Amatiermākslas sezonas atklāšanas koncertu diena “KOPU KOPĀ”

Arī šī gada novembra pirmajā sestdienā, 4. novembrī, Bauskas Kultūras centrā vienkopus pulcēsies visi iestādes amatiermākslas kolektīvi, lai ar koncertu dienu “KOPU KOPĀ” atklātu jaunu radošās darbības sezonu. No plkst. 13:00 interesentiem tiks piedāvāts apmeklēt Bauskas Tautas teātra izrādi “Kompanjones” un divus koncertus, kuros kolektīvu dalībnieki ar lielu aizrautību demonstrēs dziesmas un dejas dažādību. Pasākumu vadīs Bauskas Tautas teātra aktieris Dāvis Zāģers.

Koncertu dienu plkst. 13:00 atklās Bauskas Tautas teātra sadzīves komēdija vienā cēlienā “Kompanjones” (režisore Diāna Freiberga, autore Ināra Šteinberga). Kādas mazpilsētas friziere, kura pirms gada kļuvusi atraitne, nolemj vēlreiz precēties. Kalpone par labu samaksu sola atrast tai ļoti labu precinieku. Bet, kur tādu ņemt? Varbūt, ka piena sievai ir kāds zināms? Kā nu nezinās, par smuku naudiņu, būs smuks kavalieris. Taču galu galā peļņa gandrīz aiziet gar degunu. Par repertuāra izvēli režisore atklāj: “Lugu izvēlējāmies, jo asprātīga un īsa! Ko varētu rādīt, kamēr top lielā izrāde.”

Otrajā koncertā plkst. 15:00 jauktais koris “Dzīle” (diriģents Jānis Āboliņš), vokālais ansamblis “Eliksīrs” (vadītāja Marina Lazdiņa), līnijdeju grupa “Hot Boots” (vadītāja Liene Feldmane), Eiropas deju kopa “Vēlreiz” (vadītāja Inese Smilškalne) un deju studija “Lēra” (vadītāja Kitija Upelniece).

Trešais koncerts sāksies plkst. 17:00, un tajā uzstāsies jauktais koris “Mežotne” (diriģente Mārīte Jonkus), senioru koris “Sarma” (diriģente Daina Ārmane), folkloras kopa “Trejupe” (vadītāja Daina Ārmane), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mēmele” (vadītāja Ligita Irbīte), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Biguļi” (vadītāja Santa Zemīte), senioru deju kolektīvs “SenBiguļi” (vadītāja Santa Zemīte), tautas deju ansamblis “Jandāls” un TDA “Jandāls” studija (vadītāja Tamāra Maskalāne).

Visas dienas garumā izstāžu zālē un foajē nama viesiem būs iespējams apskatīt tautas fotostudijas “Bauska” izstādi “Latvijai” (vadītājs Arnis Indriks) un gleznošanas studijas “Meistars Gothards” (vadītāja Inga Krolle) izstādi “Rudens ziedi”.

Vairāk informācijas par pasākumu: KOPU KOPĀ 2023

Koncertu dienas apmeklējums ir bez maksas.

Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un publicitātes materiālos.

Related upcoming events

 • 2024-05-28 19:00 - 2024-05-28 20:00
  28. maijā plkst. 19:00, atzīmējot Viļa dienu un ieskandinot Bauskas novada svētkus “Zem zelta ozola zariem”, Saules dārzā pie Viļa Plūdoņa pieminekļa izskanēs Latvijas Nacionālā teātra aktiera Raimonda Celma un komponista Matīsa Žilinska koncertprogramma “Tālie krasti”. Tā radīta, iedvesmojoties no Viļa Plūdoņa romantiski tēlainās dzejas, un veltīta dzejnieka 150. dzimšanas dienai.

  2024. gads Bauskas novadā tiek aizvadīts mūsu izcilā novadnieka, dzejnieka Viļa Plūdoņa zīmē. Dzejnieka jubilejas gads tiek atzīmēts ar plašu kultūras un izglītības programmu. Viļa dienas koncertā Saules dārzā satiksies divi šarmanti un harizmātiski mākslinieki, kuri jutekliskā gaisotnē izdzīvos stāstus par mīlestību, dabu, draudzību, bohēmisko pirmskara Latvijas radošo personību dzīves kāri un baudu. Balss, dzeja, dziesma, klavierspēle, tēlaina improvizācija ļaus uz brīdi nonākt kādā 1934. gada Vecrīgas dūmakām apvītā kafejnīcā pēc pusnakts.

  Matīss Žilinskis ir mūziķis jau ceturtajā paaudzē – talantīgs pianists, komponists, aranžētājs, šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, un viņa talantu atzinīgi novērtējis pat maestro Raimonds Pauls. Šī ir viņa debija tik liela mēroga koncertprogrammas īstenošanā gan kā pianistam, gan kā komponistam. Matīsa radīto mūziku un Viļa Plūdoņa dzeju uz skatuves izdzīvos Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms. Raimonds ir piedalījies tādās filmās kā “Dvēseļu putenis”, “Ar putām uz lūpām”, “Jumprava. Lielais notikums” un citās, kā arī dažādos mūziklos (“Kaupēn, mans mīļais” un citos), un šobrīd aktīvi darbojas Nacionālajā teātrī kā štata aktieris.

  Koncerta apmeklējums ir bez maksas.

  Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.