21. jūnija rītā baušķenieki aicināti piedzīvot īpašu saullēkta sagaidīšanu

21. jūnija agrā rīta stundā plkst. 03:45 Bauskas iedzīvotāji tiek aicināti uz saulgriežu saullēkta sagaidīšanas ceremoniju “Spīgo”, uzdrīkstoties pieņemt sev šķietami netradicionālu lēmumu, lai piedzīvotu iespaidiem bagātu nedēļas sākumu un ieraudzītu gada spēcinošāko saullēktu. 

Mitoloģijā saule ir gaismas, siltuma un auglības nesēja, visuma  radošā spēka iemiesojums un debesu karaliene. Tā kā latviešu folklorā cilvēks ir novietots pašā saules zīmes centrā, šajos saulstāvjos Bauskas Kultūras centrs piedāvā iespēju sajust saules staru spēcinošos glāstus un ļaut tiem atspīdēt katrā no mums, piedaloties saules modināšanas ceremonijā, kas palīdzēs sasmelt spēku un enerģiju visam nākamajam gadam. 

Šoreiz galvenā saziņa un informācijas apmaiņa ar saullēkta sagaidītājiem notiks privātās sarakstēs, nodrošinot individuālu kontaktu un rūpes par katru, tāpēc savu dalību ceremonijā mājsaimniecībai nepieciešams reģistrēt, aizpildot anketu vai zvanot pa tālruni 63923291. Pēc reģistrācijas mājsaimniecības pārstāvis saņems vairākas ziņas, kurās tiks atklāta norises lokācija, ieteikumi līdzi ņemamās somas saturam un cita noderīga informācija, kas palīdzēs sagatavoties spēcinošajam piedzīvojumam. Jāteic, ka precīza maģiskā rīta norises vieta līdz pat pēdējam mirklim tiks turēta noslēpumā, saglabājot intrigu un vēlmi atrast visjaudīgāko modinātāja zvanu, kas ieskandinās vietējo iedzīvotāju 21. jūnija rītu. 

Savu mājsaimniecību reģistrē, apmeklējot saiti https://ej.uz/spigo vai zvanot pa tālruni 63923291. Dalību saullēkta sagaidīšanā iespējams reģistrēt līdz 18. jūnijam. 

Saulgriežu saullēkta sagaidīšanas ceremonija notiks kaut kur Bauskas pilsētas teritorijā. Ņemot vērā aktuālos Ministru kabineta noteikumus Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, pasākumu var apmeklēt pret «Covid-19» vakcinētas personas,  «Covid-19» pārslimojušas personas un personas ar negatīvu Covid-19 testu.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*