Koncertā “Mīlestības jūra” izskanēs Kurzemes Dziesmu svētku programma

Sestdien 7. martā plkst. 18.00 Bauskas Kultūras centrā notiks jauktā kora “Mežotne” ikgadējais kora mūzikas koncerts, kam šogad dots nosaukums “Mīlestības jūra”.

 “Šogad koncerts noteikti būs īpašs,” stāsta kora “Mežotne” diriģente Mārīte Jonkus, “27. jūnijā Dobelē godināsim pirmos Kurzemes guberņas latviešu dziesmu svētkus, kas notika pirms 150 gadiem.” Viņa atklāj, ka koncerta repertuāra liela daļa būs no šī gada Kurzemes Dziesmu svētku programmas. Viena no dziesmām – dvēseliskā Raimonda Tigula un Noras Ikstenas “Mīlestības jūra”,  kuras nosaukumā  ietverta koncerta pamatstīga. “Koncertā tad arī centīsimies būt šo divu dižo vārdu savienojuma varā un dalīties sajūtās ar mūsu uzticamajiem līdzcilvēkiem zāles otrā pusē,” ar iedvesmu un prieku piebilst Mārīte Jonkus.

Koncertā piedalīsies četri Zemgales kori. Kopā ar jaukto kori “Mežotne” un tā māksliniecisko vadītāju Mārīti Jonkus pavasara jaušamajai dvesmai ļausies arī koncerta viesi – Dobeles jauktais koris “Septiņi sapņi” diriģenta Raimonda Bulmera vadībā, Jelgavas jauktais koris “Balti” ar diriģenti Maiju Branku, kā arī jauktais koris “Auce” ar savu diriģentu Jāni Zirni, kas Bauskā muzicēs pirmo reizi.

Kurzemes Dziesmu svētki Dobelē norisināsies 27. jūnijā, atzīmējot 1870. gadā Dobelē notikušo Pirmo Kurzemes Dziesmu svētku gadadienu. Pirms 150 gadiem svētkos piedalījās vien 15 kori (no Dobeles, Bauskas, Iecavas, Irlavas, Jaunpils, Bukaišiem, Sesavas, Svitenes u.c.). Toties, no aptuveni 50 kilometru tālās Irlavas, ar kājām nākot, Dobelē ieradās 40 vīru liels skolotāju semināra audzēkņu simfoniskais orķestris. Svētkus organizēja Dobeles luterāņu draudzes mācītājs Augusts Bīlenšteins, bet muzikālo pusi vadīja ērģelnieks, pedagogs un diriģents, saukts par “Kurzemes mūzikas tēvu”, Jānis Bētiņš – viens no Kurzemes Dziesmu dienu pamatlicējiem.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*