveidotu, Līgo svētku dizainu. Svarīgi piebilst, ka dalība visās pasākuma aktivitātēs ir bez maksas.

Par noskaņu rūpēsies arī trīs lieliskas muzikālās apvienības, kas iegriezīs lustīgas dziesmas visa vakara garumā. Uz skatuves plkst. 18.15 kāps neparastais balss un stīgu duets “Kalnejas”, kas pārsteigs apmeklētājus ar eksperimentālu postfolku džeza noskaņās. Pulksten 19.15 grupa “DabaSan” ar senu latviešu tautasdziesmu tekstiem un  pašu komponētām melodijām iepriecinās klausītājus ar mūziku, kas vieno seno un jauno. Noslēgumā, plkst. 20.15, postfolka grupa “ImantaDimanta un draugi”  ieskandinās parku ar līgo dziesmām un skaistu vijolspēli.

Apmeklētājus aicinām būt sociāli atbildīgiem, rūpīgi ievērojot 2 metru distanci, kā arī visus citus valdības noteiktos ierobežojumus un piesardzības pasākumus. Saudzēsim viens otru!

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*