Bauskas Tautas teātris šonedēļ svin savu 60 gadu jubileju

Bauskas Tautas teātris aicina teātra mākslas cienītājus, kā arī kolektīva draugus, Bauskas Kultūras centrā 26. oktobrī plkst. 17.00 uz svinīgu pasākumu “Par mīlestību parunāsim”, kas veltīts teātra 60 gadu jubilejai. Pasākuma laikā tiks apskatīta teātra vēsture, izrādīti fragmenti no pēdējā laika izrādēm un, kā vēsta pasākuma nosaukums, tiks runāts par mīlestību.

Bauskas Tautas teātris ir otrais vecākais Bauskas Kultūras centra amatiermākslas kolektīvs. Lai gan teātra aizsākumi meklējami jau senāk, laika atskaite uzsākta 1959. gadā, kad Bauskas dramatiskā kopa saņem Goda nosaukumu – Bauskas Muzikāli dramatiskais Tautas teātris. Kā kolektīvs laika gaitā viņi ir kļuvuši iemīļoti gan mājiniekiem Bauskā, gan citviet Latvijā. Kolektīvs vienmēr iedzīvinājis Bauskas Kultūras centra sienas un mūrus, pieskandinot tos ar smiekliem un piepildot ar savu radošo garu un pārdomu vērtajiem stāstiem.

Teātra dalībnieki visos laikos ir bijuši draudzīgi un saliedēti. Bauskas Tautas teātris ir arī ģimeņu teātris, jo dalībnieku loku nereti kuplinājuši vienas ģimenes pārstāvji. Cilvēki un to attieksme pret kolektīvu un teātra mākslu šo teātri padara par kaut ko vairāk, kā tikai aktiermeistarības attīstīšanu un publisku uzstāšanos.

Bauskas Tautas teātris var lepoties ar savu goda titulu un augstajiem sasniegumiem skatēs, kā arī ar nerimstošu enerģiju un apņēmību, kas jaušama regulāru un kvalitatīvu izrāžu iestudējumos. Divdesmit divi režisori, kas kādā no teātra pastāvēšanas posmiem ir iestudējuši izrādes, teātra repertuāru padarījuši daudzveidīgu un interesantu, atklājot jaunus talantus un neparastas pieejas. Par šī brīža režisori Ināru Hegenbarti, kas kopā ar Bauskas Tautas teātri ir jau 45 gadus, reiz bijušais toreizējā Tautas nama direktors Jānis Matisons teicis: “Meitene ar spārniem un kājām pie zemes.”

Vēlot izturību, daudz prieka mirkļu un sasniegumu turpmākajos radošās darbības gados,  šonedēļ suminām Bauskas Tautas teātri apaļajā 60 gadu jubilejā!

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*