Zanes Lūses un Ingrīdas Sūnas izstāde “Daždažādas tekstīlijas” Bauskas muzejā

No 5. aprīļa līdz 28. maijam Bauskas muzejā būs apskatāma tekstilmākslinieču Zanes Lūses un Ingrīdas Sūnas darbu izstāde “Daždažādas tekstilijas”. Noslēdzot izstādi, 28. maijā no plkst. 12:00 līdz 14:00 notiks tikšanās ar māksliniecēm un radošā darbnīca.

Izstādē apskatāms mākslinieču radošais veikums, kas sakņojas latviešu tautas mākslas ornamentos un tekstiliju darināšanas tehnikās.

Pirmais iespaids par Zanes Lūses tekstilijām ir līdzība ar latviešu grīdsegām un lupatu deķiem, taču lupatu vietā izmantots papīrs, pat savirpinātas vecas avīzes, radot smalku tonalitāti un krāsu salikumu. Ingrīda Sūna rada ažūrus, mežģīņveida pinumus un vijumus no lina un vilnas auklām, pielietojot arī modernākus materiālus (plastmasu). Kompozīcijas ir vienkāršas un lineāras, kurās var saskatīt līdzības ar latviskajām sprēslīcām vai norisēm dabā.

Par māksliniecēm: Zane Lūse un Ingrīda Sūna absolvējušas Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu profesora Rūdolfa Heimrāta vadībā. Mākslinieces ir aktīvas Latvijas Tekstilmākslas asociācijas biedres, kā arī piedalās asociācijas izstādēs Latvijā un ārzemēs.

Pasākumu norises laikā apmeklētāji var tikt fotografēti un filmēti, fotogrāfijas un videomateriāls var tikt publicēts.

Izstādi organizē: Bauskas muzejs

Ziņa publicēta 2023. gad 4. aprīlī

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*