Jauktais koris “Mežotne” ielūdz uz dzimšanas dienas koncertu “Aizgājušie gadi neaiziet”

2. martā plkst. 18:00 Bauskas Kultūras centrā notiks jauktā kora “Mežotne” (diriģente Mārīte Jonkus) dzimšanas dienas koncerts “Aizgājušie gadi neaiziet” (Ojārs Vācietis). Koncerta pirmajā daļā izskanēs latviešu komponistu a capella kora dziesmas, bet otrajā daļā korim pievienosies muzikālā apvienība “Labi cilvēki” (vadītājs Paulis Straume).

“Ojāra Vācieša trāpīgajā dzejrindā mīt doma, kas mūsu koncertam ir ļoti būtiska. Aizgājušais laiks kora dzīvē tā vienkārši nepazūd. Kamēr to atceramies, pieminam un ceļam godā, tas ir tepat līdzās. Tās ir dzīvās atmiņas par notikumiem un par cilvēkiem, kuri aizsākuši, radījuši, kuri ilgstoši saudzējuši un kopuši vai kādu neilgu laiku bijuši klāt un muzicējuši korim svarīgos brīžos. Tagad mēs, saistīti ar šo aizgājušo laiku, turpinām radīt,” stāsta jauktā kora “Mežotne” diriģente Mārīte Jonkus.

Viņa atklāj, ka tālab arī koncerta repertuārs veidots neierasti: “Koncerta pirmā daļa virknēta no latviešu komponistu a cappella kora dziesmām, kuras esam dziedājuši sevišķi atbildīgos, skaistos brīžos un kurām sirdssajūtas pietuvinājušās ciešāk vēl no pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem līdz šodienai. Lielākajam, jaunākajam kora dziedātāju pulkam daudz dziesmu jāapgūst no jauna, senākajiem jāatkārto piemirstais. Tāpēc reizēm smagāk, bet biežāk, skaisti izbaudot, ejam šo sajūtu, ieceru un iespēju salāgošanas ceļu.”

Koncerta otrajā daļā korim pievienosies muzikālā apvienība “Labi cilvēki”, ar kuru jauktais koris “Mežotne” pirmo reizi dziesmā vienojās Latvijas simtgadei veltītā koncertā Bauskas Rātslaukumā. “Esam gandarīti par atkaltikšanos mūzikā ar lieliskajiem mūziķiem no muzikālās apvienības “Labi cilvēki”, ar kuriem, kopā muzicējot, aizvadīsim koncerta otro daļu. Tajā lielākoties skanēs latviešu un pasaules populārās mūzikas skaņdarbi. Kaut arī koncerta abas daļas nebūs nogurdinoši garas, starp tām esam iecerējuši starpbrīdi, kura laikā visiem koncerta apmeklētājiem tiecamies sagādāt nelielu pārsteigumu.” 

“Kora dzimšanas dienas svinēšana mums nemaz nav tik svarīga, bet tas ir labs iegansts, lai piepildītu vēlmi ar lielu pateicību aicināt kopā mūsu koristus no visiem aizgājušajiem gadiem, lai satiktos ar kora cunftes cilvēkiem no draugu koriem un novada koriem, lai būtu kopā ar saviem draugiem un ģimenēm, ar mūs vienmēr atbalstošajiem mūsu koncertu klausītājiem. Pēckoncerta mazā ballīte nebūs slēgts pasākums tikai aicinātiem viesiem, bet atvērta visiem koncerta klausītājiem, kuri to vēlēsies. Novēlu visiem, bet īpaši koncerta tiešajiem radītājiem – saviem koristiem, spirgtu veselību un dzirkstošu garu, lai visi kopā mēs spētu veidot mazus, siltus kora mūzikas svētkus,” pārdomās dalās Mārīte Jonkus. “Lolosim un kopsim atmiņas, tiksimies, radīsim, darīsim, dziedāsim tagad, jo mēs nezinām, kas būs rīt…”

Ieeja bez maksas.

Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.

Ziņa publicēta 2024. gada 20. februārī

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*