Kuplā apmeklētāju lokā pavadīti Bauskas vecpilsētas IX Pagalmu svētki un VII Putras godēšana

Bauskā 7. septembrī norisinājās Bauskas vecpilsētas IX Pagalmu svētki un VII Putras godēšana, kas apmeklētājus priecēja ar sportiskām un intelektuālām aktivitātēm, izstādēm, vēdera priekiem un citām aizraujošām norisēm.

Šogad apmeklētājiem durvis vēra 19 unikāli pagalmiņi, katrs ar savu šarmu un programmu. PII “Zīlīte” pagalmā bija apskatāmas interesantas un autentiskas bērnu rotaļlietas un braucamrīki no Jāņa Bites kolekcijas, Bauskas pilsētas pamatskolas pagalms priecēja ar ikgadējo un sirsnīgo skolēnu tirdziņu, Mākslinieku dārzā Bauskas novada amatiermākslas kolektīvi sniedza koncertprogrammu “Sanāciet, sadziediet un sadancojiet”, kurā piedalījās TDA „Jandāls” un TDA „Jandāls” studija, Bauskas valsts ģimnāzijas TDK „Odziņa”, Vecsaules pagasta jauktais koris „Skalve”, Īslīces pagasta amatierteātris „Dadži”, Brunavas pagasta deju kopa „Rota”, Brunavas balsis/Jurgita un bērni un Vecsaules pagasta senioru vokālais ansamblis „Uguntiņas”. Bauskas bibliotēkas pagalmā bija izvietots brīvais mikrofons un grāmatu fotosiena, kā arī Veļas mājas pagalma gaisīgie burbuļi priecēja ne tikai bērnus, bet arī iespiedās atmiņā pieaugušajiem – tas ir tikai mazumiņš no visas XI Pagalmu svētku programmas.

Arī Putras godēšana neatpalika ar savu bagātīgumu. Svētku laikā dažādos pagalmiņos bija iespējams nogaršot putras visām gaumēm, piemēram, rīsu putru ar žāvētiem augļiem, bukstiņbiezputru ar speķi, norvēģu un priecīgo putru. Turklāt Bauskas Mednieku un makšķernieku biedrība vārīja sātīgu zivju zupu.

Viena no neatņemamām svētku sastāvdaļām ir arī lielais “Zemgales dižtirgus”, kas šogad pārsteidza ar savu krāšņumu. Latvijas mājražotāji un amatnieki tirgus apmeklētājiem bija sarūpējuši plašu preču klāstu, sākot no mājas vīniem, sieriem un saldējumam līdz lina apģērbiem, rotām, ādas izstrādājumiem un pat šūpolēm.

Svētku noslēgumā dalībniekiem bija iespēja piedalīties lielajā izlozē, sakrājot zīmogus četros obligātos un piecos izvēles pagalmiņos. Astoņi veiksmīgie savā īpašumā ieguva dāvanas no “Dobeles dzirnavnieka” un grāmatnīcas “Globuss”.

“Pasākums un ideja ir brīnišķīgi. Priecē, ka šajos svētkos daudzas vietas pilsētā atdzīvojas. Atceros pašu pirmos Pagalmu svētkus, kad ar putrām vēl necienāja. Toreiz cilvēki bija daudz rezervētāki, tagad jau daudz saliedētāki. Prieks, ka vietējie iedzīvotāji dejo, parāda savus darbus. Aktivitātes pagalmos ir vienkāršas, bet reizē ļoti satraucošas,” savās sajūtās un atmiņās dalījās pieredzes bagātais baušķenieks Edvīns.

Svētku dalībniece Anita, kas Bauskas muzeja pagalmā demonstrēja aušanas tehniku, stāsta, ka kāds kungs gados pienācis un uzmanīgi vērojis stelles, pēc brītiņa sakot: “Šīs stelles gatavoju es!”. Tas esot bijis īpašs un skaists brīdis.

“Katri svētki, kas saliedē sabiedrību, ir forši! Arī labie laikapstākļi, tāpat kā katru gadu, šogad priecē!” saka Bruno no Bauskas.

Svētki sākotnēji radīti ar ieceri pievērst sabiedrības uzmanību kultūrvēsturiskajam mantojumam Bauskas vecpilsētā, aizdomāties par tā saglabāšanas nozīmību un atgriezt vecpilsētā rosību.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*