“Intuitīvās spēles”

Bauskas muzejā, Kalna ielā 6

Sestdien, 2.septembrī plkst. 13.00 atklās

Ērikas Kumerovas izstāde “INTUITĪVĀS SPĒLES”

Šajā izstādē būs apskatāmi gleznotājas Ērikas Kumerovas 30 darbi, kas īpaši atlasīti šai izstādei un tapuši no 2016. līdz 2017.gadam. Gleznas veidotas eļļas tehnikā uz audekliem. Dabā novēroti motīvi mākslinieces redzējumā pārtop intuitīvās fantāzijās. Ērikas darbos vērojami izteiksmīgi un dzidri krāsu toņi, eleganta kompozīcija, viegli, nesamāksloti triepieni un veikla tehnika. Tie rada pozitīvas un dzīvi apliecinošas emocijas skatītājos. Māksliniece lauž stereotipus un spēlējas ar tēliem un mērogiem. Kādā gleznā tikko jaušams taurenis, citā pūce vai sieviete, vēl citā šalko mežs.

Izstādes nosaukums atklāj, ka savus darbus Ērika glezno intuitīvi, ļaujoties priekšnojautai un sajūtām. Darbs pats it kā ved uz priekšu un kādā brīdī kā brīnums atklājas gala rezultāts. Arī pieredze ir klāt esoša, jo daudzās dabas studijas atstājušas neizdzēšamus nospiedumus, kas ir svarīgi gleznošanas procesā. Māksliniece saka: “Esmu gandarīta, ja manos darbos ir jaušama, harmonija, dinamika, pārsteigums, dzidrums un prieks. Man nepatīk provocēt vai šokēt. Savā mākslā es runāju par cilvēka iekšējo būtību, ne par sociālām problēmām”.

Ērika Kumerova ir dzimusi Rīgā. Pēc pamatskolas mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, tad sekoja studijas Latvijas Mākslas akadēmijā. Studējot akadēmijā, Ērika piedalījās konkursa izstādē un kļuva par Humboldt State University stipendijas laureāti. Mācības turpinājās nu jau Kalifornijas Humboldta Universitātē Klusā okeāna piekrastē. Pēc diviem gadiem, atgriezusies no Savienotajām Valstīm, Ērika ieguva arī Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura grādu.

Ērika Kumerova ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre un Jūrmalas mākslinieku grupas biedre. Regulāri piedalās grupu rīkotajās, kā arī citās izstādēs.

Izstāde “Intuitīvās spēles” skatāma Bauskas pilsētas muzejā, Kalna ielā 6, Bauskā no 2.09.2017 – 26.09.2017.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*

Apskati arī

Bauskā būs skatāma laikmetīgās dejas izrāde bērniem

Bauskas Kultūras centrā 14. janvārī plkst. 12.00 notiks īpašs pasākums bērniem – laikmetīgās dejas ...

Senioru Jaungada balle

Bauskas Kultūras centrā 6. janvārī plkst. 16.00 gaidāma senioru Jaungada balle kopā ar muzikantu ...

“Mūžam jaunās sirdis”

Bauskas Kultūras centrā 10. februārī plkst. 19.00 notiks deju koncerts “Mūžam jaunās sirdis”. Koncertā ...