Saulaini un dažādām norisēm bagātīgi izskanējuši Bauskas pilsētai 410 un Bauskas novada svētki

Muzikāli, sportiski un dažādām norisēm bagātīgi pavadīti Bauskas pilsētai 410 un Bauskas novada svētki “Kad Bauska 410 svin!”, kas norisinājās no 18. līdz 22. jūnijam ar vērienīgu Līgo svētku dižkoncertu “Līgojam Bauskā!” 23. jūnijā.

Svētki ieskanējās 18. jūnijā Saules dārzā koncertā “Kad Bauska 410 svin, Saules dārzā dziedāsim un Plūdoni mēs lasīsim”. Šeit uzstājās Bauskas Kultūras centra vokālie ansambļi “Adoramus” un “Eliksīrs”, Vecsaules pagasta senioru vokālais ansamblis “Uguntiņas”, Mežotnes pagasta jauktais vokālais ansamblis “Mēs” un Codes pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Mežrozītes”.

Trešdienā, 19. jūnijā, laukumā pie TC “Rimi” notika svētku dižvainaga pīšanas atklāšana pasākumā “Kad Bauska 410 svin, tad svētku vainags jāuzpin”. Svētku apmeklētāji bija ieradušies ar dažādām pļavas veltēm, ziediem un citām Jāņu zālēm, ar kurām papildināja ievērojamo pilsētas rotu. Drīz pēc tam skanēja līnijdeju un grupas “Klaidonis” koncerts “Tu tikai skudru nesamin, kad Bauska 410 svin”, kur uzstājās novada līnijdeju kolektīvi – “Hot Boots” no Bauskas, “Dream Dance” no Gailīšu pagasta, Jaunsaules līnijdejotāji, “Country Way” no Mežotnes pagasta, kā arī Mežotnes draugi – līnijdeju grupa “Čaklās kājas” no Rīgas. Šajā dienā Bauskas Kultūras centra romantiskajā pagalmā izskanēja sirsnīgs koncerts “Mūzika mums dzīslās rit, kad Bauska 410 svin”, kurā uzstājās “Without Borders”, Adriana Miglāne, “Bekars”, “AK69”, Pēteris Upelnieks un “Nakts & Ervīns”.

Nākamajā dienā, 20. jūnijā, Korfa dārzā norisinājās vokālās studijas “Pigoriņi” un deju kopas “Mēmelīte” koncerts “Dziedāt, dejot bērni zin’, kad Bauska 410 svin”, savukārt pie TC “Rimi” notika emocijām bagāts dāmu deju koncerts “Kad Bauska 410 svin, stāstu dejā atklāsim”, kur savu stāstu atklāja deju grupas “Nazira”, “Rota” un “Lēras Dievietes” un Eiropas deju kolektīvs “Vēlreiz”. Priekšnesumus ar jautriem skečiem papildināja Uzvaras amatierteātris. Šajā dienā Bauskas Kultūras centra pagalmā noritēja orientēšanās sacensības “Īsto ceļu meklēsim, kad Bauska 410 svin”, kur startēja 21 komanda. Dalībniekiem bija uzdevums pilsētā atrast 23 kontrolpunktus, kā arī veikt papildu uzdevumus ar mērķi iegūt pēc iespējas vairāk punktus. Trešo vietu ieguva komanda “Brunavieši”, otro “R – Pāris”, bet pirmo vietu izcīnīja Bauskas Centrālās bibliotēkas komanda, kura trasi veica 112 minūtēs un 51 sekundē, iegūstot 461 punktu. Māra Kuļikauska, Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore, atzīst, ka uzvarēt palīdzējis spīts: “Instruktāžā teica, ka visus punktus nevar un nemaz nevajag paņemt, bet mūsu spīts lika pierādīt, ka varam. Atradām visus punktus un tikai vienā jautājumā atbildējām nepareizi. Vislabāk patika tie kontrolpunkti, kuri bija noslēpti un kurus nevarēja uzreiz atrast, piemēram, muzeja pagalmā kontrolpunkts bija paslēpts vannā. Tāpat ļoti patika tie kontrolpunkti, kur bija jāveic uzdevumi, kas ir sacensību pievienotā vērtība un iespēja uzzināt ko jaunu. Noslēgumā tā ir gandarījuma sajūta, neatkarīgi no tā, cik esi piekusis.”

