Festivāls “Bauska TASTE” šogad notiks! Ko vēl sagaidīt no 2024. gada Bauskas Kultūras centra ārtelpu pasākumu sezonas?

Foto: Nauris Veiss
Laikam aiz loga paliekot arvien siltākam, baušķenieku kultūras dzīvi sāks iekrāsot pilsētnieku un tās viesu vidū jau iecienītas norises gan Bauskas Pilskalna parka estrādē, gan citviet pilsētā. Detalizēta informācija par gaidāmajiem notikumiem vēl sekos, tomēr jau tagad piedāvājam ielūkoties Bauskas Kultūras centra 2024. gada ārtelpu pasākumu sezonas plānos!

31. martā Bauskas Kultūras centra urbānajā pagalmā (Kalna iela 18) koši svinēsim Lieldienas kopā ar garaušiem un radošu pavasara meistarklasi. Pēcpusdienā ģimenes tiks aicinātas piedalīties Zīmējumu teātra izrādē, kurā kopā ar auditoriju improvizēs trīs dažādu profesiju mākslinieki – gleznotāja Ingrīda Ivane, mūziķis Aleksejs Bahirs un improvizators Varis Klausītājs. Izrādes noslēgumā skatītājiem būs iespēja pašiem iemēģināt roku zīmēšanā, papildinot kopīgi radīto attēlu. (Ieeja bez maksas)

20. aprīlī ar dzīvo mūziku, kūpinātu vimbu smaržu, Labas gribas makšķerēšanas sacensībām un citām nodarbēm Bauskā – vienā no populārākajām vimbu makšķerēšanas galvaspilsētām – tiks aizvadīti sestie “Vimbu svētki”. Arī šoreiz svētku vieta pie upes ūdeņiem paliks nemainīga – pavasara svinētāji tiks sagaidīti Mūsas upes labajā krastā (Krasta iela pie Bauskas stadiona). Šogad ar izglītojošām aktivitātēm pievērsīsimies ūdens piesārņojuma un tā samazināšanas tēmai. Uz svētku skatuves kāps grupa “Gapoljeri” un grupa “Kautkaili”, bet jaunākos apmeklētājus ar koncertprogrammu “Drošības festivāls” iedrošinās mūziķis Arturs Gruzdiņš. (Ieeja bez maksas)

4. maijā Bauskas Rātslaukumā notiks latviešu mūzikas leģendas “Turaidas Roze” brīvdabas koncerts ar iemīļotām dziesmām no grupas zelta repertuāra. Koncerta skatītājus priecēs arī tautas deju ansamblis “Madaras”, ar kuru kopā dejos pati dziedātāja Olga Rajecka. (Ieeja bez maksas)

28. maijā, atzīmējos Viļa dienu, Saules dārzā pie Viļa Plūdoņa pieminekļa izskanēs Latvijas Nacionālā teātra aktiera Raimonda Celma un daudzsološā pianista Matīsa Žilinska koncertprogramma “Tālie krasti”, kas veltīta dzejnieka 150. dzimšanas dienai. (Ieeja bez maksas)

1. jūnijā Bauska ietīsies dzeltenos aizkaros un posīsies Bauskas novada svētkiem “Zem zelta ozola zariem”, kas šoreiz tiks veltīti Bauskas 415 gadu jubilejai. Visas dienas garumā interesenti tiks aicināti izstaigāt mūsu Zaļo ieleju, kur logos dzelteni aizkari plīv. Vairākās vietās pilsētā saulstaru dzīpari šķetinās, kas esam un kurp upju straumes mūs nes. Atcerēsimies košos bērnības sapņus, baudīsim saulainu kopābūšanu kādā no pilsētas skvēriem, gaiņāsim gurdumu, sportojot kopā ar “Ghetto Games”, atšķirsim mūsu vēstures lappuses un svinīgi sanāksim vietās, kur satiekamies ik dienu. Bauskas novada svētku aktualitātēm un jaunumiem aicinām sekot līdzi: ŠEIT

21. jūnijā ikvienam jau ceturto reizi būs iespēja piedzīvot gada spēcinošākā saullēkta modināšanu saulgriežu saullēkta sagaidīšanas ceremonijā “Spīgo”, iebrienot rīta rasā un kopīgi baudot dabas pilnbriedu. Līgo svētku noskaņa arī šogad tiks papildināta ar Zāļu dienas tirgu, ko Bauskas Rātslaukumā plānots aizvadīt 22. jūnijā. (Ieeja bez maksas)

9. un 10. augustā Bauskas Pilskalna parka plašo teritoriju apņems vasaras gaidītākais notikums pilsētā – sestais mūzikas festivāls “Bauska TASTE”, kas apmeklētājus priecēs ar Latvijā un Eiropā iecienītu mūziķu uzstāšanos, aizraujošām nodarbēm un bezrūpīgu atpūtu divu dienu garumā. Biļetes uz košo piedzīvojumu jau drīzumā būs pieejamas visās “Biļešu Paradīzes” kasēs un tiešsaistē.

2. septembrī Bauskas novada skolēni jaunā mācību gada sākumu tiks aicināti ieskandināt Bauskas Rātslaukumā, kur jau trešo gadu notiks Zinību dienas svētki. (Ieeja bez maksas)

Savukārt siltā laika sezonu noslēgsim 7. septembrī ar nesteidzīgu pastaigu Bauskas vecpilsētā – pa dienu lūkojot andelmaņu būdiņas tradicionālajā “Zemgales dižtirgū”, bet vakara pusē apmeklējot krāšņo “CIERI”, kuras ceturtais gads tiks veltīts literatūrai un ar to saistītu personību stāstiem. (Ieeja bez maksas)

Aicinām ņemt vērā, ka pasākumu plānā un saturā var tikt veiktas izmaiņas! Aktualitātēm un jaunumiem aicinām sekot līdzi Bauskas Kultūras centra sociālās platformas “Facebook” lapā un “Instagram” profilā, kā arī tīmekļvietnē www.kultura.bauska.lv. Lai ziņas par gaidāmajām kultūras norisēm nepazustu sociālo tīklu lentās vai avīžu lappusēs, piedāvājam reģistrēties arī Bauskas Kultūras centra jaunumu vēstulei: ŠEIT

Uz satikšanos kopīgos svētkos!

Ziņa publicēta 2024. gada 1. februārī

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*