4. maijā Bauskas rātslaukumā tiks izdziedātas nozīmīgākās latviešu roka balādes

Svinot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, 4. maijā plkst. 18:00 Bauskas rātslaukumā baušķenieki tiek aicināti uz koncertu “Latviešu roka balādes”, lai kopā ar Latvijā pazīstamiem māksliniekiem vienotos dziesmās, bez kurām Latvijas neatkarības atjaunošana nebūtu iedomājama.

Koncerta piedalīsies Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa-Egliena, kā arī populārie dziedātāji Antra Stafecka, Aija Vītoliņa, Igo, Uģis Roze, Andris Ērglis un Atis Ieviņš – gan solo, gan duetos. Par pavadījumu gādās instrumentālā grupa komponista Jāņa Strazda vadībā.

«Koncertprogrammā skanēs dziesmas, kas mūsu tautai ir bijušas un joprojām ir svarīgas, nozīmīgas un mīlētas. Tās apliecina mūsu tautas spēku un aicina uz vienotību, kura bija nepieciešama gan Trešās atmodas laikā pirms trīsdesmit gadiem un kura ir tikpat svarīga arī šodien. Tas ir īpaši svarīgi šajos sarežģītajos laikos, kad joprojām civilizētajai pasaulei jācīnās pret atdzimstošu ļaunumu, naidu un iznīcību,» saka programmas autors, komponists Jānis Strazds.

Šajā vakarā Bauskā tiks izpildīta Jāņa Lūsēna dziesma «Taisnība», Imanta Kalniņa «Par četriem baltiem krekliem», fragments no Zigmara Liepiņa rokoperas «Lāčplēsis», kā arī viņa «Sena kalpu dziesma» un «Brīvību Baltijai», Jura Kulakova «Gandrīz tautasdziesma», Mārtiņa Brauna «Dziesma par spēli», Ainara Virgas «Dzimtā valoda»,  «Zābaku dziesma», Nika  Matvejeva «Kliedz mana tauta» un citi skaņdarbi. 

Savukārt rokdziedātājs Atis Ieviņš uzsver: «Brīvība nav pašsaprotama un bez maksas! Šodien mūsu brāļi un māsas Ukrainā par to maksā ar savu dzīvību. Arī mēs, latvieši, esam dārgi maksājuši, lai varētu šodien dzīvot demokrātijā un mierā. Svarīgi ir to neaizmirst! Neaizmirst to, ka mēs esam stipri, esam diženi, esam raženi! Mēs esam Latvija!»

Ieeja koncertā bez maksas.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*