Piektdien, 21. jūnijā, pirmo reizi Bauskā, Mēmeles upē pie trošu tiltiņa, norisinājās ūdens velosipēdu sacensības “Mēmeles regate”. Saulainajā dienā sacīkstēs piedalījās 17 komandas, bet to starplaikos ikviens interesents varēja izmēģināt mīšanos ar ūdens velosipēdu. Pēc pusfināla un fināla braucieniem tika noskaidrotas trīs spēcīgākās komandas – trešo vietu ieguva komanda “Policija”, otro – “Bauskas velokomanda”, bet pirmo vietu izcīnīja VPDK “Mēmele” pārstāvji komandā “Mēmele pa Mēmeli”. Komandas dalībnieks Jānis Eimuss atzīst, ka uzvara izcīnīta, pateicoties veiksmīgam komandas darbam: “Mums bija lieliska komanda. Šādu iznākumu gan nebijām gaidījuši, redzot to, kas mums stājās pretī – tomēr velo skola ar trenētiem velosipēdistiem. Bija sīva cīņa.”

Sestdien, 22. jūnijā, dažādās norises vietās pilsētās notika daudzveidīgi pasākumi – rātslaukumā svētku gadatirgus ar teju 100 amatniekiem un mājražotājiem, jaundzimušo sveikšana, koncerti un atrakcijas Korfa dārzā, “A7” tūres 3×3 turnīrs basketbolā laukumā pie novada domes, vasaras saulgriežu svinības Bauskas muzeja pagalmā, novada amatierteātru parāde “Fotomiks” pagalmā, tautas deju kolektīvu un Mika Dukura koncerts pie TC “Rimi”. Pievakarē gājiens “Kad Bauska 410 svin, tās atspulgos mēs uzplauksim” veda no Korfa dārza uz Bauskas Pilskalna parku, kur svētku oficiālajā daļā izskanēja uzrunas un iedzīvotāju godināšana, bet drīz pēc tam sākās multimediāls laikmetīgās dejas uzvedums “Starp trijām upēm un debesīm”.

“Mēs vēlējāmies mainīt ierasto veidolu tam, kas sen ir pierasts, un radīt dāvanu savai pilsētai un mūsdienīgi izstāstīt par laika nogriežņiem un sevi pašu. Upes ir tās, kas plūst un kas visu ir redzējušas pirms mums un lūkos arī tad, kad mēs šeit vairs nebūsim. Upes ir uzveduma vēstneses un patvērums mums, baušķeniekiem. Mums ir unikāla iespēja dzīvot šeit, starp trijām upēm un debesīm, kas mūs dara par tādiem, kādi esam. Palūkoties no malas un saskatīt to labo, kas mums ir. Veidot kopības sajūtu, ko darījām ar spogulīšiem un akmentiņiem, lai šajās 60 minūtēs mēs sajustos tik vienoti, cik spējam. Vislielākais paldies visiem dejotājiem, kuri šajā uzvedumā bija iekšā līdz vīlēm,” stāsta Bauskas Kultūras centra pasākumu producente, libreta autore Līga Stankeviča.

Uzvedumā “Starp trijām upēm un debesīm” saplūda vizuālās izteiksmes elementi –  laikmetīgā deja, mūzika un mūsdienu tehnoloģiju radītās iespējas, kas, cita citu papildinot, radīja stāstu par Bauskas pilsētas notikumiem gadsimtu gaitā. Uzvedums caur simboliem, spēcīgu muzikālo pavadījumu, kustību un video klipiem mūsdienīgi iezīmēja spilgtus notikumus, kas norisinājušies Bauskā no tās rašanās brīža līdz pat mūsdienām, ļaujot ikvienam ielūkoties un atkārtoti pieredzēt pilsētas notikumus.

Bauskas Kultūras centra direktors ir gandarīts par aizvadītajiem svētkiem: “Vēlos pateikt paldies ikvienam, kas iesaistījās svētkos gan kā apmeklētājs, gan kā dalībnieks. Šajās dienās bija prieks satikt tik daudzus pozitīvus novadniekus, kuri priecājās par svētkiem un brīnišķīgajiem laikapstākļiem. Mums visiem kopīgi izdevās grandiozas svinības – novada svētki, pilsētas jubileja un vērienīgas Līgo svētku svinības.”

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*