Bauskas Kultūras centrā skanēs Latvijai un Ukrainai veltīts koru koncerts

22. maijā plkst. 15:00 Bauskas Kultūras centrā skanēs Latvijai un Ukrainai veltīts koru koncerts “Saule, atslēdz mums acis!”. Koncertā piedalīsies koris “Balti” no Jelgavas (diriģente Maija Branka), koris “Vaivari” no Jūrmalas (diriģente Ināra Freimane) un Bauskas Kultūras centra jauktais koris “Mežotne” (diriģente Mārīte Jonkus).

Koncerta nosaukumam izvēlēta Ineses Zanderes dzejoļa “Koki” dzejas rinda, ko liegi, apgaroti, bijīgi un krāšņi mūzikā ietērpis Jēkabs Jančevskis, un tas būs arī viens no skaņdarbiem, kas tiks izpildīts koncertā. Skaņdarba smalko harmoniju krāsojumu iedzīvinās koncertmeistare Evija Bonāte. “Tas ir kā lūgums visvarenai gaismas un siltuma devējai Saulei palīdzēt kļūt mums redzīgiem, atvērtiem, jūtīgiem, kļūstot viens otram par patvērumu un ne uz mirkli neaizmirst par līdzcilvēkiem nelaimē. Lūdzam to spēku, kas līdzīgi kā kokus “dzen mūs salapot, pārziemot un atkal lapot”,” stāsta jauktā kora “Mežotne” diriģente Mārīte Jonkus.

Koncerta gaidās diriģente atklāj: “Ir ļoti svarīgi, lai kora mūzika skanētu ne tikai lielākos un mazākos kopsvētkos, bet arī koncertzālēs atsevišķu koru priekšnesumā, jo tikai tā var pārdzīvot un noraidīt klausītājiem kora mūzikas daudzveidīgās iespējas, smalkākās nianses, bez kurām mūzika nav mūzika. Ticu un zinu, ka ir brīnišķīgi klausītāji, kuri spēj saprast un izjust, ko vēlamies teikt. Ļoti ilgojamies šīs tikšanās. Būtiski koru kustībai ir tās ​​​​​​​klātbūtne ikdienas ritumā. Ne talkas veidā, bet uzkopjot un appušķojot pastāvīgi. Kad aizritējuši divi gadi kopš mūsu organizētā četru koru koncerta Bauskā, ne mazāk būtiska ir koru satikšanās.”

Koncertā uzstāsies kori, ar kuriem Bauskas Kultūras centra koris “Mežotne” jau vairākkārt ticies – jauktais koris “Vaivari” no Jūrmalas un Jelgavas koris “Balti”. “Abu koru diriģentes – Ināru Freimani un Maiju Branku – droši varu saukt par savējām, jo profesionālo un cilvēcisko vērtību virziens mums viens. Ar cerībām,  prieku un nelielu satraukumu gaidu šo atkalredzēšanās brīdi,” emocijās dalās Mārīte Jonkus.

Tuvojas Dziesmu svētku gads, un dziedātāju vidū jaušama cerība, ka svētki notiks, tāpēc koncertā tiks atskaņotas svaigi apgūtas kompozīcijas no svētku repertuāra. “Šis ir laiks, kad mēs izdzīvojam, raudam un priecājamies par Ukrainas zemi un cilvēkiem, tāpēc skanēs arī ukraiņu valoda. Apbrīnojamais ukraiņu tautas sīkstums un pašaizliedzība stiprina arī mūs. Mēs raidām ar gara sajūtām latviešu kora mūzikas un Dziesmu svētku tradīcijas ​vareno spēcību,” koncerta programmu raksturo diriģente.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*