Otrajās Lieldienās Bauskas Tautas teātris aicina bērnus uz kopīgām rotaļām iestudējuma pirmizrādē

Otrajās Lieldienās, 10. aprīlī, plkst. 13:00 Bauskas Kultūras centrā notiks pirmizrāde Bauskas Tautas teātra iestudējumam svētku tematikā “Neparastais groziņš” (režisore Diāna Freiberga – Pastare). Iestudējums veidots pēc Andra Ūdra lugas ar tādu pašu nosaukumu. Stāsta centrā ir divi cālēni, kas atraduši pilnu grozu ar krāsainām olām un lugas gaitā cenšas noskaidrot, kam tad šīs oliņas pieder un kas no tām varētu izšķilties. Arī izrādes apmeklētāji aicināti līdzi ņemt katrs trīs krāsainas Lieldienu olas rotaļām.

“Citējot kādu lugas “Neparastais groziņš” varoni, ideja par iestudējumu radās “pavisam vienkārši”. Kādu laiku Bauskas Tautas teātra repertuārā nav bijusi izrāde, kas domāta tieši bērniem. Tā kā degungalā ir Lieldienas, radās ideja tieši par Lieldienu lugu bērniem. Šī ir mana pirmā izrāde kā režisorei, tāpēc izvēlējos to veidot savā ziņā vienkāršu,” stāsta iestudējuma režisore Diāna Freiberga – Pastare.

Režisore min, ka tā nebūs vienkārši izrāde, pēc kuras vecāki pieceļas un aizved bērnus mājās. Teatrālo satikšanos papildinās rotaļas ar lugas varoņiem, tāpēc katrs izrādes skatītājs ir aicināts līdzi ņemt trīs paša krāsotas Lieldienu olas. Izrādes scenogrāfijai izvēlēts maksimāls minimālisms, lai ar krāšņiem fona rekvizītiem netiktu novērsta uzmanība no notikumiem, kas apvij izrādes sižetisko līniju.

Raksturojot iestudējuma radošo procesu, Diāna atklāj: “Aktieri man ir burvīgi. Viņi ir uzķēruši to vieglumu un bezrūpību. Visi mēģinājumi norit ļoti pozitīvā gaisotnē, visiem tiek C vitamīna deva un no smiekliem ietrenēti visi sejas muskuļi. Šī izrāde ir kā tāda neliela, viegla atkāpe pirms nākošā lielā darba, kas jau ir padomā nākošajai sezonai.” Arī skatītājiem viņa novēl: “Ļaujieties būt mazliet nenopietni, šad un tad atbrīvojiet savu iekšējo bērnu un ļaujieties rotaļām!”

Lomās: Kika – Sandija Ātrena vai Līga Druviņa, Miks – Kaspars Muraško, Klukste – Dace Donerblica vai Līga Bukša, Raibis – Raitis Pavinkšnis vai Aigars Neimanis, Kaķis – Līga Milišuna un Daina Zvejniece , Duksis – Artūrs Zunda

Ieeja bez maksas.

Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos publicitātes materiālos.

Ziņa publicēta 2023. gada 7. martā

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*