Bauskas Kultūras centra foajē izvietota Daces Okolovskas gleznu izstāde

Līdz 18. martam Bauskas Kultūras centra foajē (pirmais stāvs) aicinām apskatīt Daces Okolovskas gleznu izstādi “Dabas pieskāriens aplim”.

“Kāpēc tieši aplim? Ilgu laiku bijām spiesti distancēties, atsacīties no lietām un darbībām, kuras bija ierastas un pašsaprotamas. Daudziem viss šo apstākļu sakritības kopums radījis negācijas, neiecietību un neizpratni, jo atradāmies katrs savā (tā mēdza teikt) burbulī. Es saku – aplī. Bet es radīju savu pasauli šajā aplī. Es tajā ieliku skaistāko, ko var ieraudzīt dabā. Latvijas daba – tik saista, daudzveidīga, tik mainīga ik dienā, ik stundā. Ieskaties! Dabā nav asu šķautņu, lauztu līniju. Viss ir plūdumā, noapaļots, harmonisks. Tieši tādēļ daba tik ļoti labi iekļaujas aplī. Apļa kanvai nevar uzlikt rāmi. Dabu nevar ierāmēt. Tādēļ skatītājs gleznā var aizceļot ārpus tās robežām savā fantāziju pasaulē,” atklāj Dace Okolovska.

“Vērojiet gleznas apļos līdz jutīsiet, kā pazūd nesaskaņas un īgnums, visi asumi nogludinās, nav neviena asa stūra, asa vārda. Gribu Jums, manu gleznu skatītājiem, novēlēt – mīliet mākslu, kaut tā ir tikai amatiermāksla, jo tā atbrīvo, tā ir valoda, kurai nevajag tulkojumu. Tā ir sirds un saprašanās valoda. Aizejiet no šīs nelielās izstādes dabas iedvesmoti ar gaišākām domām un mierīgu prātu,” novēl izstādes autore.

Izstāde bez maksas apskatāma Bauskas Kultūras centra biļešu kases darba laikā – katru darba dienu no plkst. 09:00 līdz plkst. 18:00, sestdienās no plkst. 10:00 līdz plkst. 14:00. Tāpat izstāde apskatāma pirms vai pēc Bauskas Kultūras centrā notiekošajiem pasākumiem.

Ziņa publicēta 2023. gada 20. februārī

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*