Ar Alinas Orlovas koncertu un Jēkaba Nīmaņa dziesmām par mīlestību naivi aizvadīts minifestivāls «Āboļdārzs»

Bārbeles pagastā, Vecumnieku novadā ar slīpā rokrakstā rakstītām lietus lāsēm 11. maijā izskanēja Jēkaba Nīmaņa komponētās un JRT aktieru sarakstītās dziesmas par mīlestību.

Jau trešo gadu, otrajā maija sestdienā, cenšoties trāpīt uz Ābeļu ziedēšanas laiku senā Gaismas ābeļdārzā norisinājās naivais minifestivāls «Āboļdārzs».

Kas neļāva man pateikt, ka esmu iemīlējies? „Cik skaisti snieg,” – vien teicu sakautrējies un citām leģendārām frāzēm un par klasiku kļuvušajām dziesmām, sen baseni rokā neturējušais Andris Keišs, Jēkabs Nīmanis, Varis Piņķis, Artūrs Bērziņš atzīmēja albuma «Dziesmas par mīlestību» 10 gadu jubileju, kuru papildināja Vilis Daudziņš lasot ar mūziku neapdarināto dzeju. Unikālā, liriskā un teatriāli intiģējošā atmosfērā ievilka klausītājus arī Alinas Orlovas unikālā balss un mūzika. Alina apbūra arī viņas mūzikas jaunatklājēji.

Minifestivālu atklāja Viļa Daudziņa Zemgales novada dzejnieku dzejas izlases lasījumi, kuru sastādīja dzejniece Brigita Kārkliņa un Ievas Rūtentāles flautas improvizācija. Seno Dārzu pildīja arī muzikālā apvienība «Svīres», «The Chairs», «Ineses Bērziņas quatro», «Smart Casual», Guntas Tomsones ugunsšovs, DJ Nina Elektrichka. Radi Vidi komanda bērnus vadīja kosmosā un pārvērta par princesēm, Ilze Tigule no dakšām un karotēm līdzēja veidot skaistus vēja zvanus, bērni un pieaugušie bērni varēja izaicināt sevi kļūt par kendamas un radiovadāmo modeļu čempioniem un brīnīties par Alda Kalniņa Zilu Brīnumu fizikas šovu. Īpašā tējas ceremonijā Jurijs Podusovs pasniedza āboļdziedu un citu šī gada saaugušo pumpuru tēju. Izmasēties palīdzēja Zemgales sēta «Everti» ar klūgu masāšu un senā rotlējēja amatā aizvadīja «Sudraba Pīlādzis».

Zvaigzne, saule, mēness, Tu, visur Tevi meklēju. Ceram, ka reizi gadā Āboļdārzā viņu var atrast. Tikmēr – lai koši un uz tikšanos citos notikumos!

Minifestivālu atbalsta Vecumnieku novada dome, Keefa Simply Food, kafejnīca Sēdnīca, SIA Ābolis, M50 dizainbārs, Slackline un Banana Chill, Bauskas kultūras centrs.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*