Ziemeļvalstu dienas šogad notiks Bauskas novadā. Bauskas Kultūras centrā plaša kino programma

Jau astoto gadu Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā kopā ar Dānijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas vēstniecībām Latvijā un Dānijas Kultūras institūtu organizē Ziemeļvalstu dienas kādā no Latvijas reģioniem. Šogad tās notiks Bauskā.

Bauska šim notikumam nav izvēlēta nejauši – pilsētu ar Ziemeļvalstīm saista vēsturiski notikumi, senas tirdzniecības saites un arī arhitektūra.

Programmā:
  • No 25. septembra līdz 1. oktobrim Bauskas Kultūras centrā ikviens interesents ir aicināts baudīt Ziemeļvalstu kino izlasi. Piedāvājumā būs filmas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Vairāk par filmu programmu uzzini: ŠEIT
  • No 21. septembra līdz pat decembra sākumam dažādās vietās Bauskas novadā būs apskatāmi Latvijas un Ziemeļvalstu mākslinieku darbi. Tie būs izstādīti Bauskas Kultūras centrā, Bauskas pilī, Bauskas Valsts ģimnāzijā, Rundāles Multifunkcionālajā centrā, kultūrtelpā “Mežotnes baznīca”, “Gaismās”, Bauskas novada bibliotēkās un pilsētvidē.

Izstādes būs daudzveidīgas un aptvers plašu tematu loku: ukraiņu dzīvesstāstus, somu jēgeru gaitas Latvijā, dabai labvēlīgu dzīvesveidu, Ziemeļvalstu literatūru, Zviedrijas un netverami skaistās Arktikas ainavas.

28. septembrī Bauskas pilī gaidāms džeza mūzikas koncerts. Koncerta brīvbiļetes ir nepieciešams rezervēt iepriekš Bauskas pils muzeja biļešu kasē – tālrunis 63922280. Vietu skaits pasākumā – ierobežots.

Šogad uzmanības centrā būs jaunieši – Ziemeļvalstu delegācija tiksies ar vietējo jauniešu organizāciju pārstāvjiem un ar Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēniem, lai pārrunātu Latvijas un Ziemeļvalstu sadarbības iespējas un lai dalītos ar Ziemeļvalstu labās prakses piemēriem jauniešiem aktuālās jomās.

Ziemeļvalstu dienas tiek rīkotas, lai popularizētu Ziemeļvalstis un to kultūru, veidotu savstarpējos kontaktus un stiprinātu reģionālo sadarbību starp pašvaldībām, uzņēmējiem, kultūras un nevalstiskajām organizācijām.

Ziemeļvalstu dienu ietvaros visi pasākumi ir bez maksas.

Ziņa publicēta 2023. gada 20. septembrī

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*