• Afiša
  • %s
  • Bauskas pils muzejā skanēs Katrīnas Gupalo solokoncerts “Zvaigznes pieskāriens”

Bauskas pils muzejā skanēs Katrīnas Gupalo solokoncerts “Zvaigznes pieskāriens”

Trešdien, 22.decembrī plkst. 19:00 Bauskas pils muzejā atklās Katrīnas Gupalo jauno koncertprogrammu “Zvaigznes pieskāriens”, kurā skanēs dziesmas par ziemu, kosmosu un sapņiem.

Koncertā skanēs Eltona Džona, Deivida Bovija, “Depeche Mode”, Elvisa Preslija, Frenka Sinatras, kā arī pašas Katrīnas sacerētas dziesmas un iemīļoti skaņdarbi latviešu valodā. Iespējams, šī ir vienīgā koncertprogramma Latvijā, kur varēs dzirdēt arī ziemas noskaņu dziesmas franču valodā. Plānots, ka vēlāk šī koncertprogramma skanēs arī Liepājā un Valmierā, un citviet Latvijā, bet Bauskas pils muzejā būs koncerta pirmatskaņojums.

Būdama profesionāla pianiste, mūziķe ar savu balsi klavieru pavadījumā uzbur krāšņas skaņu gleznas. Šī būs otrā reize, kad māksliniece uzstāsies Bauskas pilī: “Interesanti, ka Bauskas pilī atgriežos tieši ar ziemas noskaņu koncertu. Iepriekšējo reizi uzstājos tur kopā ar Andreju Osokinu, bet nu šis būs mans solo koncerts. Vēl joprojām atceros šo īpašo koncertu kopā ar Andreju 2017. gadā, jo toreiz bija ne tikai skaista, bet pat nedaudz mistiska atmosfēra, uzstājoties burvīgi izgaismotajos Bauskas pils mūros. Tādēļ jo īpaši gaidu koncertu šī gada 22. decembrī un satikšanos ar sirsnīgajiem Bauskas klausītājiem!”- ar atmiņām dalās māksliniece.

Katrīna Gupalo, raksturojot šo koncertprogrammu stāsta: “Daudzi mīl vasaru, bet es tik pat karsti mīlu ziemu. Tās meditatīvo klusumu, uzmundrinošo aukstumu un sapņaino svētku laiku. Klusumu, kurā beidzot vari sadzirdēt savas domas, ļauties sapņu lidojumam, fantāzijām, pavērties debesīs un sajust kosmosu. Tieši tāpēc izveidoju programmu “Zvaigznes pieskāriens”, kurā satiekas gan romantiskas, melanholiskas dziesmas, piemēram, Nikolas Kidmenas izpildītā “One Day I’ll Fly Away” un Maikla Kivanukas “Cold Little Heart”, gan kosmosa tēma ar slavenajiem Deivida Bovija “Space Oddity” un Eltona Džona “Rocket Man”, gan dzirkstošā prieka enerģija Ališas Kīzas un Laizas Minelli Ņujorkas dziesmās, kā arī Elvisa Preslija un Frenka Sinatras dziesmas, bez kuriem nav iedomājama neviena ziemas balle. Varēsiet salīdzināt manu un “Depeche Mode” skatījumu uz klusumu, dzirdēsiet iemīļoto Imanta Kalniņa dziesmu “Apvij rokas” un manis pašas sacerēto kosmiskās mīlestības dziesmu “Beyond the Point of No Return”. Šajā programmā pirmo reizi pieskaršos “Prāta vētras” aizkustinošajiem šedevriem un izpildīšu vairākas dziesmas par ziemas tematiku franču valodā.”

Katrīna Gupalo ir viena no neordinārākajām latviešu mūziķēm – spēcīga un sensuāla balss tembra īpašniece, komponiste, virtuoza pianiste, mūzikas izrāžu veidotāja, producente un aktrise, kura koncertos pārsteidz klausītājus gan ar meistarīgo klavierspēli, emocijām bagāto un skanīgo dziedājumu, gan sirsnīgo, aizrautīgo un enerģijas pilno personību. Līdz šim izdoti divi Katrīnas albumi – “Gentle & Done” (2018) un “7 skumjas zvaigznes” (2020), kas veltīts Imanta Kalniņa mūzikai. Dziedātājas pašas komponētās dziesmas, Raimonda Paula un Imanta Kalniņa mūzika Katrīnas interpretācijā pievērsušas plašu uzmanību medijos un sniegušas lielu klausītāju mīlestību koncertos.

Biļetes var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē darba laikā – katru dienu no 11-17, izņemot pirmdienas, un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280, 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Biļetes iespējams iegādāties arī veicot pārskaitījumu. Pasākuma laikā jāliek sejas maskas un jāievēro valstī esošie epidemioloģiskie noteikumi, Covid-19 izplatības ierobežošanai. Vietu skaits ierobežots.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*