Bauskas novada amatierteātru skate norisināsies novembra pēdējā nedēļas nogalē

Bauskas novada amatierteātru skate norisināsies 24. novembrī Bauskas Kultūras centrā un 25. novembrī Īslīces Kultūras namā.

Skates pirmajā dienā, 24. novembrī, no pulksten 10.00 uzstāsies pieci amatierteātri – Jaunsaules amatierteātris “Laucis” ar izrādi “Labie nodomi jeb viena traka diena”, amatierteātris “Spēlētprieks” ar iestudējumiem “Spietu laiks” un “Sonāte vijolei un klavierēm”, bērnu un jauniešu teātris “Kājām gaisā” atveidos uzvedumu “Maināmies”, savukārt Bauskas Tautas teātris izspēlēs lugu “Laulību līgums”.

Savukārt skates otrajā dienā, 25. novembrī, no pulksten 10.00 savu sniegumu žūrijas vērtējumam nodos amatierteātris “Dadži” ar lugu “Mežrozīte”, amatierteātris “Artis” ar iestudējumu “Ģimenes pusdienas”, kultūras centra “Kamarde” bērnu teātra pulciņš ar ludziņu “Mūsu sētas Reksis”, Īslīces pagasta jauniešu teātris ar uzvedumu “Vīrs un vārds”, Īslīces amatierteātris ar Annas Brigaderes “Annele”, kā arī amatierteātris “Vecsaule” ar fragmentiem no Jāņa Sarmas darbiem “Stāvu starp jums un klausos, kā mani vārdi skan”.

Bauskas novada amatierteātru sniegumu vērtēs Latvijas Nacionālā kultūras centra Amatierteātru konsultatīvās padomes pārstāves Edīte Neimane, Salaspils amatierteātra un  Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā Ģilde” Vecpilsētas teātru mākslinieciskā vadītāja un režisore, un Edīte Siļķēna, Cēsu teātra režisore. Teātri tiks vērtēti pēc vienas sistēmas atbilstoši šādiem kritērijiem – literārā materiāla izvēle, režisora un aktieru darbs, audiovizuālais noformējums un izrādes koptēls. Katru kritēriju žūrija vērtēs pēc desmit ballu skalas, līdz ar to viens žūrijas loceklis katram iestudējumam maksimāli var piešķirt 50 punktus. Atbilstoši iegūtajam punktu skaitam katram amatierteātrim tiks piešķirta kvalitātes pakāpe un diploms.

Augstāk novērtētos iestudējumus žūrija var virzīt Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2018” Zemgales reģiona kārtai. Aizvadītajā sezonā reģiona skatei žūrija nominēja Bauskas Tautas teātri ar izrādi “Ērika” (autore Elīna Zālīte, režisore Ināra Hegenbarte) un Vecsaules amatierteātri ar iestudējumu “Apvienosimies” (autors Jānis Akuraters, režisore Gunta Siliņa). Reģiona mērogā Bauskas Tautas teātris ieguva I pakāpes, bet Vecsaules amatierteātris III pakāpes vērtējumu.

Aicinām 24. un 25. novembrī apmeklēt Bauskas novada amatierteātru skati, lai iepazītos ar mūspuses teātru veikumu.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*