Priecīgi un saulaini pavadīti Bauskas vecpilsētas Pagalmu svētki un Putras godēšana

Astotajā septembrī Bauskā norisinājās Bauskas vecpilsētas VII Pagalmu svētki un VI Putras godēšana, kur aizraujošā veidā bija iespējams iepazīties ar vecpilsētas pagalmiņiem un nobaudīt dažādu garšu putras.

Šogad svētku ietvaros apmeklētājus uzņēma 20 Bauskas vecpilsētas pagalmiņi, kur ikvienu gaidīja dažādas aizraujošas, interesantas, izglītojošas un arī sportiskas nodarbes. Kafejnīcas „Tornis” pagalmā noritēja spēkavīru izklaides, PII „Pasaulīte” pagalmā varēja iepazīties ar trušu pilsētiņas iemītniekiem, Mākslinieku dārzā koncertā „Putra kājas apāvusi pašā Bauskas viducī” uzstājās Bauskas novada amatiermākslas kolektīvi, SIA „Cortex” veterinārās klīnikas pagalmā bija skatāms aizraujošs zinātnisks šovs no „Laboratorium.lv”, pie „Mogo Fitnesa Kluba Bauska” bija iespējams mēroties spēkiem dažādās sportiskās disciplīnās, kā arī iesaistīties citās interesantās nodarbēs dažādos pagalmiņos.

Līdztekus daudzveidīgajām svētku norisēm, apmeklētāji varēja iepirkties Zemgales dižtirgū, kur pulcējās ap 80 mājražotājiem, amatniekiem un citu arodu pārstāvjiem no visas Latvijas. Tirgotāju piedāvājuma klāsts bija bagātīgs – sākot no dažādiem sāļiem un saldiem gardumiem, līdz pat augu stādiem, kosmētikas precēm, aksesuāriem un apģērbiem.

Tikpat bagātīgs bija arī svētku putras piedāvājums – mannas putra ar ievārījumu, šķelto zirņu putra ar žāvētu gaļu, auzu pārslas ar medu, grūbu putra ar dārzeņiem, grūbu putra ar žāvētu gaļu un gurķi – šīs ir tikai dažas no putrām, ko bija iespējams nobaudīt vecpilsētas pagalmos.

Ikviens svētku apmeklētājs katrā pagalmiņā, kas uzņem viesus, varēja saņemt pasākuma karti, uz kuras bija jāsakrāj deviņu pagalmu apmeklējumu apliecinoši zīmogi, no kuriem pieci bija brīvas izvēles, bet četri bija jāapmeklē obligāti –  PII “Zīlīte”, Sociālais dienests, atpūtas laukums Dambja ielā, kā arī “Business Bag” projekta telts rātslaukumā. Spiedogotās kartes bija jāiemet loterijas kastē Rātslaukumā, kas garantēja iespēju piedalīties loterijā un laimēt balvas no „Dobeles Dzirnavnieks”, projekta „Business Bag”, kā arī grāmatnīcas „Globuss”.

„Šos svētkus, kopš to sākuma, apmeklēju teju katru gadu. Novēroju, ka tie ir pilnveidojušies un ka organizatori izpratuši apmeklētāju vēlmes. Manuprāt, visinteresantākie ir pagalmi, kur jāveic kāds uzdevums, lai saņemtu zīmodziņu,” uzskata Gita no Bauskas.

Svētkus apmeklēja arī Madara un Rihards no Bauskas: „Šie mums ir jau trešie svētki, priecē, ka šogad ir vairāk amatnieku un tirgotāju, dažādākas norises pagalmos, kā arī ļoti skaists karuselis. Norises ir ļoti daudz un, mūsuprāt, šis ir ģimenisks pasākums.”

Līdzīgās domās ir Agris no Rīgas, kurš Pagalmu svētkos un Putras godēšanā viesojas pirmo reizi. Viņš ir patīkami pārsteigts par kultūras dzīvi Bauskā: „Es nespēju noticēt, ka pasākumus Bauskā apmeklē tik daudz cilvēku. Tas neattiecas tikai uz šiem svētkiem, jo esmu bijis arī citos, piemēram, festivālā „Bauska TASTE” un citos pasākumos. Vienmēr novēroju, ka ir daudz cilvēku un visi ir priecīgi. Šeit nekas nav bēdīgs – nemanu netīrību un neesmu pieredzējis arī slaveno Bauskas teicienu!”. Agris piedalījās arī loterijā, bet viņš neraizējās ne par dāvanām, ne iespēju tās laimēt. Viņaprāt, loterija ir burvīgs svētku papildinājums, kurā svarīgāk ir piedalīties, nevis uzvarēt.

„Mani kā Bauskas vecpilsētas biedrības vadītāju priecē tas, ka pirms astoņiem gadiem aizsāktā ideja, ka jāpopularizē vecpilsētas kultūrvēsturiskais mantojums un jārūpējas par tā aizsardzību, ir atmaksājies. Mūsu darbs ir nesis augļus, kaut mērot pēc svētku apmeklētāju skaita, jo šī ir vienīgā diena gadā, kad Bauskas vecpilsēta ir ļaužu pilna. Latvijā ir daudz pilsētu, kur šādus svētkus nemaz nevar realizēt, jo vēsturisku notikumu dēļ gājis bojā to kultūrvēsturiskais mantojums. Pateicoties tam, ka Bauskā šis mantojums ir saglabājies, mums ir vieta, kur rīkot svētkus. Svarīgi ir ne tikai svinēt, bet arī rūpēties par vecpilsētas saglabāšanu un atjaunošanu. Priecājamies, ka arī biedrība „Meistars Gothards” svētku ietvaros atklāj skaistus vides objektus  – pērn tās bija dekoratīvās rozes, bet šogad mākslas projekts „Sarunas pie upes”. Līdz ar to mums ir prieks, ka mūsu pilsoniskā aktivitāte veicina arī citus darboties un padarīt Bauskas vecpilsētu skaistāku,” stāsta svētku organizatore, Bauskas vecpilsētas biedrības valdes priekšsēdētāja Ieva Bronko-Pastore.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*