Ar leģendārās grupas “bet bet” koncertu noslēdzas kultūrvietas “Pulsēta” sezona

Vēl astronomiskās vasaras vakarā, 12. septembrī, tika noslēgta notikumu pagalma “Pulsēta” vasaras sezona. Kultūrvietā teju trīs mēnešu garumā kopumā tika aizvadītas 28 dažādas tikšanās koncertos, filmu seansos, izrādēs un erudīcijas vakaros.

Projekta iecere radās Bauskas Kultūras centra radošajai komandai laikā, kad lielu masu pasākumu organizēšana vasarā tika liegta, bet nelielu pasākumu organizēšana ļauta, mīkstinoties pandēmijas nosacījumiem. Lai pagalmā varētu uzņemt optimālu apmeklētāju skaitu, tika rūpīgi domāts par nelielās kultūrvietas iekārtošanu. Skatuvi iebūvēja blakus esošajā garāžā, tika izvietoti nelieli galdiņi, īpaši pielāgota vieta āra kafejnīcai. Taču, lai autoceļa A7 troksnis netraucētu pasākumu norisei, tika izveidota skaņas izolācijas sistēma pie pagalma vārtiem.

Apmeklētāji tika aicināti ierasties vienu stundu pirms pasākuma, arī uzkavēties varēja ilgāk par norises laiku – līdz plkst. 23.00. Šie brīži “Pulsētā” tika pavadīti ar mūziku – diskžokeju “ādā” bija iejutušies kultūras centra darbinieki. Tāpat ik vakaru virs pagalma iemirdzējās simtiem spuldzīšu, radot romantisku noskaņu.

Daudzveidīgo pasākumu sēriju Kalnā ielā 18 aizsāka grupas “Astro`n`out” mūziķi – Māra Upmane-Holšteine un Juris Kalnišs, taču noslēdza leģendārā latviešu grupa, kas uz skatuves nākamgad atzīmēs 30 gadus – “bet bet”. Vasaras garumā sekoja vēl 28 dažādas norises. Daži koncerti, pieredzot lielu atsaucību, tika organizēti papildus, pagalmā izskanot divreiz – grupas “Triānas parks”, Aijas Andrejevas un Jāņa Aišpura, kā arī mūziķes un komponistes Lindas Leen.

“Mums izdevās! Mākslinieki bija atsaucīgi, izveidojās brīnišķīga sadarbība ar bistro “Rītausmas”, laikapstākļi visas sezonas garumā mūs lutināja. Pirmajos koncertos, sajūtot apmeklētāju lielo atsaucību, nolēmām iesākto turpināt arī augustā un dažos noslēguma koncertos septembrī. Mēs visi bijām noilgojušies pēc klātienes pasākumiem – gan organizatori, gan apmeklētāji, protams, mākslinieki un arī visi iesaistītie, lai norises izdotos. Šajā citādajā vasarā mums bija lemts piedzīvot notikumiem krāšņu un bagātu sezonu, neskatoties uz situāciju ar Covid-19. Varu droši sacīt, ka mums pietrūks “Pulsētas” un es ļoti ceru, ka pēc iespējas ātrāk mēs visi neierobežotā skaitā varēsim tikties daudz plašākos pasākumos. Kas zina, varbūt pagalms kādā vasaras nedēļas nogalē nākamgad atkal ieskanēsies un gaidīs savus apmeklētājus,” stāsta Bauskas Kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš.

Notikumu pagalma “Pulsēta” komanda vēlas sirsnīgi pateikties par uzticību un atsaucību apmeklētājiem, kas šajā laikā nebijās patērēt kultūru, bistro “Rītausmas” saimniekiem Marijai un Edgaram, foto entuziastei Elisonei Kriščunei un visiem māksliniekiem, kas kopā veidoja neaizmirstamas 11 nedēļas nogales Bauskā.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*