Senās mūzikas koncerts “The Rise of Italian Baroque” Iecavā

5. augustā plkst. 19.00 Iecavas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā senās mūzikas ansamblis “filoBarocco” no Itālijas pirmatskaņos senās mūzikas koncertu “The Rise of Italian Baroque”. Ieeja koncertā ir bez maksas.

Mūzikā 17. gadsimts bieži tiek raksturots kā pāreja no renesanses uz baroka laikmetu. Tāpat kā jebkurā citā pārejas periodā, mēs varam atrast nostabilizējušos tradicionālo koncepciju elementus, kas sajaukti ar plaukstošām, jaunām idejām. Līdz šim laikam mūzika joprojām bija stingri saistīta ar cilvēku dziedāšanu, neatkarīgi no tā, vai dziedājuma līnija tika atskaņota instrumentāli. Tomēr tas ir arī laiks, kad pirmie vijoles virtuozi, kā, piemēram, Marko Učelīni, sāka rakstīt mūziku, balstoties uz paša instrumenta tehniskajām prasmēm, kas ir priekšvēstnesis tādiem nozīmīgiem 18. gadsimta vijolniekiem kā Ankandželo Korelli un Antonio Vivaldi.

Vienlaikus 17. gadsimta sākumā joprojām nav sonātes žanra (mūsdienu izpratnē) ar atdalītām daļām, kā tas parādīsies vēlāk, tomēr metrs jeb taktsmērs mainās, kamēr skaņdarbs attīstās bez apstājām. Arī vijoļu saimes basa instrumenti, pateicoties nesenajiem jauninājumiem stīgu izgatavošanā Boloņā (Itālijā) un tās pašas pilsētas virtuozu, piemēram, Domeniko Gabrielli mūzikai, sāka pakāpenisku pārejas procesu. Tie no pavadošā instrumenta funkcijas ieguva arī galvenā virtuoza lomu. Itāļu baroks tikai sākās.

Pateicoties starptautiskajam “Radošā Eiropa” projektam EEEMERGING+, kura viens no galvenajiem partneriem ir Rīgas Senās mūzikas centrs, ansambļa “filoBarocco” mūziķi jau no 1. augusta rezidēs Bauskas pilī, iestudējot programmu “The Rise of Italian Baroque”, kas tiks pirmatskaņota 5. augustā plkst. 19.00 Iecavas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Senās mūzikas ansamblis “filoBarocco” (Itālija): Maria Luisa Montano (blokflauta), Francesco Facchini (baroka vijole), Carlo Maria Paulesu (baroka čells), Marco Baronchelli (lauta).

Aktualitātēm un jaunumiem seko līdzi: www.earlymusic.lv

Pasākumu organizē: Rīgas Senās mūzikas centrs

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*