Ribbes dzirnavu 150 gadu jubilejas svinības – deju lielkoncerts ”Saule rudzu laukā”

Vasaras vidū, 6. jūlijā, Ribbes dzirnavas aicina uz 150 gadu jubilejas svinībām, kur visas dienas garumā gaidāmi grandiozi svētki pašā Zemgales sirdī – Bauskas novada Ceraukstes pagasta atpūtas kompleksā “Rožmalas”.

Ribbes dzirnavas, neskatoties uz laika ritējumu, spējušas saglabāt savu stalto stāju un joprojām ir atvērtas apmeklētājiem. Zemgale izsenis tiek dēvēta par Latvijas maizes klēti, tās atstātais mantojums stāsta par 19. gadsimta tradīcijām maizes tapšanas ceļā. Tā sākums ir pavasarī, kad zemkopji iesēj pirmo rudzu sēklu, tā izaug un tiek nogādāta dzirnavās.

“Svētkus svinēsim kopā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) “Novada garša” pasākumu “Izgaršo Latviju Zemgalē”. Tā būs viena no piecām garšu pieturām, kuras LLKC šovasar rīkos visā Latvijā.”

Pulksten 22.00 apmeklētājiem būs iespēja vērot krāšņāko šī gada dejas notikumu Zemgalē – deju lieluzvedumu “Saule rudzu laukā”, kurā piedalās ap 1000 dejotājiem no visas Zemgales.

Koncerta četrās daļās izdejos:
Pavasari – kad diena un nakts ir tikko bijušas vienā garumā, bet nu diena kļuvusi par mirkli garāka – latvieši svin Lielo dienu.
Vasaru – vasaras saulgrieži iezīmē šķirtni gan pašā dabā, gan zemkopja darbā. Dabā tā ir garākā diena un īsākā nakts, kad Latvijas īsā vasara sasniegusi ziedēšanas pilnību. Zemkopim pirms saulgriežiem pabeigti aršanas, sēšanas un ravēšanas darbi.
Rudeni – pēc vasaras saulgriežiem sākas ražas novākšanas laiks, kuru ievada labības pļauja. Sākoties ražas novākšanai, dzirnavās griežas darba duna.
Dzīres dzirnavās – pēc senlatviešu tradīcijām vedības visbiežāk notika rudens mēnešos, kad apdarīti lauku darbi un novākta labība. Vedību mērķis ir viens – no neprecēto kārtas pāriet precēto.

Plašāka informācija: Anita Dzelzkalēja, anita@rozmalas.lv

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*